0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Delikatesy przy lokalu gastronomicznym

  Dodatkowe źródło przychodu restauracji i dodatkowi, chętnie powracający klienci?

  Delikatesy przy lokalu gastronomicznym

  Ludzie uwielbiają restauracje i jedzenie na jak najwyższym poziomie. Przyzwyczajają się do smaków i czasem, chcieliby je również w swoim domu. Delikatesy przy restauracji mogą być odpowiedzią na tę potrzebę.  

  Gotowe półprodukty lub dodatki, z których znany jest dany punkt gastronomiczny, mogą być dostępne na wynos od ręki w restauracyjnych delikatesach. Czy to działa i jak poprawnie się za to zabrać, aby mieć dodatkowe źródło dochodu i przyciągnąć jeszcze większą liczbę klientów do swojej restauracji? 

  Delikatesy przy lokalu gastronomicznym

  Ludzie bardzo często, gdy spotykają się z daniem lub dodatkiem do dania, który podbija ich serca i podniebienia, próbują odtworzyć jego smak w domu. W sklepach szukają odpowiedników składników lub też dań, które mieli okazję spróbować w restauracji. Niestety, bardzo często próby te kończą się niepowodzeniem i smak ten nie zostaje nawet w minimalnej części odtworzony. 

  W takich sytuacjach powstaje pewna luka na rynku. Ludzie szukają produktu, którego nie ma, a nie zawsze mamy ochotę na wyjście do restauracji… więc czemu by nie sprzedawać danego produktu, w którym specjalizuje się dany lokal gastronomiczny właśnie w nim? Swego rodzaju delikatesy przy lokalu gastronomicznym są idealną odpowiedzią na potrzeby klientów, stanowiąc przy okazji dodatkowe źródło przyciągania nowych klientów i zarobku. 

  Dania na wynos a delikatesy

  Na początek należy odróżnić serwowanie dań na wynos przez restaurację od delikatesów. W pomyśle tym nie chodzi o to, żeby ludzie mogli zamówić gotowe danie na wynos - to dość popularny i powszechnie stosowany sposób. W delikatesach przy restauracji chodzi o dostarczenie produktów, które wytwarzane są przez daną restaurację. Autorski sos, krem do kanapek, a może kawa wypalana specjalnie na potrzeby lokalu, której nie można dostać nigdzie indziej. Właśnie tego rodzaju półprodukty, które używane są tylko w restauracji i nie są dostępne nigdzie indziej, powinny być dostępne w delikatesach

   

  Wbrew pozorom nie sprawi to, że klienci przestaną korzystać z usług lokalu gastronomicznego, mogąc zaopatrzyć się w składniki swojego ulubionego dania i zrobić je w domowym zaciszu. Wyjście do restauracji nigdy nie zastąpi jedzenia przygotowywanego w domu.

  Delikatesy w restauracji - jak serwować produkty

  Równie ważne jak serwowanie dań w restauracji, jest atrakcyjne opakowanie półproduktów dostępnych w przyrestauracyjnym sklepiku. Sprzedając na przykład sos lub krem, który przygotowywany jest w restauracyjnej kuchni, warto zapakować go w słoiczek wraz z naklejką opisującą produkt oraz logotypem lokalu. Dla klientów kupujących większe ilości warto przygotować papierowe torby z logiem restauracji. A dla większego zainteresowania produktami z delikatesów, rozważyć można wkomponowanie słoiczków z półproduktami w wystrój lokalu - położyć kilka sztuk przy kasie, kilka na półce lub parapecie.

  Jeszcze jedną rzeczą, wartą przemyślenia jest aspekt ekologiczny, na który zwraca uwagę wiele osób. Oferując zwrotne opakowania w naszych delikatesach, możemy przyciągnąć jeszcze większą liczbę klientów i jednocześnie oszczędzić na tym. Zwrócony słoiczek, można wymyć w zmywarce gastronomicznej i dać mu ponowne życie opakowania na oferowany przez nas produkt.