0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Rozbudowane czy mocno sprecyzowane menu restauracyjne?

  Rozbudowane czy mocno sprecyzowane menu restauracyjne?

  Prowadząc restaurację, najważniejsze jest dobrze ułożone menu. Jednak podczas jego tworzenia zawsze nasuwa się pytanie - czy nie lepiej poszerzyć kartę restauracyjną o kolejne pozycje? Czy dana specjalizacja jest wystarczająca i nie wprowadzić do oferty innego rodzaju kuchni?

  Zdecydowanie nie jest to łatwy temat, który można rozwiązać zero jedynkowo. Jednak biorąc pod lupę aktualne trendy gastronomiczne oraz naszą znajomość wielu restauratorów, przygotowaliśmy dla Państwa ten wpis, który pozwoli rozwiać niektóre wątpliwości. Zapraszamy do lektury.

  Jak zbudować menu do restauracji?

  Prowadząc lokal gastronomiczny, wiele razy stajemy przed bardzo ciężką decyzją kompozycji karty restauracyjnej. Nawet jeśli nasza restauracja działa w obszarze danej kuchni i dociera do swojej niszy odbiorców, często pojawia się pytanie, czy może nie warto rozszerzyć menu o bardziej popularne dania i trafić do jeszcze większej liczby klientów. Albo może tylko zaoferować większy wybór dań z danej kuchni, żeby każdy odwiedzający znalazł coś dla siebie w naszej restauracji.

  Niestety, staropolskie przysłowie “co za dużo to niezdrowo” doskonale sprawdza się w tym przypadku. Z naszych doświadczeń i obserwacji praktycznie jednoznacznie wynika, że o wiele lepiej specjalizować się w kuchni jednego rodzaju i skupić się przede wszystkim na kilku najlepszych czy też najchętniej wybieranych daniach, które szef kuchni dopracuje do perfekcji.

  Jednak jaka jest optymalna ilość dań w menu restauracyjnym, żeby goście w lokalu czuli, że mają wybór, ale jednocześnie nie czuli się nim przytłoczeni?

  Idealnie rozbudowana karta restauracyjna

  Klienci wybierają dany lokal gastronomiczny, bardzo często kierując się przy tym rodzajem serwowanej tam kuchni.

  Przychodząc do restauracji z włoską kuchnią, liczą na zjedzenie pizzy i pysznych makaronów a niekoniecznie schabowego lub wielkiego amerykańskiego burgera. Podejmując się prowadzenia restauracji o danej tematyce liczy się przede wszystkim konsekwencja podjętych działań. Karta restauracyjna ma przede wszystkim zachęcić klientów do zamówienia i wzbudzić w nich chęć spróbowania danego dania, bez zbędnego zakłopotania i niepotrzebnego wydłużania czasu podejmowania decyzji zakupowej. Często w obliczu zbyt dużego wyboru różnorodnych dań klienci ostatecznie wycofują się z podejmowanej decyzji i wybierają inny lokal, w którym łatwiej dokonać wyboru. Nie pozwólmy klientom odejść i zaserwujmy im idealnie skrojone menu restauracyjne, które będzie oferowało idealną ilość pozycji do wyboru, nie przytłaczając przy tym głodnego klienta.

  Proste menu restauracyjne i perfekcyjna kuchnia

  Decydując się na oferowanie prostego menu restauracyjnego, które urozmaicić można sezonowymi daniami, wybierają Państwo posiadanie wysoce wyspecjalizowanej restauracji, która będzie chętnie odwiedzana przez klientów. Mając idealnie długie menu, kucharz będzie mógł się skupić na kilku daniach, które wykonywane będą z najlepszej jakości składników, które non stop będą świeże, a samo przygotowanie dania będzie opracowane przez kucharza do perfekcji. Klienci nie będą mieli uczucia przytłoczenia ilością wyborów w menu i szybko dokonają właściwego wyboru. Do tego, mając specjalistycznie dobrane menu, można poświęcić czas na udekorowanie dań i podawanie ich w atrakcyjnej formie, co też z pewnością przypadnie do gustów i zachwyci klientów. Warto przemyśleć również podawanie dań na naczyniach, które uatrakcyjnią wizualny odbiór serwowanych potraw. O tym, jak to robić efektownie pisaliśmy tutaj, ale tylko przypomnimy, że warto wybierać naczynia nadające się do mycia w zmywarce. Podczas gdy zmywarka gastronomiczna będzie wykonywała swoją pracę, obsługa kuchni może poświęcić ten czas na doskonalenie wybranych dań z karty restauracyjnej.