0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Jak wybrać zmywarkę gastronomiczną do restauracji?

  Die Korbtransportspülmaschine M-iQ

  Zarówno zarządcy punktów gastronomicznych, jak i zwykły personel kuchni w restauracji często zadają sobie podobne pytanie - czym się kierować, wybierając zmywarkę gastronomiczną?

  Z uwagi na szeroki asortyment dostępnych na rynku modeli zmywarek dedykowanych gastronomii, odpowiedź nie jest prosta. Konkretne typy zmywarek gastronomicznych dedykowane są pod różne branże. Przed ostatecznym wyborem, warto zagłębić się w temat i szczegółowo ocenić potrzeby danego lokalu, a także dostępną ilość miejsca. Zmywarki do restauracji różnić będą się od tych do baru czy hotelowej kuchni.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki gastronomicznej?

  Ważnymi czynnikami, którymi warto kierować się wybierając zmywarki do restauracji są m.in. pojemność, rodzaj zmywarki - typ, sposób działania czy certyfikaty, dzięki którym otrzymamy potwierdzenie, że spełnia określone standardy higieny. To bez wątpienia kwestie o najwyższym znaczeniu przy wyborze najlepszej zmywarki gastronomicznej do restauracji każdej wielkości.

  Które zmywarki profesjonalne są więc najlepsze dla gastronomii? Jakie zmywarki będą najlepsze w przypadku małych, średnich i dużych restauracji? Aby uprościć proces wyboru, warto rozważyć kilka czynników.

  Jak wybrać dobrą zmywarkę do restauracji?

  Jeśli chodzi o wielkość, organizację kuchni i samej sali czy liczbę regularnych klientów, nie ma dwóch takich samych placówek. Zmywarka kompaktowa będzie prawdopodobnie sprawdzać się świetnie w małym restauracyjnym barze, ale może okazać się niewystarczająca w przypadku popularnego pubu. Właśnie dlatego zmywarka do restauracji, powinna być wybierana z uwzględnieniem wielu różnych czynników. Dogłębna analiza jak również fachowa porada eksperta pomoże w określeniu najbardziej odpowiedniego modelu.

  Dostępna ilość miejsca w restauracji na montaż zmywarki

  Ten czynnik jest niezmiernie ważny. Wskazanie obszaru instalacji zmywarki gastronomicznej to pierwszy krok w stronę świadomej i dobrze zbudowanej decyzji. Zmywarka gastronomiczna do naczyń i garnków o zbyt dużych gabarytach mogłaby mieć zły wpływ na ergonomię w miejscu pracy, a zbyt mały model może nie spełniać potrzeb związanych z obsługą większej liczby naczyń.. 

  Rozmiar lokalu lub liczba klientów

  Konieczne jest określenie tych parametrów w skali mały-średni-duży, co pozwala wybrać model o odpowiedniej przepustowości w odniesieniu do liczby naczyń. Inne wymagania pojemnościowe czy szybkościowe stawia sieprzed zmywarką do restauracji o dużej powierzchni , a inne do małego lokalu.

  Rodzaje produktów przeznaczonych do mycia

  Określenie typów naczyń przeznaczonych do mycia jest kluczowe. Warto przeanalizować ich rozmiar - czy są małe, a może szczególnie nieporęczne? Taka diagnostyka pomaga ukierunkować wybór na model o odpowiednim rozmiarze. Moze w przypadku lokalu lepsza oakrze się zmywarka barowa dedykowana do mycia szkła, a nie rozbudowana zmywarka kapturowa?

  Dostępny budżet przeznaczony na rzecz zakupu zmywarki do restauracji

  Cena zawsze jest istotnym czynnikiem. Warto jednak wziać pod uwagę nie tylko koszt zakupu, ale też eksploatacji zmywarki restauracyjnej.

  Gwarantowana oszczędność energetyczna

  Sprawdzenie poboru może zrekompensować wydatki kupna poprzez wyraźną redukcję zużycia zarówno wody, jak i energii elektrycznej, a także ilości detergentów, nabłyszczaczy i nakładu pracy ręcznej.

  Dostępne typy zmywarek gastronomicznych MEIKO

  MEIKO oferuje szeroką gamę modeli i rodzajów zmywarek do zastosowań gastronomicznych - zarówno zmywarki do restauracji jak i do baru czy pubu. Wszystkie z nich cechuje doskonała jakość, praktyczność i funkcjonalność, a przede wszystkim zapewniają one najwyższe standardy w zakresie higieny i dezynfekcji. Różnice sprowadzają się do wybranego modelu i sposobu działania.

  Oferowane przez nas zmywarki gastronomiczne dzielą się na:

   

  • Zmywarki gastronomiczne do szkła i ładowane od przodu zmywarki podblatowe, które cechują kompaktowe wymiary i łatwość montażu w każdej kuchni. Nadają się idealnie do małych lokali i barów, radząc sobie szczególnie dobrze z myciem niewielkich naczyń, szklanek, filiżanek, sztućców i talerzy.
  • Zmywarki kapturowe sprawdzają się doskonale przy myciu sporych naczyń, zajmując przy tym minimalną ilość miejsca.
  • Przemysłowe zmywarki uniwersalne, dostępne w różnych modelach, są w stanie poradzić sobie nawet ze szczególnie nieporęcznymi naczyniami bez negatywnego wpływu na obszar roboczy.
  • Przemysłowe zmywarki tunelowe z przenośnikiem taśmowym to spore, nieustawne nierozwiązania, które szczególnie nadają się do restauracji i stołówek obsługujących dużą liczbę klientów i doskonale sprawdzają się nawet na statkach wycieczkowych czy w szpitalach.

   

  Wszystkie typy zmywarek gastronomiczne MEIKO różnią się pod względem pojemności i sposobu działania, ale łączy je doskonała wydajność oraz łatwość i praktyczność w użyciu. Wybór jednej z powyższych urządzeń pozwoli nie tylko wyręczyć obsługę przy ręcznym myciu naczyń, ale również osiągnąć znacznie wyższy poziom higieny. 

  Jeśli nadal zastanawiasz się jak wybrać zmywarkę do restauracji, zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem.