0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Terminal płatniczy w gastronomii

  Jaki terminal wybrać?

  Terminal płatniczy w gastronomii

  Liczne punkty gastronomiczne, pojawiające się na mapie, aby przetrwać w gąszczu konkurencji, powinny iść z duchem czasu i oferować swoim klientom szereg udogodnień. Jednym z nich są płatności bezgotówkowe.

  Coraz więcej osób decyduje się na płatność kartą, nie posiadając przy sobie gotówki. Terminal w sklepach i restauracjach to praktycznie standard, więc jeśli jeszcze nie oferujesz płatności bezgotówkowych w swojej restauracji, czas to przemyśleć.

  Płatności bezgotówkowe - szybko, wygodnie, bezpiecznie

  Według badania “Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2021”,przeprowadzonych przez Warszawski Instytut Bankowy, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Warto Bezgotówkowo”, prawie 65% Polaków wybiera płatność kartą, jako najczęstszą formę finalizacji transakcji. Co więcej, jest to tendencja wzrostowa, która przez pandemię jest w momencie ostrego pikowania w górę. Nie da się ukryć, że płatności bezgotówkowe zyskują coraz większą liczbę sympatyków w naszym kraju.

  Jako zalety płatności kartą w punktach usługowych ludzie najczęściej wskazują szybkość transakcji, wygodę oraz bezpieczeństwo.

  Co więcej, aktualnie sama standardowa płatność kartą nie jest wystarczająca. Szybki rozwój spowodował powstanie nowych narzędzi płatniczych, które wiążą się z wymianą terminali na nowsze, bardziej uniwersalne. Rozwój płatności zbliżeniowych czy płatność BLIK są kolejnym krokiem w stronę wygody i bezpieczeństwa osób płacących bezgotówkowo. Warto za tym nadążać w nowoczesnej restauracji.

  Jaki terminal płatniczy wybrać do restauracji?

  Wpisując w wyszukiwarkę frazę “terminal płatniczy” wyskakuje nam sporo wyborów przeróżnych urządzeń. Które terminal wybrać, żeby dobrze się sprawdzał w restauracji? Najczęściej restauracja posiada obsługę kelnerską, która obsługuje klientów przy stoliku. Gościa dokonują w ten sposób wyboru dań z karty oraz chcą dokonać rozliczenia, również nie odchodząc od stolika. Klient decydujący się w tym momencie na płatność kartą, powinien mieć taką możliwość na takich samych zasadach, jak klient płacący gotówką, czyli nie odchodząc od stolika. W tym wypadku dobrym wyborem będzie terminal mobilny z Wi-Fi. Takie urządzenie można bezproblemowo przenosić w obrębie zasięgu sieci i dokonywać na nim płatności na obszarze praktycznie całej restauracji.

   

  Dodatkową zaletą takie urządzenia, jest możliwość jego integracji z systemem kasowym. Co za tym idzie, wbijają rachunek na kasę fiskalną i zaznaczając opcję płatności kartą, informacja ta jest automatycznie przesyłana do terminala i można dokonać płatności. Taki zabieg zdecydowanie przyspiesza obsługę oraz minimalizuje wystąpienie błędu podczas wpisywania kwoty do zapłaty.

   

  Nowoczesna restauracja czyli szybka obsługa z pomocą technologii

  Jeśli chcesz, żeby Twój punkt gastronomiczny nosił miano nowoczesnej restauracji musisz zdecydować się na wdrożenie wielu technologicznych ulepszeń, które ułatwią zarówno klientom jak i pracownikom korzystanie z twojego lokalu. Terminal płatniczy jest jedną z podstawowych rzeczy w jakie powinien być zaopatrzony punkt gastronomiczny. Jednak nowoczesna restauracja to nie tylko płatności bezgotówkowe. Chcąc jak najbardziej usprawnić pracę swojemu personelowi warto zainwestować między innymi w nowoczesne systemy składania zamówień czy też zmywarki gastronomiczne.