0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Jak dobrać słomki do drinków w restauracji?

  Sprawdź nasze zestawienie najlepszych słomek do drinków.

  Jak dobrać słomki do drinków w restauracji?

  Mając na uwadze względy ekologiczne, wszechobecne plastikowe słomki stały się już przeszłością. Jednak pozostało jedno ważne pytanie: jak serwować napoje mrożone, koktajle i inne drinki w restauracji?  Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym przedstawimy całą gamę ekologicznych słomek, które z powodzeniem można użyć w restauracjach.

  Jakie słomki do drinków dobrać w restauracji?

  Prowadzisz swoją restaurację i zastanawiasz się nad wyborem słomek do drinków? Odpowiednie restrykcje Unii Europejskiej wyeliminowały z obrotu jednorazowe sztućce, w tym plastikowe słomki. Czym zastąpić tak chętnie dobierany dodatek do drinków i innych chłodnych napojów? Z roku na rok pojawia się na rynku coraz to więcej alternatyw, które są o wiele bardziej ekologiczne. Można spotkać słomki wielorazowe wykonane ze szkła lub metalu, jadalne lub papierowe. 


  Który z tych wariantów będzie najlepszą opcją dla Twojej restauracji? A może warto zainwestować w różnego rodzaju opcje słomek do drinków? Poniżej opisujemy najpopularniejsze opcje dostępnych słomek wraz z ich wadami i zaletami.

  Papierowe Słomki

  Papierowe słomki są aktualnie najchętniej wybieraną opcją słomki do drinków, najłatwiej dostępną oraz najtańszą. To chyba tyle z tych “naj”. Niestety posiadają też dość istotne minusy. Po pierwsze zmieniają znacząco smak pitych napojów, a gdy nie pijemy z nich wystarczająco szybko… rozpuszczają się, uniemożliwiając dalsze picie. Z tego powodu czasem, żeby wypić jednego drinka, zużywamy nawet i trzy słomki. I niestety, nie wszystkie z dostępnych na rynku słomek papierowych są w pełni ekologiczne. Jedynie część z nich może poszczycić się faktem wykonania z papieru w pełni ekologicznego.

   

  Metalowe słomki

   

  Wielorazowe słomki do picia, wykonane ze stali nierdzewnej. Ich reużywalność jest na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo na rynku dostępnych  jest wiele różnych rodzajów (od prostych słomek, po fikuśnie zakrzywione), więc każdy znajdzie odpowiedni kształt dla siebie. Kolejną zaletą metalowych słomek jest fakt, że można je bez obaw wrzucić do zmywarki gastronomicznej - prowadząc restaurację, wiemy jak ważny to jest aspekt. Minusem słomki wielorazowej wykonanej z metalu jest lekko zmieniony smak napojów podczas picia.

  Szklane słomki

  Nie są tak popularne, jak słomki metalowe czy też papierowe, jednak warto im poświęcić nieco uwagi i rozważyć posiadanie ich w swojej restauracji. Szklane słomki wielorazowe posiadają wiele wzorów oraz kolorów! Jednak te przezroczyste mogą zrobić największą furorę, jeśli je dobrze wkomponujemy do drinka lub innego koktajlu. Dodatkowo można je również myć w zmywarce gastronomicznej, więc bez problemu można je wrzucić do mycia z innymi naczyniami i skupić się na pozostałej pracy. Szklane słomki posiadają również tę wspaniałą właściwość, jaką jest neutralny smak. Prowadząc restaurację skierowaną do wymagającej klienteli ceniącej sobie jakość i smak serwowanych pozycji z menu, wielorazowe słomki wykonane ze szkła są idealnym wyborem.

  Jadalne słomki

  W pełni biodegradowalne słomki, które po wypiciu napoju można zjeść. Tak, to żadna fikcja. Takie rozwiązania dostępne są już na rynku i zwiększają swoją popularność. Jadalne słomki wykonane są między innymi ze specjalnego rodzaju makaronu lub z wytłoków jabłkowych. Są wytrzymałe i nie rozpuszczą się w napoju, jak to ma miejsce w przypadku papierowych słomek. Dodatkowo nie zmieniają smaku oraz nie trzeba ich myć - wystarczy zjeść i po sprawie. Jadalne słomki doskonale sprawdzą się w nowoczesnych restauracjach, które na każdym kroku zaskakują gości - czy to kombinacjami smaków, czy też nowościami dostępnymi na rynku i innowacyjnym podejściem do gastronomii.

  Słomki do drinków - ekologicznie czy ekonomicznie?

  Jak widać na powyższych przykładach, wybór słomek do drinków i innych chłodnych napojów jest dość duży i odpowiada potrzebom każdego rodzaju restauracji. Jeśli prowadzimy kameralne miejsce ze street foodem, papierowe słomki mogą okazać się wystarczającym rozwiązaniem. Jeśli znów możemy poszczycić się elegancką restauracją na wysokim poziomie, warto zainwestować w bardziej wyszukane i zaskakujące rodzaje słomek, które przede wszystkim nie zmienią smaku serwowanych w lokalu drinków i innych wyszukanych napojów.