0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Jak zyskać stałego klienta prowadząc restaurację?

  Sprawdź nasze wskazówki na przyciągnięcie wielu gości do restauracji.

  Jak zyskać stałego klienta prowadząc restaurację?

  Jeśli prowadzisz gastronomię, to z pewnością zależy Ci na tym, aby lokal cały czas był pełen. Zrobienie dobrego pierwszego wrażenia jest tutaj oczywiste, jednak warto znać wskazówki jak to zrobić, aby osiągnąć wymarzone efekty.

  Często nawet tam, gdzie jedzenie zasługiwałoby na wyróżnienie gwiazdką Michelin, są pustki, a zbyt wytwornie urządzone lokale odstraszają klientów o niższych zarobkach. Podobno diabeł tkwi w szczegółach, a my pomożemy Ci zwrócić na nie uwagę.

  Podstawy dobrej restauracji

  Przede wszystkim zadbaj o dobrą kuchnię serwującą świeże dania. Klient, idąc do restauracji, liczy się z dłuższym oczekiwaniem zamówionego dania, jednak w zamian za dłuższy czas oczekuje posiłku, który będzie przygotowany specjalnie dla niego. Odgrzewany na patelni kotlet będzie gotowy w kilka minut, ale jego walory smakowe znacznie spadają, co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na opinie i marketing Twojej gastronomii. Pamiętaj też o dopasowaniu cen w karcie. Odpowiedni stosunek do jakości zwiększa szansę nie tylko na powrót klienta, ale też zyskanie nowych, sugerujących się dobrą opinią.

   

  Kolejną ważną zasadą dobrej restauracji jest jej czystość. Zadbaj o świeże obrusy i odpowiednią dezynfekcję stanowisk. Co jakiś czas warto też odświeżyć wnętrze, a żywe kwiaty lub świece na stołach dodadzą przytulności i nastroju. Zwróć też uwagę na wentylację pomieszczenia oraz dopływ świeżego powietrza. Naczynia, na których serwowane są potrawy, powinny być nieskazitelnie czyste. Tutaj dużą pomoc niosą zmywarki kapturoweprzeznaczone do mycia i nabłyszczania między innymi sztućców czy talerzy.

  Kilka wskazówek na zyskanie stałych klientów

  Mając podstawę, czyli dobrą kuchnię i czystość lokalu pora skupić się na szczegółach:

  • Zadbaj o miłą obsługę.

  Kelnerzy i kelnerki powinni przede wszystkim odnosić się z szacunkiem do klientów oraz posiadać wiedzę odnośnie posiłków i składników w nich użytych. Personel, który zna dania, będzie umiał też trafniej doradzić wybór niezdecydowanemu klientowi.

  • Mały poczęstunek w oczekiwaniu na zamówienie.

  Startery umilą klientom, którzy oczekują na główny posiłek  czas. Możesz w ten sposób zareklamować jakieś wytwarzane przez ciebie danie, typu sałatka, bagietka z oliwą czy firmowa pasta.

  • Pytaj o opinie i bierz je pod uwagę.

  Regularnie sprawdzaj recenzje w internecie na temat swojej gastronomii. Możesz również pytać klientów o ich wrażenia. Dostając informacje zwrotne, łatwiej dopasujesz swój lokal do ich potrzeb.

  Marketing internetowy - sięgaj po klientów

  Aktywnie prowadź portale społecznościowe swojej restauracji. Klienci chętnie dowiadują się o promocjach i są ciekawi życia restauracji od strony kuchni. Pokazywanie estetycznych ujęć z ciekawym opisem sprawi, że będą chcieli poznać więcej lub skosztować specjałów. Dobrze prowadzony marketing, da Twoim gościom możliwość bycia na bieżąco z wszelkimi nowościami.

  Restauracja to miejsce dla ludzi. Bądź otwarty i gotowy na ciągły rozwój, dzięki czemu nie pozostaniesz w miejscu, a Twoją restaurację wypełnią zadowoleni goście.