0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Czas się zastanowić.

  Jak Arsenal pokazuje drogę do lepszej przyszłości

  Mantra wirusa: zachowaj dystans, unikaj kontaktów towarzyskich. Dotyczy to w równym stopniu zawodowych piłkarzy jak i reszty z nas, ponieważ tak ważne jest, aby utrzymać naszą osobistą przestrzeń, aby chronić siebie i naszych bliskich. Bezprecedensowe dążenie do samoizolacji daje nam więcej czasu na myślenie i przygotowanie się na lepszą przyszłość. Spojrzenie na Arsenał pokazuje, że już teraz stawiają na "lepszą przyszłość". Ten artykuł ma na celu zachęcenie do pozytywnego myślenia; tak, piłka nożna powróci i tak, tak, możemy wrócić do budowania bardziej zrównoważonej przyszłości!

  Wyrzućmy jednorazowe tworzywa sztuczne z tej pięknej gry

  Arsenal uchronił 500 000 jednorazowych kubków z tworzyw sztucznych przed wyrzuceniem. Już czas wykopać jednorazowe tworzywa sztuczne. Klub piłkarski wziął odpowiedzialność jako międzynarodowy klub z fanami na całym świecie i pod koniec maja 2019 roku wraz ze swoim partnerem dostarczającym piwo uruchomił projekt kubków wielokrotnego użytku.

  Zastępca kierownika stadionu Arsenal F.C. Michael Lloyd mówi – „Jesteśmy międzynarodowym klubem, mamy fanów na całym świecie i jeśli zaczniemy wpływać na część nich, aby powiedzieć, jak możemy być nieco bardziej ekologiczni, to wykonujemy świetną robotę”. Obejrzyj film na temat klubowego projektu kubków wielokrotnego użytku.

  „Średnio podczas meczu używamy 20 000 – 25 000 kubków jednorazowych, teraz udało nam się to usunąć, mamy do pół miliona jednorazowych kubków wyjętych ze strumienia odpadów.” 

  Michael Lloyd, Zastępca kierownika stadionu Arsenal F.C.

  Kluczowe znaczenie ma zwiększenie współczynnika recyklingu

  Światowy Dzień Recyklingu został wprowadzony w 2018 roku, aby pomóc rozpoznać i docenić znaczenie recyklingu w ochronie naszych cennych zasobów podstawowych i ochronie przyszłości naszej planety.

  Określił on siódme źródło: przetworzone materiały, które aktualnie zaspokajają 40 % światowego zapotrzebowania na surowce.

  Światowy Dzień Recyklingu Manifest Siódmego źródła wskazuje, że „rozwiązanie jednego z najważniejszych i pilnych problemów, z którym mierzy się nasza planeta, jest tuż za progiem. Siódme źródło jest niewyczerpalne. Można go używać wielokrotnie. Czasami bez końca.”

  „Recykling jest kluczowym elementem gospodarki o obiegu zamkniętym, który pomaga chronić nasze naturalne bogactwa. Każdego roku „Siódme źródło” (materiały przetworzone) zapobiega emisji ponad 700 milionów ton CO2 i przewiduje się, że do 2030 roku ta wielkość wzrośnie do 1 miliarda ton.” 

  Źródło: www.globalrecyclingday.com/about

  Misja Światowego Dnia Recyklingu jest dwojaka

  1. Powiedzieć światowym przywódcom, że recykling jest po prostu zbyt ważny, aby nie stanowić problemu globalnego, i pilnie potrzebne jest wspólne podejście do recyklingu.

  2. Prosić ludzi na całym świecie, aby myśleli o zasobach, a nie marnowaniu, jeśli chodzi o otaczające nas dobra – dopóki tak się nie stanie, po prostu nie nadamy przetworzonym dobrom prawdziwej wartości i przeznaczenia, na jakie zasługują.

  Ponowne wykorzystanie materiałów jest przyjazne dla środowiska

  Nie możemy czekać, aż współczynnik recyklingu wzrośnie. Musimy działać teraz. Tak jak zrobił Arsenal. Dlatego zmywalne rozwiązania wysuwają się na pierwszy plan. Stale rosnąca liczba stadionowych firm cateringowych i operatorów stadionów szuka większej liczby możliwości wykopania jednorazowych tworzyw sztucznych ze swoich terenów. Już czas, żeby tak zrobili, ponieważ takie inicjatywy jak „Pozbądź się bezsensownych tworzyw sztucznych z piłki nożnej” organizacji Friends of the Earth zachęcają fanów piłki nożnej do pokazania czerwonej kartki tworzywom sztucznym. Fani mogą przystąpić w celu wsparcia kampanii i tym samym ponaglić swój klub piłkarski do wprowadzenia systemu kubków wielokrotnego użytku.

  Poza tą piękną grą od 2006 roku

  Usunięte z tej pięknej gry! Jednorazowe tworzywa sztuczne nie odegrały żadnej roli na stadionie w Stuttgarcie podczas mistrzostw świata w piłce nożnej FIFA w 2006 roku w Niemczech. Tutaj dostawca produktów nieżywnościowych cup&more umył 1,5 miliona kubków z twardego tworzywa sztucznego. Zespół dostawcy produktów nieżywnościowych zainstalowany w ciężarówce zapewnił czyste naczynia z pomocą zmywarki przelotowej M-iQ firmy Meiko. W oczekiwaniu na kolejny inaugurację mamy nadzieję, że fani piłki nożnej po raz kolejny będą mogli obejrzeć piękny mecz z trybun - najlepiej przy zimnym napoju z pucharu wielokrotnego użytku.

  Zwiększenie współczynnika recyklingu i wprowadzanie rozwiązań z zakresu wielokrotnego użytku. Coraz więcej organizacji zyskuje świadomość swojej odpowiedzialności i działa.

  „Za kilka lat ludzie będą się wstydzić, gdy ktoś ich zobaczy na ulicy z jednorazowym kubkiem.” 

  Michael Andresen, założyciel cup&more ”– Andresen Mehrweglogistik

  Chcesz dowiedzieć się więcej o czystych rozwiązaniach MEIKO w zakresie mycia kubków? Wyślij je do nas na ten adres.