0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Czas na spotkanie przy herbacie!

  Spraw, że czajniczki do herbaty będą nieskazitelnie czyste i błyszczące na Narodowy Dzień Herbaty i później

  Brytyjczycy uwielbiają pić herbatę. Wielu rozbudza ona rano i łączy po południu. A w międzyczasie jest zawsze pora na „herbatkę”. Każdego roku 21 kwietnia w herbaciarniach, kawiarniach, hotelach i pubach obchodzony jest Narodowy Dzień Herbaty. Miejmy nadzieję, że będą oni mogli napić się z błyszczącego czajniczka do herbaty i nieskazitelnie czystej filiżanki lub kubka!

  Czas na herbatę...

  Wiele firm cateringowych, kierowników gastronomii, właścicieli restauracji i kawiarni może się pochwalić pozbyciem się jednorazowych przedmiotów z tworzywa sztucznego i jednorazowych kubków z serwisu do napojów.

  Lecz wzrost użycia zmywalnych kubków wielokrotnego użytku przywróci odwieczny problem radzenia sobie z plamami po taninach i kawie.


  Prawidłowe postępowanie z taninami

  Taniny to związki chemiczne występujące naturalnie w herbacie i kawie, a także winie i innych napojach alkoholowych. Mogą one plamić naczynia, przedmioty metalowe i szklane, pozostawiają resztki i często sprawiają, że kubki i szklanki wymagają drugiego mycia, a zmywarka nie wygląda idealnie. Wybielanie daje niewielki efekt poza tym, że plamy są zazwyczaj niewidoczne.

  Co ciekawe, jeżeli naczynia zabrudzone taninami zostały nieskutecznie umyte, a następnie spłukane w temperaturze +85 stopni Celsjusza, plamy mogą być trudniejsze do usunięcia, ponieważ zostały one skutecznie „przypieczone”.

  Szczególna przyjemność: kształty i materiały naczyń do herbaty zmieniają się

  Odpowiedni detergent do naczyń nierdzewnych

  Załóżmy, że zmywarka jest w dobrym stanie technicznym – nie ma zablokowanych lub zapchanych ramion myjących lub filtrów, detergent i nabłyszczacz są dozowane prawidłowo, a urządzenie osiąga prawidłową temperaturę – sposób pozbycia się plam po taninach na naczyniach i szkle zależy zazwyczaj od wybranego detergentu.

  Często jedyną sytuacją, w której firmy cateringowe odkrywają problem z plamami po taninach, jest zmiana detergentu. W ten sposób pięcioletnia zmywarka z nieskalaną przeszłością może nagle zacząć osiągać nieodpowiednie wyniki.


  Różne naczynia wymagają różnych detergentów

  Firmy cateringowe często nie wiedzą, że są różne detergenty do zmywania do różnych zastosowań. Poza „standardowymi” detergentami do zmywania dostępne są warianty do zmywania szkła, dzbanków i rondli, renowacji sztućców i „chlorowane” detergenty do zmywania o specjalnym składzie do użycia tam, gdzie plamy po taninach stanowią problem – dzięki nim filiżanki do herbaty są nieskazitelnie czyste i błyszczące!

  Który detergent jest odpowiedni? Każdy kupujący nową profesjonalną zmywarkę musi się upewnić, że specjalista nie tylko montuje i podłącza urządzenie, ale również bezpośrednio wykonuje wszystkie niezbędne regulacje. Obejmuje to również prawidłowe dozowanie detergentu. Chodzi o zrównoważoną interakcję, która nigdy nie powinna być zaburzona.

  Tylko w ten sposób zmywarka profesjonalna zmywa bez przerwy i bez utraty jakości.


  Czas lśnić

  Nakryjmy do stołu, zaprośmy przyjaciół i zacznijmy spotkanie przy herbacie! Czas na filiżankę przyjemnej herbaty earl grey, angielskiej śniadaniowej, jaśminowej lub Oohlong z angielskimi babeczkami, masłem, śmietaną i dżemem, aby świętować niezwykłe rezultaty zmywania w Narodowym Dniu Herbaty i później.

  Aby dowiedzieć się, w jaki sposób można uzyskać niezwykłe rezultaty zmywania, prosimy przeczytać nasz artykuł o tym, w jaki sposób zmiana detergentu może wpłynąć na cały proces zmywania. Można również skontaktować się z lokalnym biurem Meiko, aby uzyskać więcej informacji.