0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Jak ułożyć dobre menu restauracyjne?

  Poznaj praktyczne wskazówki i stwórz kartę dań dopasowaną do Twojej restauracji.

  Jak ułożyć dobre menu restauracyjne?

  Wiele czynników ma wpływ na to, czy klient, wchodząc do Twojej restauracji, zdecyduje się na zamówienie. Między innymi ważne jest tutaj menu. Dobrze skonstruowane i estetycznie zaprezentowane daje na to zdecydowanie większe szanse.

  Tutaj duże znaczenie ma wygląd, który powinien przyciągać wzrok, ale nie odstraszać. Natomiast sama  treść powinna dawać wybór, ale nie wprawiać w zakłopotanie. Na czym skupić uwagę, aby znaleźć złoty środek w konstruowaniu karty dań?

  Dopasuj menu gastronomiczne do swojej restauracji.

  Podobno najtrudniej jest zacząć, ale mając praktyczne wskazówki sprawa skomponowania  menu stanie się dużo łatwiejsza.

  Dopasuj kartę dań do atutów Twojej kuchni.

  Warto ukierunkować restaurację na jedną specjalizację. Zbyt duży miszmasz i ilość dań może doprowadzić do niezdecydowania klienta lub jego podejrzliwości dotyczącej świeżości produktów. Wymaga to od Ciebie dobrego zaopatrzenia kuchni, a idą za tym większe koszty oraz ryzyko marnowania żywności. Zdecyduj czy to będzie kuchnia azjatycka, meksykańska czy polska, a następnie wybierz po kilka dań, dopracuj je do perfekcji i umieść w karcie.

   

  Wykorzystaj sezonowe i lokalne produkty w menu.

  Klienci bardzo doceniają wykorzystanie ryb oraz mięsa z pobliskich hodowli lub łowisk. Dopasowanie owoców i warzyw w zależności od pory roku sprawia, że potrawy zyskują wyśmienite walory smakowe.  Warto to podkreślać w karcie dań.

  Pamiętaj o opcjach wegetariańskich i wegańskich.

  Gastronomia to dziedzina, która cały czas się rozwija zarówno o nowe sprzęty jak zmywarki przemysłowe, ale również możliwości dań oraz dopasowanie do wysublimowanych preferencji. Statystycznie procent ludzi przechodzących na diety bezmięsne i z wykluczeniem produktów pochodzenia zwierzęcego rośnie. Zadbaj więc, aby w Twoim menu znaleźli również coś dla siebie.

  Ciekawie nazywaj swoje dania z wyróżnieniem głównych składników.

  Tytuły potraw powinny zaciekawić klienta i być ściśle związane z charakterem dania i całej restauracji. Karta dań to nie miejsce na pisanie wierszy czy używania grubiańskiego tonu. Powinna wyrażać szacunek do klienta, jak również kucharza przygotowującego potrawy. Wymienienie głównych składników pozwoli pomóc podjąć klientowi decyzję zwłaszcza w specjalistycznych gastronomiach jak na przykład kuchnia azjatycka.

  Zachowaj przejrzystość i graficzne dopasowanie do wystroju restauracji.

  Menu ma być dokładnie w takim stylu, w jakim  zaaranżowana jest Twoja gastronomia. Tutaj ważną rolę odgrywa czytelna czcionka i delikatne zdobienia w klimacie lokalu. Duży atut będzie stanowiło tłumaczenie na języki obce.

  Przygotowane w ten sposób różnorodne menu z segregacją dań w zależności od rodzaju i kolejności spożywania zachwyci wielu klientów. Dopasuj odpowiednio ceny, ponieważ jednakowo zbyt wygórowane lub za niskie odstraszą klientów. Pamiętaj, aby regularnie odświeżać kartę, jeśli postanowisz wprowadzić zmiany w serwowanych daniach.