0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Mała gastronomia - czego nie może w niej zabraknąć?

  Mała gastronomia - czego nie może w niej zabraknąć?

  W każdej, choćby najmniejszej restauracji konieczne jest odpowiednie wyposażenie umożliwiające przygotowywanie posiłków i napojów.

  Inwestując w odpowiedni sprzęt zwiększymy bowiem wydajność pracowników naszego lokalu, rozszerzymy możliwości kulinarne zakładu, a nawet, poprzez zapewnienie odpowiednich warunków do przechowywania żywności, przyczynimy się do optymalizacji zużycia produktów spożywczych i ograniczenia strat. Zakup urządzeń gastronomicznych wymaga jednak sporych nakładów finansowych, co może być ogromną barierą dla przedsiębiorców. Które urządzenia gastronomiczne trzeba więc kupić od razu, a zakup których można odłożyć na później?

  W poniższym tekście opisaliśmy sześć sprzętów dla gastronomii, bez których prowadzenie restauracji jest niemal niemożliwe. Zainteresowany? Sprawdź, bez których urządzeń nie możesz się obyć prowadząc swoją małą gastronomię. Przyjemnej lektury!

  Zmywarka gastronomiczna

  Koszt zakupu sprzętu dla gastronomii potrafi skutecznie zmyć uśmiech z twarzy przedsiębiorcy. Niestety nabycie niektórych urządzeń jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania zakładu gastronomicznego. Jednym z nich jest profesjonalna zmywarka gastronomiczna. To wysoce użyteczne urządzenie, bez którego trudno się obejść prowadząc restaurację lub kawiarnię. Zwłaszcza w czasie pandemii, gdy przykłada się dużą wagę do sterylności w miejscach przygotowywania posiłków, zmywarki wyposażone w funkcję wyparzania są nie do zastąpienia.

  Witryny chłodnicze

  Na wyposażenie gastronomii powinny składać się również witryny chłodnicze. Dzięki nim nie tylko będziesz mógł przechowywać gotowe produkty spożywcze zgodnie z przepisami, lecz także należycie je wyeksponujesz, co bez wątpienia zachęci klientów do ich kupna.

  Sklepy ze sprzętem gastronomicznym oferują szeroki wybór urządzeń chłodzących, m.in. lady i regały chłodnicze, lodówki na napoje i witryny do lodów.

  Piece gastronomiczne

  Kolejnym must have każdego lokalu gastronomicznego są urządzenia przeznaczone do termicznej obróbki żywności, a w tym piece gastronomiczne. W zależności od zakresu prowadzonej działalności w Twoim lokalu nie może zabraknąć pieca parowo-konwekcyjnego lub pieca do pizzy.

  Niekiedy konieczny może okazać się również zakup takiego sprzętu gastronomicznego jak frytkownica, opiekacz, gofrownica lub rożen do kurczaków. Wszystko zależy od rodzaju posiłków, które zamierzasz serwować.

  Urządzenia do obróbki mechanicznej żywności

  Ręczne obieranie i siekanie warzyw lub wyciskanie soku zajmuje bardzo dużo czasu i może znacząco zmniejszyć efektywność pracy całego przedsiębiorstwa. Dlatego też rozpoczynając działalność gastronomiczną warto wyposażyć się w specjalny sprzęt, który wykona tę pracę za nas. Obieraczki do ziemniaków, szatkownice, miksery, blendery, maszynki do mielenia mięsa, wyciskarki do owoców - wszystkie te urządzenia znacząco przyspieszą proces przygotowywania posiłków i tym samym wpłyną na zwiększenie zarobku.

  Kostkarka do lodu

  Niezależnie od tego czy planujesz serwować w swoim lokalu drinki z alkoholem czy też wyłącznie napoje bezalkoholowe kostkarka do lodu jest urządzeniem, w które warto się wyposażyć. To wysoce wydajny sprzęt, dzięki któremu szybko uzyskasz odpowiednią liczbę kostek lodu i pozbędziesz się zmartwienia ile worków z lodem kupić i gdzie je przechowywać. Co więcej, jej zakup to raptem kilkaset złotych, dlatego też uważamy, że kwotę tę warto wydać, aby raz na zawsze pozbyć się zmartwienia.

  Profesjonalny ekspres do kawy

  Ostatnim elementem wyposażenia gastronomii, o słuszności zakupu którego jesteśmy przekonani jest profesjonalny ekspres do kawy. Smaczna i aromatyczna kawa jest symbolem każdej porządnej gastronomii i często wyłącznie z jej sprzedaży można uzyskać całkiem niezły dochód. Dlatego też warto już na początku działania przedsiębiorstwa zainwestować w wysokiej jakości, solidny ekspres do kawy, który wyciśnie z ziaren kawy to, co najlepsze!