0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Przebudowa jako szansa

  Jeżeli stara kuchnia w restauracji przestaje się sprawdzać

  Zahlreiche Köche arbeiten in einer großen Gastroküche

  Gastronomia to rynek, o który toczą się ciężkie walki. Dlatego w kuchni wszystko musi działać idealnie. Jeśli przestaje ona spełniać swoje zadania, wtedy konieczna jest profesjonalna przebudowa kuchni. Procesy, pracownicy i maszyny muszą być perfekcyjnie zgrani. Jak tego dokonać, przeczytacie Państwo poniżej.

  Jeżeli restauracja dobrze prosperuje, to wszyscy są zadowoleni. Restaurator oraz jego pracownicy, ponieważ obroty są dobre. A także i goście, ponieważ odpowiada im oferta kulinarna i czują się w restauracji dobrze. Nawet i urząd skarbowy jest zadowolony – ale to już inna historia.

  Ale co jeżeli restauracja jest zawsze obłożona maksymalnie, a popyt rośnie? Jeżeli coraz więcej gości czeka za drzwiami?

  Wtedy najwyższy czas, aby zacząć działać i przygotować zakład na rozwój. Zwiększyć przepustowość i osiągnąć lepsze wyniki ekonomiczne. Tak to działa.

  W ten sposób wzrasta przepustowość zakładów gastronomicznych i ekonomiczność.

  Co więc zrobić, aby zwiększyć przepustowość i ekonomiczność? Przyjrzyjcie się Państwo dokładnie swojemu lokalowi. Czy można inaczej ustawić stoły i krzesła, zwiększając w ten sposób liczbę miejsc? Ale uwaga! Należy przestrzegać obowiązujących przepisów. Czy jest na to miejsce i możliwość, aby otworzyć nową przestrzeń na zewnątrz? Wtedy w sezonie na ogródki piwne będzie można wygenerować dodatkowy obrót.

  Spytajcie Państwo swoich gości, czy chcieliby przychodzić do restauracji wcześniej lub dłużej w niej zostać. Przedłużone godziny otwarcia mogą sprawić, że do kasy wpłynie więcej pieniędzy. Działa to tak samo w drugą stronę: czy w ostatniej godzinie przed zamknięciem tak mało się dzieje, że zamknięcie wcześniej mogłoby się opłacać. Ale co zrobić, jeżeli przestój powstaje w kuchni? Wtedy restauratorzy muszą pomyśleć o profesjonalnej przebudowie kuchni.

  W przypadku przebudowy zmywalni czy kuchni trzeba uwzględnić wiele aspektów

  Jeżeli nowa kuchnia ma być przyjazna pracownikom i procesom, wtedy już na etapie projektowania należy wykonać symulację różnych scenariuszy.

  Przepływy robocze, zarówno w obrębie kuchni, jak i pomiędzy nią, zmywalnią i salą restauracyjną muszą być lepiej zorganizowane. Również w sytuacji, gdy większa ilość dań ma być wydawana w tym samym czasie, nie może ucierpieć na tym jakość!

  Goście, przede wszystkim stali klienci, zauważą to od razu.

  Projektowanie kuchni gastronomicznej
  Architekci wnętrz i wykonawcy projektowania kuchni gastronomicznej

  To gdzie najlepiej zacząć? Postawcie Państwo na kuchnie gazowe i indukcyjne. Zużywają one znacznie mniej energii niż ich elektryczne odpowiedniki. A co dalej? Wybór właściwej zmywarki. Zmywarka kapturowa zmywa bez problemu większe patelnie i garnki oraz naczynia kuchenne, będąc niezawodnym pomocnikiem w każdej profesjonalnej kuchni. Zmywarka podblatowa jest odpowiednia przede wszystkim do naczyń, na których podawane są przekąski, filiżanek i szkła. W zależności od natężenia zmywania, godzin szczytowych i personelu należy decydować i projektować indywidualnie. W planach należy uwzględnić również pokonywane drogi. Wszystko musi być tak ergonomicznie ustawione, jak tylko możliwe.

  Ergonomia jest kluczowym zagadnieniem

  Chroniczne bóle pleców czy rany spowodowane zmiażdżeniem palców czy rąk stanowią tylko część obrażeń, na jakie narażeni są pracownicy w kuchni podczas wykonywania pracy. Dlatego specjaliści ds. zdrowia wymagają, aby w nowoczesnych czy na nowo przebudowywanych kuchniach centralną role odgrywała ergonomia.

  Brytyjski urząd ochrony pracy „Health and Safety Executive” nakłada na przykład obowiązki na pracodawców i pracowników. Wydał on przewodnik, w którym umeścił iporady, jak można zapobiegać bólowi pleców czy innym obrażeniom kończyn górnych.

  Z jednej strony pracodawcy są zobowiązani do regularnego szkolenia swojego personelu, np. w odniesieniu do prawidłowych technik podnoszenia ciężarów oraz do uczulania ich na istniejące ryzyko. W ten sposób mogą przyczynić się do zminimalizowania obrażeń ciała pracowników. Z drugiej strony pracownicy też mają swoje obowiązki. Muszą zwracać uwagę na to, aby chronić zdrowie własne i współpracowników, prawidłowo obsługując urządzenia, nosząc odzież ochronną i przestrzegając bezpiecznych zasad pracy. Poza tym powinni wcześnie rozpoznawać bóle i dolegliwości, a także je zgłaszać.


  Czy w Państwa kuchni gastronomicznej tworzą się zatory? Jeśli tak, to nie ma czasu do stracenia!

  Jeżeli wiedzą Państwo, gdzie leży problem i mimo to zwlekają z jego rozwiązaniem, wtedy to kosztuje! Jeżeli są Państwo niepewni, co można by poprawić lub czy nowa zmywalnia w ogóle się opłaca, porozmawiajcie z naszymi ekspertami. Pomogą oni znaleźć właściwe rozwiązanie dla Państwa firmy.