0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Wyposażenie hotelowej kuchni a prestiż hotelu

  Wyposażenie hotelowej kuchni a prestiż hotelu

  Współczesne kuchnie hotelowe nie różnią się od tych w profesjonalnych restauracjach. Jest więc niezbędnym aby wyposażenie, jakim dysponuje szef kuchni pozwoliło na szybkie przyrządzanie dań. Im więcej urządzeń, tym szybszy serwis dla oczekujących gości. W takiej kuchni muszą być również zapewnione idealne warunki sterylności dlatego nie można zapominać o urządzeniach do mycia i sprzątania.

  Jakość kuchni hotelowej, a standard hotelu

  Niezależnie od wielkości hotelu charakter prowadzonej w nich działalności gastronomicznej jest podobny. Skupia się ona na serwowaniu śniadań, obiadów i kolacji, a także organizowaniu różnego typu przyjęć okolicznościowych, konferencji, spotkań biznesowych, wystaw, bali itp. Ważną rolę pełnią również usługi cateringowe oraz room service. Zadania jakie stawiane są kuchni hotelowej wymagają specjalnego wyposażenia, rozbudowanego zaplecza kuchennego oraz odpowiednich umiejętności personelu. W organizacji pracy hotelu gastronomia stanowi często mocny punkt oferty, a jakość usług gastronomicznych ma znaczący wpływ na opinię gości o całej działalności hotelu. Każdy gość hotelowy poszukuje oryginalnych doznań kulinarnych, spokoju, relaksu oraz pobytu pośród miłego i kompetentnego personelu. Staropolskie powiedzenie: “przez żołądek do serca” sprawdza się również w tym przypadku.

   

  Wyposażenie niezbędne w każdej hotelowej kuchni

  Kuchnia jest swoistą wizytówką hotelu, ale powinna być także komfortowym i dobrze wyposażonym miejscem pracy dla kucharza. Aby kucharz mógł w pełni realizować swój profesjonalizm musi mieć do dyspozycji odpowiednie narzędzia do gotowania, czyli wysokiej jakości noże, patelnie, garnki oraz odpowiednie kuchenki. Oczywiscie nowoczesna kuchnia potrzebuje o wiele więcej urządzeń niezależnych takich jak: piekarnik, grill czy tostery. Jest to niezbędne wyposażenie każdej kuchni hotelowej. Ważną funkcję stanowią urządzenia do przygotowywania napojów, zaczynając od ekspresów do kawy, a kończąc na czajnikach parzących wodę na herbatę. Im więcej hotel zamierza obsługiwać gości, tym będzie potrzebował większej kuchni i personelu kuchennego. Ponieważ w profesjonalnej gastronomii żadne danie nie zostaje pozostawione samemu sobie. Zdarza się, że umówiona grupa gości się spóźnia lub dociera do sali jadalnej nie w jednym czasie i w związku z tym skończone potrawy potrzebują miejsca, w którym utrzymują swoją temperaturę i konsystencję. Stąd coraz popularniejsze stały się bemary i podgrzewacze, w których podaje się ciepłe potrawy.

  Urządzenia do czyszczenia i higieny

  Po każdym zakończonym dniu, jak i w trakcie pracy duża ilość naczyń i sprzętów wymaga mycia. Niewiele kuchni decyduje się na robienie tego ręcznie, a obecnie podczas ciągle trwającej pandemii jest to nawet niemożliwe. Inwestycja w zmywarkę gastronomiczną jest czymś nieodzownym. Skuteczne środki myjące wykonają całą pracę związaną z precyzyjnym myciem, a dodatkowe funkcje takie jak wyparzanie zapewni doskonałą sterylność. Wśród elementów związanych z czystością oraz higieną są również meble ze stali nierdzewnej. Są odporne na korozję, kwas a do tego bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Każda restauracja oraz kuchnia hotelowa posiada różne rozplanowanie przestrzeni. Nie jest to jednak żaden problem, gdyż meble ze stali nierdzewnej dają możliwość indywidualnego dostosowania wysokości i wielkości, co ułatwia w znacznym stopniu pracę.

  Jak zapewnić niezawodność sprzętu?

  W prowadzeniu działalności gastronomicznej niezwykle ważna jest aby użytkowany przez nas sprzęt był niezawodny i dostępny był dla niego profesjonalny serwis, który szybko i sprawnie usunie ewentualne usterki. Warto nawiązać stałą współpracę z firmą dostarczającą sprzęt wysokiej jakości świadczącą także usługi serwisowe. Firmy te zwykle zapewniają również odpowiednie środki chemiczne stosowane w samym procesie mycia jak i do czyszczenia i dezynfekcji powierzchni.