0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Zjawisko odwróconej osmozy w zmywarkach

  Freude bei der Arbeit im Hotel dank MEIKO

  Czy termin „osmoza” w odniesieniu mycia naczyń brzmi dla Ciebie znajomo? Czy wiesz, na czym polega zjawisko osmozy i jak wykorzystują go dedykowane zmywarki do gastronomi?

  Zjawisko osmozy - na czym polega?

  Cofnijmy się na chwilę, by poznać ogólne założenia zmywania z wykorzystaniem osmozy. Jest to metoda, w której wykorzystuje się wodę osmotyczną, a więc wytwarzaną przez system działający na zasadzie odwróconej osmozy. Zastosowanie, w zmywarce gastronomicznej, mycia z wykorzystaniem osmozy, zapewnia szereg wyjątkowych korzyści, które można podsumować następująco:

  • Proces suszenia mechanicznego przebiega w wydajniejszy sposób.
  • Powierzchnia naczyń zyskuje żywy odcień.
  • Zastosowanie całkowicie zdemineralizowanej wody znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia plam, kręgów czy rys na powierzchni naczyń, co zwykle ma miejsce przy zastosowaniu średnio twardej wody.

  W ramach mechanizmu odwróconej osmozy, minerały obecne w wodzie są zatrzymywane przez specjalną membranę, która zapobiega ich przenikaniu i umożliwia uzyskanie filtratu ze zwykłej wody. Osmozę można więc określić jako najbardziej zaawansowaną technologię filtracji wody.

  Odwrócona osmoza w zmywarkach MEIKO

  Firma MEIKO mogła odpowiedzieć na coraz to większe wymogi dotyczące zapewnienia atrakcyjnego blasku i najwyższego poziomu czystości naczyń – oraz nawet najdelikatniejszych kieliszków – dzięki zastosowaniu specjalnego MODUŁU GiO, wykorzystującego technologię odwróconej osmozy, by zapobiegać powstawaniu i rozwiązać problem nieestetycznych kręgów, skaz i plam powstałych w procesie zmywania.

  Technologia odwróconej osmozy z wykorzystaniem MODUŁU GiO firmy MEIKO umożliwia zastosowanie tej metody w zmywarkach gastronomicznych. Modułowy system filtracji wody jest kompatybilny ze wszystkimi zmywarkami MEIKO i gwarantuje eliminację 99% różnych związków mineralnych. Dzięki temu nawet najdelikatniejsze naczynia są myte w optymalny sposób i bez jakichkolwiek problemów. MODUŁ GiO pomaga również zwiększyć żywotność samych naczyń.

  Dlaczego warto wybrać mycie w zmywarce z wykorzystaniem osmozy?

  Jakie są dodatkowe korzyści z mycia w zmywarce z wykorzystaniem osmozy?

  • Dzięki zjawisku osmozy, zmywarki gastronomiczne redukują koszty ponoszone przez właścicieli lokali
  • Zmniejsza się zużycie detergentów nawet o 50% w porównaniu do zmywania metodą tradycyjną
  • W znacznym stopniu maleje statystyczna liczba interwencji serwisowych
  • Rośnie jakość mycia
  • Wydłuża się okres eksploatacji zmywarki i żywotności naczyń

  Czy chcesz uzyskać więcej informacji na temat mycia w zmywarce z wykorzystaniem osmozy oraz technologii odwróconej osmozy z zastosowaniem MODUŁU GiO opracowanej przez firmę MEIKO, międzynarodowego lidera w tej branży? Skontaktuj się z naszymi ekspertami technicznymi już teraz!

  Umkehr-Osmose-Anlage - GiO-Modul
  System odwróconej osmozy do zmywarek

  Technologia MODUŁU GiO firmy MEIKO jest dostępna w formie dostarczanych kompaktowych systemów lub zintegrowanych systemów odwróconej osmozy.