0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Ekologiczny hotel czyli jaki?

  Nowoczesna koncepcja ekohotelu

  Hotele ekologiczne w Polsce i na świecie cieszą się większym zainteresowanemu niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele osób zasadniczo zmieniło styl życia i organizację własnego domu. Świadoma konsumpcja, poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań i kierowanie się ekologią to dla wielu podstawowe zasady życia. To naturalne, że świadomość ekologiczna w domu przekłada się też na wybór ekohotelu w podróży. W końcu ekologia w hotelu staje się dla nas tak samo ważna jak ta we własnych czterech ścianach. 

  Dlaczego goście wybierają hotele ekologiczne?

  Hotele, które chcą utrzymać wysoką pozycję na rynku, nie mogą sobie pozwolić na zignorowanie kreującej się koncepcji zrównoważonego hotelarstwa. Przeorganizowanie pracy pod kątem zrównoważonego rozwoju i zakomunikowanie tego światu to działania bezwzględnie konieczne. Każdy hotel, który wdraża koncepcje i działania zrównoważone, zachowuje konkurencyjność, a angażując się w ekologię zyskuje gości, dla których ta kwestia jest niezwykle istotna.

  Niektórzy mogą się zdziwić, ale nie tylko osoby podróżujące prywatnie coraz częściej wybierają hotel ekologiczny zamiast tradycyjnego. Również firmy zwracają uwagę na koncepcję zrównoważonego hotelarstwa i nie decydują się na obiekty, w których ta koncepcja nie jest realizowana. Standardem staje się wybór ekologicznych miejsc na nocleg dla pracowników i organizację konferencji, zwłaszcza że wiele firm kieruje się ochroną środowiska na co dzień i przywiązuje do niej dużą wagę.

  Trzy ekologiczne hotele na świecie i zmiany na lepsze

  Koncepcja zielonego hotelarstwa niesie przewagę na rynku - potwierdzają to trzy historie opisane poniżej. Mogą służyć za inspiracje dla każdego przedsiębiorcy szukającego nowych form przewagi nad konkurencją, która bez wątpienia dają hotele ekologiczne. W Polsce zrównoważony rozwój w hotelarstwie jest stosunkowo świeżą ideą. Daj się zainspirować – i odkryj nowe perspektywy, jakie niesie ze sobą ekologiczna turystyka!

  Eco-Luxury Hotel White Pod - mistrz ekologii z namiotem

  Koncepcja zrównoważonego hotelu w Eco-Luxury:

  • oszczędność wody dzięki wykorzystaniu wody źródlanej
  • utylizacja żywności w zgodzie z naturą
  • armatura wspierająca oszczędność wody
  • ciepło uzyskiwane w wyniku spalania drewna z własnych lasów
  • personel hotelowy mieszkający w pobliżu – rezygnacja z dojazdu samochodem lub publicznymi środkami transportu
  • korzystanie wyłącznie z papieru z certyfikatem FSC

  W sercu szwajcarskich Alp, pośrodku nienaruszonej przez człowieka natury mieści się Eco-Luxury Hotel White Pod. Swoim wymagającym gościom zapewnia realizację ekologicznej koncepcji hotelu – nawet w kwestii dojazdu. Do tego ekologicznego hotelu można dotrzeć tylko na dwa sposoby - pieszo lub skuterem śnieżnym. Po dotarciu na miejsce czeka na gości wyjątkowy nocleg w półkolistym namiocie, tzw. kapsule. W takim miejscu, o obniżonym zapotrzebowaniu na energię, można korzystać z licznych udogodnień, a zarazem cieszyć się bliskością przyrody. To z pewnością jeden hotel ekologiczny, który wart jest bliższego poznania.

  Ekohotel Six Senses - zrównoważony rozwój w hotelarstwie już od 1995 roku

  Credit: Six Senses Hotels Resorts and Spas
  Credit: Six Senses Hotels Resorts and Spas

  Trzeba myśleć długofalowo, co pokazuje przykład hotelu Six Senses w Tajlandii. Obiekt zapewnił sobie renomę jako pionier ekologicznego hotelarstwa. Już od powstania w 1995 roku budynek uważany jest za wzór zrównoważonego hotelu. Świadomość ekologiczna i koncepcja zrównoważonego hotelarstwa są głęboko zakorzenione w jego strukturze. Obiekty Six Senses istnieją również w Turcji, w Portugalii i na Malediwach.

  Już samo spojrzenie na architekturę budynku skłania do wniosku, że dbałość o szczegóły była tu najważniejszym czynnikiem sukcesu. Dzięki temu obiekt w harmonijny sposób wpasowuje się w otoczenie i z finezją odzwierciedla wpływ lokalnej kultury. Zastosowane materiały mają niemal wyłącznie charakter zrównoważony i nadają temu butikowemu hotelowi wyjątkowy charakter.

  Eko-turyści mogą wypróbować w tym miejscu również specjalne produkty regionalne. Marka Spa Six Senses i żywność z własnej uprawy to dodatkowe powody, by jeszcze bardziej zachwycić się tym miejscem.

  Hilton Mediolan - przede wszystkim świadomość ekologiczna

  Hilton in Mailand
  Hotel Hilton in Mailand

  Hilton Worldwide posiada ponad 5000 obiektów na pięciu kontynentach i dzięki temu należy do największych firm branży hotelarskiej i gastronomicznej. Każdy z hoteli jest zobowiązany do wdrożenia działań mających na celu ochronę środowiska, a liderem wśród nich jest Hotel Hilton w Mediolanie. Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii zmywania hotel wyznacza ekologiczne standardy również w kuchni. Włosi wiedzą bowiem, że zmywarki tunelowe MEIKO M-iQ to nie tylko wyjątkowa higiena i bezpieczeństwo, ale też ponadprzeciętne korzyści ekonomiczne.

  Niemal 13 000 nakryć jest w niej zmywanych co miesiąc, przy zachowaniu najwyższych standardów ekologicznych. Wydajność i eksploatacja zasobów wprawiają w zdumienie – tak samo, jak w przypadku nie jednej profesjonalnej zmywarki gastronomicznej z funkcją wyparzania MEIKO.

  Dzięki zastosowaniu inteligentnej technologii zmywania hotel wyznacza ekologiczne standardy również w kuchni. Włosi wiedzą bowiem, że zmywarka przelotowa MEIKO M-iQ to nie tylko wyjątkowa higiena i bezpieczeństwo, ale też ponadprzeciętne korzyści ekonomiczne. Niemal 13 000 nakryć jest w niej zmywanych co miesiąc, przy zachowaniu najwyższych standardów ekologicznych. Wydajność i eksploatacja zasobów wprawiają w zdumienie - tak samo, jak w przypadku profesjonajnej zmywarki M-iQ.

  Hotele ekologiczne w Polsce i na świecie korzystają z rozwiązań MEIKO

  Jako producent zmywarek gastronomicznych i sprzętu do profesjonalnej technologii zmywania, czyszczenia i dezynfekcji firma MEIKO ma głęboką świadomość odpowiedzialności za środowisko. Dlatego tworząc swoje produkty, stawia na wydajną i oszczędną technologię. W efekcie powstają wytrzymałe urządzenia i wiele sprawdzonych alternatyw oszczędności energii elektrycznej.

  Niech koncepcja zrównoważonego rozwoju będzie źródłem również Twojego sukcesu! Firma MEIKO oferuje wsparcie dla obiektów, które chcą się rozwijać w sposób zrównoważony. Zastosowanie oszczędnych produktów MEIKO, takich jak zmywarki kapturowe czy tunelowe, opłaca się też z punktu widzenia na wysokość bieżących kosztów. Nasze rozwiązania już wykorzystują zarówno hotele ekologiczne na świecie jak i w Polsce.

  WasteStar CC - resztki żywności przetwarzane na ekologiczny prąd

  W hotelarstwie i w gastronomii duże ilości odpadów spożywczych są nieuniknione, a stanowią istotny czynnik kosztowy. Odpowiedź firmy MEIKO na tę kwestię to innowacyjne systemy i urządzenia do przetwarzania resztek żywności WasteStar CC. Wszystko, co wraca ze stołu, jest bez wyjątku zbierane, przygotowywane jako bio-substrat, a następnie przetwarzane na energię elektryczną. System WasteStar CC to rozwiązanie pozwalające na bezpośrednią utylizację resztek żywności, bez konieczności ich tymczasowego składowania. Dzięki temu można obniżyć koszty, zwiększyć poziom higieny, a wszystko z korzyścią dla środowiska.

  Referenz WasteStar CC
  Referenz Speiseresteentsorgung WasteStar CC
  der Hühnerhof Referenz
  MEIKO Referenz Hühnerhof

  M-iClean U - wysokie parametry w połączeniu ze zrównoważonym rozwojem

  Koszty energii elektrycznej i wody są nieodzowne w hotelarstwie i gastronomii. Innowacyjne systemy zmywania, które nie wymagają ustawicznego pobierania świeżej wody dla każdego cyklu zmywania, stanowią istotne źródło oszczędności w kuchniach restauracyjnych i hotelowych.

  Znakomitym przykładem jest tu profesjonalna zmywarkaM-iClean U firmy MEIKO. Ta zmywarka podblatowa to lider w zakresie zrównoważonego rozwoju, a do jej głównych walorów należą innowacyjna i ekologiczna technologia, ekonomiczność oraz koncepcja intuicyjnej obsługi. Jest zatem wybierana wszędzie tam, gdzie łączność z naturą ma charakter kluczowy. M-iClean U sprawdza się już od 2018 roku w codziennej pracy w hotelu Gut Hühnerhof. Nawet 120 gości spożywających śniadanie w weekend to dla niej żadne wyjątkowe wyzwanie.

  Czy to w hotelu Gut Hühnerhof, w piekarni, w gastronomii czy też w hotelarstwie – zmywarki przemysłowe MEIKO potwierdzają, że wydajna technologia i awansowana świadomość ekologiczna mogą współgrać w zrównoważony sposób.

  Konsumenci na całym świecie zwracają coraz większą uwagę na pochodzenie i warunki powstawania towarów i usług, które wybierają. Przyszłości branży turystycznej należy zatem dopatrywać się w koncepcji zrównoważonego hotelarstwa. Ekologiczny hotel zaopatrzony w żywność z lokalnej uprawy i oszczędna technologia to z całą pewnością skuteczne sposoby na sukces w następnych latach.