0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Jak wybrać zastawę stołową do gastronomii? Podpowiadamy!

  Jak wybrać zastawę stołową do gastronomii? Podpowiadamy!

  Choć zastawa stołowa to jedynie szczegół, zależy od niej naprawdę wiele - od komfortu pracy pracowników restauracji po odczucia klientów odwiedzających lokal. Dlatego też nie warto bagatelizować jej wyboru, a wręcz przeciwnie, należy dobrze przemyśleć decyzję tak, aby wybrać najlepszą zastawę stołową do swojej gastronomii.

  Jeśli urządzasz restaurację i zastanawiasz się jaką zastawę stołową wybrać dobrze trafiłeś! W poniższym tekście znajdziesz wskazówki dotyczące wyboru zastawy stołowej do gastronomii. Zwrócimy Twoją uwagę zarówno na kwestie praktyczne, jak i czysto estetyczne. Mamy nadzieję, że lektura tekstu znacząco ułatwi Ci podjęcie wyboru!

  Dlaczego wybór zastawy restauracyjnej jest tak ważny?

  Zastawa restauracyjna jest istotnym elementem wystroju każdego lokalu gastronomicznego. Ma ona ogromny wpływ na prezencję serwowanego dania, a tym samym na odczucia klientów odwiedzających lokal. Z reguły osoby decydujące się zjeść posiłek w restauracji oczekują nie tylko zaspokojenia jednej ze swoich podstawowych potrzeb, tzn. głodu, a wręcz przeciwnie, chcą doświadczyć klimatu miejsca, celebrować każdy kęs i poczuć się wyjątkowo. Dlatego też warto dobrze przemyśleć kwestię wyboru zastawy gastronomicznej i wybrać model, który pozytywnie wpłynie na odbiór miejsca przez jego gości oraz zachęci ich do ponownego odwiedzenia lokalu.

  Po pierwsze jakość!

  Jakość zastawy stołowej ma ogromny wpływ zarówno na wrażenie estetyki i efektowność serwowanych dań, jak również na jej żywotność i komfort użytkowania. Biorąc pod uwagę fakt, że zastawa gastronomiczna jest eksploatowana znacznie intensywniej niż zastawa w gospodarstwach domowych musi być ona wybitnie trwała oraz odporna na wielokrotne wyparzanie, mycie i ścieranie. Co więcej, niezwykle ważnym aspektem jest odporność zastawy gastronomicznej na szok termiczny, matowienie i wyszczerbianie. Jedynie wysokiej jakości, porządna zastawa stołowa do restauracji jest w stanie sprostać tym wymogom i nieprzerwanie służyć przez długi czas.

  Postaw na funkcjonalność

  Drugim aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę kupując zastawę stołową do restauracji jest jej funkcjonalność. Nawet najpiękniejsze szklanki i talerze nie zdadzą egzaminu jeśli będą uciążliwe w użytkowaniu. Dlatego też koniecznie trzeba zwrócić uwagę na fakt czy wybrana przez nas zastawa stołowa jest zdatna do mycia w zmywarce, ma odpowiedni rozmiar, a dokupienie do niej dodatkowych elementów nie stanowi problemu.

  Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest wybór gładkich, klasycznych talerzy bez zbędnych, kolorowych zdobień, złoceń lub innych dekoracji, które zostałyby zatarte pod wpływem częstego wyparzania. Nawet najlepszej jakości zmywarka gastronomiczna nie uratuje zastawy, której jakość na to nie pozwala.

  Estetyka wykonania, czyli kilka słów o tym jak dobrać wygląd zastawy do charakteru lokalu

  Kupując zastawę stołową do gastronomii należy dobrać jej wygląd tak, by był on spójny z aranżacją lokalu i rodzajem serwowanej kuchni. Przykładowo w klasycznej, eleganckiej restauracji dobrze sprawdzą się gładkie, białe talerze, w lokalu specjalizującym się w kuchni orientalnej pięknie prezentować się będą talerze i miski wyglądem przypominające gliniane rękodzieła, natomiast wystrój nowoczesnego zakładu gastronomicznego świetnie podkreśli zastawa restauracyjna o geometrycznych kształtach.

  Komfort użytkowania

  Ostatnim, choć nie najmniej istotnym aspektem wyboru zastawy gastronomicznej do restauracji jest wygoda jej użytkowania. Nie chcemy przecież aby nasi goście postrzegali spożywanie posiłków w naszym lokalu jako kłopot, lecz jako przyjemność. Dlatego też zaleca się wybór zarówno wielkości, jak i głębokości misek i talerzy dopasowanych do rodzaju serwowanych dań i wielkości stolików. Jedynie odpowiednio dobrana zastawa gastronomiczna zapewni klientom lokalu komfort spożywania posiłków i zachęci ich do ponownego odwiedzenia naszej restauracji.