0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  5 urządzeń niezbędnych w kuchni gastronomicznej

  5 urządzeń niezbędnych w kuchni gastronomicznej

  O sukcesie każdego lokalu gastronomicznego w dużym stopniu decyduje poziom wyposażenia jego kuchni.

  Profesjonalny sprzęt gastronomiczny w znaczącym stopniu wpływa nie tylko na komfort korzystania z kuchni, lecz również na czas przygotowywania i serwowania posiłków, łatwość utrzymania porządku w kuchni oraz zakres oferowanych usług. Jeśli zastanawiasz się jak kompleksowo wyposażyć swoją kuchnię dobrze trafiłeś! W poniższym tekście znajdziesz wskazówki dotyczące tego, w jaki sprzęt do gastronomii warto zainwestować, by zmaksymalizować wydajność pracy personelu i jak najlepiej zadbać o satysfakcję klientów. Liczymy na to, że lektura artykułu ułatwi Ci urządzenie zakładu gastronomicznego!

  1. Zmywarki gastronomiczne

  Pierwszym z elementów, których nie może zabraknąć w żadnym lokalu gastronomicznym jest fachowy sprzęt do zmywania. W żadnej profesjonalnej restauracji lub barze nie może zabraknąć takich sprzętów jak stalowy basen gastronomiczny do opłukiwania naczyń lub zmywarka. Elementy te w znacznym stopniu przyczyniają się do oszczędności czasu pracy personelu oraz są gwarancją dokładności i higieny.

  Spośród zmywarek gastronomicznych dostępnych na rynku możemy wyróżnić m.in. zmywarki podblatowe, kapturowe, uniwersalne, taśmowe, tunelowe i transportowe. Wiele lokali gastronomicznych decyduje się na zakup kilku różnych modeli i wykorzystanie ich w różnym celu, np. do mycia garnków, talerzy, tac, itp.

  2. Piece konwekcyjno-parowe

  Kolejnym urządzeniem, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę w kuchni gastronomicznej jest piec konwekcyjno-parowy. To multifunkcyjne urządzenie, dzięki któremu można termicznie obrabiać żywność w różnoraki sposób. Wykorzystując piec konwekcyjno-parowy można gotować, piec, smażyć, gotować na parze i blanszować. Taka wielozadaniowość nie tylko stwarza wiele możliwości, ale także pozwala oszczędzić miejsce w kuchni. Co więcej, do zalet pieców konwekcyjno-parowych można zaliczyć również wysoki poziom bezawaryjności i oszczędność energii. Niestety, z reguły nie umożliwiają one korzystania z kilku funkcji jednocześnie.

  3. Roboty kuchenne

  Kolejnym sprzętem gastronomicznym, w który warto zainwestować urządzając kuchnię w restauracji są roboty kuchenne. Szeroko pojęte urządzenia tnące przeznaczone do obróbki mechanicznej żywności są niezastąpione w każdym lokalu gastronomicznym, niezależnie od zakresu jego działalności. Znacząco zwiększają one komfort pracy w kuchni, poprawiają wydajność pracowników, skracają czas oczekiwania klientów na posiłek i zwiększają możliwości kulinarne lokalu. Dlatego też warto wyposażyć swój zakład gastronomiczny w takie przyrządy jak szatkownice, blendery, krajalnice i miksery.

  4. Meble nierdzewne

  Elementem wyposażenia lokali gastronomicznych, bez których trudno wyobrazić sobie profesjonalną restaurację są meble nierdzewne. Stoły ze stali nierdzewnej, regały, baseny, szafy i okapy nie tylko są odporne na działanie wilgoci i uszkodzenia mechaniczne, lecz także są niezwykle łatwe do utrzymania w czystości i bardzo estetyczne. Dlatego też inwestując w nowe wyposażenie lokalu gastronomicznego nie warto decydować się na tanie zamienniki, lecz przeciwnie, dużo lepiej kupić porządny sprzęt do kuchni i cieszyć się jego niezawodnością przez długi czas!

  5. Szafy chłodnicze

  Kolejnym must-have każdej profesjonalnej kuchni gastronomicznej są szafy chłodnicze. To urządzenia, bez których obecnie trudno wyobrazić sobie długoterminowe przechowywanie żywności. Nie tylko wydłużają okres zdatności produktów do spożycia, lecz także ograniczają marnowanie żywności.

  Popularnym rodzajem szaf chłodniczych stosowanych w gastronomii są modele ze szklanymi drzwiami. Sprzęt gastronomiczny tego typu szczególnie chętnie wykorzystywany jest w kawiarniach i cukierniach, gdzie pełni nie tylko funkcję magazynu, lecz także wystawy wyrobów cukierniczych.