0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Dlaczego nie warto oszczędzać kupując zmywarki do gastronomii?

  profi spülmaschine

  Chcesz kupić zmywarkę przemysłową i rozważasz produkt taniej marki? Ostrożnie, pułapka kosztów zatrzaskuje się dość szybko! W tym miejscu można przeczytać o tym, dlaczego nie warto oszczędzać, a taka próba zyskania oszczędności może w najgorszym wypadku wiązać się nawet z powstaniem poważnych szkód.

  Sobota wieczór, godz. 21.00, godzina szczytu w restauracji. Na czystych talerzach kucharze układają wyborne kotlety wieprzowe, ziemniaki posypane koperkiem i mizerię, a kelnerzy cały czas znoszą do kuchni brudne naczynia. I wtedy zdarza się sytuacja: zmywarka do restauracji, która tego wieczoru pracuje na pełnych obrotach, odmawia posłuszeństwa. W zeszłym miesiącu była w promocji, dlatego właściciel restauracji, niewiele myśląc, kupił ją po okazyjnej cenie. Oferta specjalna, która niespodziewanie odmówiła współpracy o godzinie 21.30, wywołując tym samym panikę w kuchni.
  Mimo natychmiastowej reakcji, próby nawiązania kontaktu z serwisem producenta spaliły na panewce. Jedynym wyjściem jest ściągnięcie dodatkowego pracownika, który będzie harować na zmywaku. Oczywiście nie za darmo. Powstają niepotrzebne koszty operacyjne, które tylko potwierdzają stare przysłowie: „Co jest tanie, to jest drogie”.

  Profi Spuelmaschine
  Argument 1:
  Profesjonalne zmywarki do gastronomii są niezawodne

  Zmywarki do gastronomii i hotelarstwa muszą mieć przede wszystkim jedną właściwość: niezawodność. Urządzenia w trybie ciągłym dostarczają połyskujące sztućce i szkło – przez całe tygodnie, miesiące i lata. Jeśli to możliwe, bez awarii. A w przypadku problemów technicznych, serwis powinien być szybko na miejscu. Tylko wtedy można mówić o opłacalnej inwestycji.

   

  Firma MEIKO jest świadoma tej odpowiedzialności. Jest specjalistą w dziedzinie technologii zmywania naczyń i produkuje profesjonalne zmywarki do naczyń, które dzięki niezawodności i trwałości cieszą się popularnością wśród właścicieli obiektów gastronomicznych na całym świecie. Świadczy o tym m. in. nagroda „Bestmarke 2017/2018”, którą w grudniu 2017 r. wręczył producentowi magazyn branżowy niemieckiego związku hotelarzy i restauratorów.

   

  Co przekonało osoby decyzyjne? Oprócz jakości produktu i obsługi technicznej oferujemy również kompetentne i wszechstronne usługi konsultingowe, w ramach których eksperci w oparciu o oprogramowanie planistyczne i technologię CAD opracowują rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów."

  Argument 2:
  Wysokiej jakości zmywarki przemysłowe pozwalają na oszczędność zasobów

  Bowiem nie tylko niezawodność stanowi istotne kryterium opłacalnej inwestycji. W epoce sukcesywnie rosnących kosztów energii i wody efektywność odgrywa kluczową rolę – zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach hotelarskich i gastronomicznych, w których urządzenia są eksploatowane bez przerwy.

   

  Korzystna cena zakupu szybko okazuje się złym doradcą, gdy oczywistym staje się, że nowe urządzenia pożerają na co dzień ogromne ilości prądu i wody. Profesjonalne i nowoczesne zmywarki do naczyń to przy nich prawdziwe cuda oszczędności. Dzięki krótkim cyklom zmywania nie tylko zużywają niewiele energii elektrycznej i wody, ale także są ekonomiczne pod względem użycia detergentów i środków nabłyszczających.

   

  Nieznacznie wyższe koszty inwestycyjne szybko równoważą się więc z oszczędnością zasobów. W późniejszym okresie niskie koszty eksploatacji zapewniają wyższy zysk. A dodatkowo firma dba również o środowisko naturalne.

  Argument 3:
  Profesjonalne zmywarki do naczyń gwarantują zadowolenie klienta

  Nie ma nic gorszego dla restauracji lub hotelu niż gość skarżący się na czystość i higienę. Te dwa czynniki odgrywają kluczową rolę w kwestii zadowolenia klientów i konkurencyjności na dłuższą metę.

   

  Zmywarki muszą pracować bez zastrzeżeń – pozostałości tłuszczu, białka lub skrobi na talerzach, nożach czy widelcach, albo smugi na naczyniach szklanych są rzeczą niedopuszczalną.

   

  Pod tym względem warto jeszcze raz się zastanowić: jakie jest wyposażenie zmywarek, które zapewni osiągnięcie ponadprzeciętnych efektów zmywania? Profesjonalne zmywarki klasy premium są zazwyczaj wyposażone w moduły uzdatniania wody. Ich cena zakupu jest zazwyczaj nieco wyższa, za to efekty zmywania są na najwyższym poziomie, a obiekty gastronomiczne mogą mieć pewność, że w dalszym ciągu będą się cieszyć dobrą opinią: wszyscy goście otrzymają zawsze czyste sztućce, czyste talerze i czyste kieliszki.

  Argument 4:
  Profesjonalne zmywarki to lepsze zdrowie pracowników

  Zbliża się wieczór – restauracja jest w pełni zarezerwowana. Nagle dzwoni jeden z pomocników kuchennych i informuje o chorobie. Skarży się na ból barków, który uniemożliwia mu stawienie się w pracy. Taka sytuacja spotyka coraz więcej firm – liczba zwolnień lekarskich ze względu na dolegliwości ortopedyczne wzrasta. Nieobecności, które kosztują firmy coraz więcej pieniędzy.

   

  Dlatego tak bardzo ważne jest ergonomiczne wyposażenie miejsc pracy i umieszczenie wszystkich uchwytów i przedmiotów w miejscach nie powodujących dodatkowego obciążenia ciała.

   

  Pod tym względem wiele zmywarek nie spełnia oczekiwań. Personel musi przykładowo niepotrzebnie używać siły, aby otworzyć lub zamknąć urządzenie. Inaczej jest to rozwiązane w produktach MEIKO. Na przykład: w przypadku zmywarki M-iClean H pracownik nie musi używać żadnej siły, aby otworzyć kaptur – wystarczy, że go dotknie. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko dolegliwości ze strony pleców i barków oraz zapewnia bardziej zadowolonych i zdrowszych pracowników.