0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Nietypowe serwowanie dań jako sposób na przyciągnięcie klienta do restauracji

  Przeczytaj o naszych inspiracjach i zdecyduj sam!

  Nietypowe serwowanie dań jako sposób na przyciągnięcie klienta do restauracji

  Żeby zwiększyć ilość gości przybywających do twojej restauracji, możesz pokusić się o podanie im dań na nietypowej zastawie stołowej! W ten sposób wzbudzisz w klientach ciekawość i doprowadzisz do większej rozpoznawalności twojego lokalu gastronomicznego.

  Nie od dziś wiadomo, że je się również oczami, dlatego też zadbanie o oryginalną oprawę serwowanych dań nie tylko zaintryguje twoich gości, ale doprowadzi również do lepszej rozpoznawalności biznesu w social mediach. Ludzie chętniej wykonają zdjęcia i opublikują je na swoich profilach, oznaczając przy tym nasz profil, jeśli potrawy podamy im w zaskakujący i nietypowy sposób. Jakie więc naczynia do serwowania potraw wybrać? Przeczytaj o naszych inspiracjach i zdecyduj sam!

  Nietypowy serwis do restauracji - o czym należy pamiętać?

  W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad profilem naszej restauracji i wybrać taką zastawę stołową, która będzie spójna z jej wizerunkiem. Warto również skonsultować nasz wybór z szefem kuchni, którego zadaniem będzie przygotowanie dań w zasugerowanych przez nas naczyniach. Pamiętajmy, że nie każde danie da się zaserwować w każdego rodzaju naczyniu, a być może okaże się, że będzie on miał ciekawy pomysł na wykorzystanie tego, co już posiadamy w swoich zasobach. Istotną kwestią będzie również praktyczność. Pamiętajmy, że wybór nietypowych naczyń do serwowania potraw będzie wiązał się z koniecznością ich odpowiedniego mycia. Warto wybrać takie rozwiązania, które będą zdatne do mycia w zmywarce gastronomicznej, którą posiadamy w naszej restauracji. Nie należy także przesadzać! Wybierzmy z naszego menu kilka perełek, które zaserwujemy gościom w oryginalnej oprawie. Resztę dań podajmy na klasycznej zastawie. W ten sposób unikniemy przytłoczenia klientów zbyt dużą ilością nietypowych misek na ich stoliku, a jednocześnie ułatwimy serwowanie naszym kelnerom.

  Gastronomiczna zastawa stołowa - czy musi być nudna?

  Zdecydowanie nie! Jakie mało typowe naczynia możemy wykorzystać do serwowania potraw? Wszystko zależy od profilu naszego lokalu gastronomicznego. Jeśli w naszym menu pojawiają się propozycje dań, które przygotowuje się na patelni — do ich podania możemy zastosować żeliwne patelnie. Wybierając takie naczynia, warto pamiętać o odpowiedniej podkładce na przykład drewnianej desce do serwowania pod spodem, aby uniknąć przypalenia obrusu czy stolika. Dania podane w żeliwnych patelniach sprawdzą się zarówno przy pozycjach śniadaniowych np. do serwowania szakszuki albo klasycznego english breakfast, jak i do dań obiadowych i kolacyjnych — wszelkiego rodzaju zapiekanek warzywnych czy makaronowych.

   

  Kolejną propozycją mogą być deski do serwowania — czy te drewniane, czy wykonane z łupka będą idealne na podanie przystawek, ale także burgerów. Ogólnie rzecz biorąc do dań, w których nie zachodzi potrzeba używania sztućców (ze względu na ryzyko porysowania deski). Świetnym uzupełnieniem tego zestawu będą małe koszyczki do podawania w nich frytek czy innych warzyw.

   

  Ciekawym pomysłem może być również wykorzystanie glinianych doniczek — na podanie niecodziennych deserów przypominających rośliny.

   

  Można również skorzystać z niecodziennych, ale przy tym jednorazowych rozwiązań, takich jak podanie tradycyjnego polskiego żurku w chlebie. Jeśli w ofercie posiadamy angielskie fish and chips, możemy podać je tak, jak klasycznie robi się to w Zjednoczonym Królestwie, czyli zawinięte jedynie w gazetę. Do lodów lub lodowych deserów świetnie sprawdzą się połówki kokosa.

  Nietypowe naczynia do serwowania potraw

  Korzystając z oryginalnych rozwiązań, nie musimy ograniczać się jedynie do dań. Z naczyń o nietypowym kształcie możemy również skorzystać, serwując drinki i napoje. Herbata serwowana w ręcznie robionych glinianych filiżankach z pewnością spodoba się gościom. Tutaj w miarę możliwości można pokusić się o współpracę z lokalnym artystą, który stworzy taką zastawę stołową specjalnie dla naszej restauracji.
  Dobrym rozwiązaniem w duchu idei zero-waste może być również wykorzystanie do serwowania napojów słoików — będą one idealne do podania wody czy zimnej lemoniady.

  Nietypowe serwowanie dań jako sposób na przyciągnięcie klienta do restauracji

  Niezależnie od tego, w jakie nietypowe naczynia do serwowania potraw zdecydujemy się zaopatrzyć, pamiętajmy o umiarze i dopasowaniu ich do charakteru naszej restauracji. Postawmy na jakość i zaskoczymy naszych gości nie tylko wyjątkowym podaniem dań, ale również ich doskonałym smakiem! Stworzenie takiego duet sprawi, że odwiedzający chętniej powrócą do naszego lokalu gastronomicznego ponownie.