0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Jakość, pielęgnacja i konserwacja

  Te czynniki w wyraźny sposób wydłużają okres eksploatacji

  Inwestycja w zmywarkę przemysłową zwraca się szybko, gdyż taki sprzęt to gwarancja nienagannego działania przez wiele lat i „czystego” przebiegu procesów roboczych w Twojej zmywalni. Aby tak się stało, wystarczy, że w trakcie obsługi, pielęgnacji i czyszczenia pracownicy będą postępować zgodnie z wytycznymi producenta i korzystać z kilku sprawdzonych praktyk. To wcale nie jest skomplikowane, o czym można się przekonać czytając przygotowany przez nas tekst.

  Doświadczenie pokazuje, że urządzenia techniczne psują się zawsze dokładnie wtedy, gdy jest to najmniej potrzebne. Można sobie wyobrazić, z jak opłakanymi skutkami wiąże się to dla profesjonalnej zmywalni w hotelu lub innym obiekcie gastronomicznym. Gdy bowiem zmywarka zaczyna strajkować lub przestaje dokładnie czyścić naczynia, płynny przebieg procesów roboczych ulega zakłóceniu. Mimo to szkło, talerze i inne naczynia muszą być umyte, żeby umożliwić pracę całego obiektu. Jeśli wymaga tego potrzeba chwili – ręcznie. Chodzi jednak o to, że inaczej niż w przypadku zmywarki profesjonalnej nie jest to na dłuższą metę rozwiązanie ani ekonomiczne, ani higieniczne, ani tym bardziej ergonomiczne. Poza tym zmywanie ręczne jest mniej ekologiczne i znacznie wolniejsze.

  Ale nie ma powodów do zmartwień: zasadniczo profesjonalna technologia zmywania uwzględnia utrzymujące się przez długi czas wysokie obciążenia i zapewnia maksymalny poziom bezawaryjności i bezpieczeństwo planowania. Niemniej jednak użytkownik i osoba obsługująca też muszą podjąć działania w tym celu – odpowiednio eksploatować zmywarkę i regularnie (oraz prawidłowo!) ją czyścić, pielęgnować i konserwować. Wówczas produkty wiodących producentów mogą służyć w niezawodny sposób nawet do dziesięciu lat. Niniejszy tekst zawiera kilka wskazówek, jak zapewnić maksymalnie długi okres eksploatacji posiadanej zmywarki.

  Jakość usług jest ważna

  Podczas wyboru producenta oprócz wysokiej jakości urządzenia należy wziąć też pod uwagę jakość serwisu, co powinno mieć kluczowe znaczenie.

  Firma Meiko z Offenburga, specjalizująca się w zakresie technologii zmywania, która w 2018 roku została ponownie wyróżniona przez organizacje branżowe za jakość i niezawodność, daje tutaj dobry przykład i bierze na siebie zarówno prace konserwacyjne i standardowe przeglądy, jak i konieczne naprawy – a wszystko dostępne w trybie 24/7. Duże powierzchnie magazynowe przyłączone do filii naszych zakładów zapewniają ponadto dostępność standardowych części zamiennych w przeciągu 48 godzin.

  Pielęgnacja i czyszczenie zmywarek profesjonalnych

  Również personel obsługujący powinien dbać o to, aby profesjonalne zmywarki zawsze działały z maksymalną wydajnością. Nie od dziś bowiem wiadomo, że precyzyjna obsługa urządzeń technicznych jest głównym czynnikiem w rachunku wartości dodanej, ponieważ od niej w znacznym stopniu zależy utrzymanie działania sprzętu przez długi czas. Odpowiednia obsługa pozwala więc na redukcję przysłowiowego piasku w trybach do minimum. A na tym zyskają wszyscy: właściciel, pracownicy i goście.

  Do tego warunkiem koniecznym jest szczegółowe zapoznanie się z instrukcją obsługi przed pierwszym uruchomieniem przez personel, który będzie obsługiwał zmywarkę. Ta kwestia jest bardzo często ignorowana. Ale wieloletnią pracę zmywarki można zapewnić tylko przy prawidłowej obsłudze, pielęgnacji i czyszczeniu zgodnie z wytycznymi producenta.

  Aby ułatwić użytkowanie, czyszczenie i pielęgnację przez zespoły międzynarodowe oraz zredukować ryzyko wystąpienia błędów, firma Meiko z Offenburga, specjalizująca się w zakresie technologii zmywania, dokłada wszelkich starań w celu zapewnienia intuicyjnej obsługi produkowanych przez nią urządzeń. Ponadto firma Meiko oferuje odpowiednie szkolenia dotyczące wspomnianych wyżej zagadnień.

  4 wskazówki dotyczące codziennej pracy ze zmywarką profesjonalną

  Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących niezbędnych czynności w celu zabezpieczenia maksymalnie długiego i bezawaryjnego działania zmywarki profesjonalnej, mając też na uwadze szybki zwrot inwestycji:

  1. Prawidłowe napełnianie

  Talerze, szkło lub sztućce należy umieszczać w komorze w taki sposób, aby nie uszkodziły one ramion myjących ani innych ruchomych części zmywarki. Nie należy przepełniać zmywarki, ponieważ może to zmniejszyć wydajność zmywania. Warto też zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego kosza: jeśli otwory w nim są zbyt duże i jest on przeznaczony raczej do talerzy i szkła, wówczas mniejsze przedmioty, np. noże, mogą niepostrzeżenie prześlizgnąć się w dół!

  2. Wybór odpowiedniego programu

  Wybór programu zmywania powinien zawsze zależeć od stopnia zabrudzenia naczyń. Nierozsądnym i nieekonomicznym działaniem jest zaś włączanie zmywarki za każdym razem na maksymalną moc. Wpływa to negatywnie na długość okresu eksploatacji zmywarki. W zależności od wyposażenia zmywalni większe zabrudzenia można usunąć ręcznie za pomocą wyciąganej wylewki.

  3. Dokładne czyszczenie

  Mimo programu autoczyszczenia (lub pracy bez ładunku na maksymalnej mocy) konieczne jest odrębne czyszczenie lub przepłukanie wszelkich sit, a także ramion myjących, uszczelek, krawędzi i innych części zmywarki. Ze względu na wysoką częstotliwość zmywania, inaczej niż w przypadku sprzętu domowego, może to być konieczne kilka razy dziennie. Zwłaszcza na zakończenie dnia, po ostatnim cyklu zmywania, gruntowne wyczyszczenie zmywarki jest nieodzowne.

  Gruntowne wyczyszczenie zmywarki na koniec dnia jest nieodzowne

  4. Regularne usuwanie kamienia

  Sól do zmywarek filtruje osad kamienny z wody i łączy jego cząsteczki, co pozwala na znakomite efekty zmywania przez cały czas oraz wydłużenie okresu eksploatacji zmywarki. Dlatego należy zawsze uzupełniać ilość tej specjalnej soli. W przypadku wody o wyjątkowo wysokiej zawartości kamienia należy dodatkowo odkamieniać zmywarki w profesjonalny sposób – najlepiej stosując odpowiednie odkamieniacze dostępne w sklepach specjalistycznych. Wbudowany (opcjonalnie) zmiękczacz wody „Active Clean” to doskonałe, fabryczne rozwiązanie tej kwestii oferowane przez firmę Meiko.