0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Czyste szkło w restaurcji. Na co zwracać uwagę?

  Co daje odpowiednia zmywarka gastronomiczna do szkła?

  Każdy, kto pracuje w gastronomii, zna ten problem: brudna szklanka ląduje w zmywarce i mimo zmywania nie wychodzi z niej czysta. Czasem bowiem na jej powierzchni widoczne są zacieki z wody. Albo też wzdłuż krawędzi szklanki snują się nieestetyczne smugi.

  Nie ma wątpliwości: taka szklanka nie przyda się ani na barze, ani na stoliku – trzeba ją wypolerować albo w ogóle jeszcze raz umyć. Zmywarka gastronomiczna, która miała wykonywać pracę za Ciebie lub Twoich pracowników, tylko jej dołożyła. To denerwujące i niepotrzebne. Na rynku można bowiem znaleźć profesjonalne rozwiązania, które zapewniają, że czystość oznacza również higienę. Bez polerowania. I bez stresu. Przecież w kuchni już i tak jest wystarczająco dużo do zrobienia.


   

  To, dlaczego eleganckie (a przede wszystkim czyste) szkło jest tak ważne dla każdego hotelu, każdej restauracji i każdego baru, podsumowuje w rozmowie Dip.-Ing. Frank Schwarz, przedstawiciel producenta zmywarek MEIKO. I ujawnia kilka szczegółów w temacie profesjonalnych zmywarek dla gastronomii.


   

  Twarda i miękka woda w zmywarce gastronomicznej

  Miękka woda jest zasadniczo lepsza dla zmywarek niż woda twarda. Ta zawiera więcej wapnia i magnezu, co może prowadzić do osadzania się kamienia w zmywarkach i większego zużycia detergentów. Jeśli woda z kranu ma wysoką twardość, nie można bezczynnie patrzeć, jak rury i przewody pokrywają się kamieniem. W takich przypadkach zasadne jest zastosowanie systemu uzdatniania wody w zmywarce. Producent zmywarek gastronomicznych MEIKO oferuje do swoich profesjonalnych zmywarek moduł oparty na odwróconej osmozie (patrz ramka). W praktyce nieskomplikowane testy wody szybko dają pierwsze efekty w kwestii twardości wody. Informacje można również uzyskać od lokalnego dostawcy wody.

   


  Woda bez osadu: system odwróconej osmozy

  System odwróconej osmozy usuwa z wody niemal wszystkie sole. W rezultacie nie ma już pozostałości, które mogłyby osadzać się na szkle. System pod wysokim ciśnieniem tłoczy wodę przez membranę, która odfiltrowuje niepożądane sole, a następnie przekazuje wodę do zmywarki gastronomicznej.


   

  Zapobieganie korozji szkła

  Wysokiej jakości szkło można zmywać około 1000 razy, mówi Klaus Völkner z firmy Stölzle, producenta szkła. Ale w pewnym momencie nawet najlepsze szkło traci jakość – może dojść do jego korozji. Powierzchnia szkła jest uszkodzona, występują zmatowienia lub nawet drobne zarysowania. Aby wydłużyć żywotność szkła w cyklu zmywania, trzeba zapewnić optymalną harmonię między wodą, temperaturą, a detergentem. Dlatego też profesjonalni dostawcy sami instalują dostarczane zmywarki gastronomiczne w siedzibie klienta. Sprawdzają wodę, udzielają zaleceń dotyczących detergentów i temperatury oraz zapewniają w ten sposób, że zmywarka będzie dostarczać jak najlepszych efektów. Takie podejście wydłuża z drugiej strony żywotność zmywarek.

  Profesjonaliści stawiają na profesjonalistów

  Jeśli chodzi o inteligentne rozwiązania w dziedzinie zmywania naczyń w gastronomii, profesjonaliści ufają tylko profesjonalistom. Jak na przykład Berlin Marriott Hotel. Prestiżowy 5-gwiazdkowy hotel postawił na M-iClean marki MEIKO, by móc każdego dnia zmywać setki szklanych naczyń, nadając im przy okazji nieskazitelny połysk. Również restauracje w Hamburgu „Strauchs Falco” i „Hamburg im Süden” korzystają z M-iClean. „W naszym segmencie gastronomicznym goście oczekują nieskazitelnego szkła”, mówi właściciel Tobias Strauch. Decydujące znaczenie przy wyborze odpowiedniej zmywarki gastronomiczne do szkła mają: „Doskonałe rezultaty zmywania, efektywność energetyczna i lepszy klimat w pomieszczeniu bez oparów i zapachów”.