0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Czy warto inwestować w zmywarko wyparzarki do szkoły i przedszkola

  Czy warto inwestować w zmywarko wyparzarki do szkoły i przedszkola

  Wiele szkół i przedszkoli rezygnuje z posiadania własnej stołówki ze względu na koszty. Część szkół posiada jednak wydzieloną specjalną przestrzeń, w której znajduje się kuchnia i stołówka. W takiej sytuacji, wybór cateringu nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem.

  Ponadto, oprócz szkół i przedszkoli, część szkół wyższych posiada swoje domy studenckie, w których także występują stołówki. W tym artykule postaramy się opowiedzieć, czy takie szkoły powinny inwestować w zakup własnej zmywarki z wyparzaniem, a także jaki rodzaj zmywarki powinien trafić do konkretnej kuchni.

  Wymagania placówek oświatowych

  Placówki oświaty są obarczone wymogami dotyczącymi przechowywania posiłków, właściwego porcjowania oraz powinny posiadać wydzielone pomieszczenie do zmywania naczyń stołowych. Ponadto, do zmywania naczyń powinno być przeznaczone urządzenie wyposażone w wyparzacz. Zachowanie tych standardów jest wymagane przez Państwową Inspekcję Sanitarną, a także przez zbiór zasad HACCP oraz Dobrych Praktyk Higienicznych i Produkcyjnych. Jako że szkoła walczy ze zjawiskiem niedożywienia, czy zaburzeń stanu odżywienia dzieci, powinna ona spełniać wszelkie zasady dla dobra przyszłego pokolenia.

  Identyfikacja zapotrzebowania

  Prowadząc własną jadalnię, szkoła powinna być zainteresowana redukcją kosztów z nią zwiazanych. Aby zidentyfikować koszty prowadzenia własnej jadłodajni, należy precyzyjnie określić miesięczne koszty prądu i wody, a także określić pracochłonność jaką wywołuje potrzeba mycia zastawy stołowej. Posiadając rozpiskę z dokładnymi kosztami mediów oraz pracy pracownika, możemy dokładnie określić czas zwrotu ewentualnej inwestycji, a także obliczyć potencjalne oszczędności.

  Wybór zmywarki

  Dobra zmywarko wyparzarka gastronomiczna dla szkół dzięki wydajności energooszczędność pozwala na szybki zwrot inwestycji. Wciąż pozostaje jednak pytanie, jaki rodzaj zmywarki gastronomicznej wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

  Dobór zmywarki powinien być uzależniony od ilości naczyń, z jakimi dana zmywarka będzie musiała sobie poradzić w ciągu dnia pracy, a także od ilości dostępnego w kuchni miejsca. Zalecaną zmywarką dla mniejszych jadłodajni będzie zmywarka uniwersalna. Tego typu zmywarka jest także zalecana dla szkół które korzystają z usług cateringu. Zmywarki uniwersalne to maszyny, które doskonale nadają się do stołówek szkolnych. Zaprojektowane by uzyskać najwyższą jakość mycia oraz zachować doskonałą higienę. Ponadto, wielkość komory myjącej idealnie nadaje się do mycia tac restauracyjnych oraz garnków i patelni. Jeżeli jednak nasza szkoła posiada dużą stołówkę, przez którą dziennie potrafi przewinąć się kilkaset osób, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zmywarka kapturowa. Ten rodzaj zmywarek jest bardzo ustawny, przez co pasuje do każdej kuchni, a ich wydajność pozwala na prawie ciągłą pracę.

  MEIKO posiada w ofercie także zmywarkę tunelową, która jest w pełni automatyczna. Proces mycia naczyń w tej zmywarce jest szybki, a mycie jest bardzo dokładne. Zmywarka tunelowa to rozwiązanie stosowane w największych stołówkach, gdzie taka zmywarko wyparzarka pracuje praktycznie cały czas, podczas pracy jadłodajni. Jest to rozwiązanie zapewniające największy komfort na kuchni. Zmywarki tego typu są robione pod klienta a także dostępne u niego miejsce. Zależnie od naszych potrzeb, można wybrać jedną z powyższych zmywarek, by obniżyć koszty prowadzenia oddziału gastronomicznego.

  Czy warto zakupić zmywarko wyparzarkę?

  Zmywarko wyparzarka gastronomiczna to znakomite rozwiązanie dla placówek oświaty posiadających własne jadłodajnie. Profesjonalny sprzęt z długą gwarancją, który dodatkowo jest bardzo energooszczędny, to inwestycja na długie lata, która zwróci się stosunkowo szybko. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, która pozwala na szybkie i łatwe mycie zmywarki. Zmywarki wykonane ze stali doskonale pasują do każdej kuchni, oraz spełniają najbardziej wyśrubowane standardy.

  To narzędzie do wyszukiwania produktów pomoże Ci znaleźć odpowiednią zmywarkę dopasowaną do Twoich potrzeb.

  Bistrogeschirr MEIKO
  Jaki typ naczyń będzie myty?
  Znajdź zmywarkę, która optymalnie pasuje do najczęściej wykorzystywanego typu naczyń.
  24
  Gastronomie Spülmaschinen
  Do jakiego obiektu przeznaczona jest poszukiwana zmywarka?
  Oczekiwania stawiane zmywarkom różnią się w zależności od branży. Znajdź maszynę, która jak najlepiej je spełni.
  24
  Korb spülmaschine UPster K
  Maszyny jakiego typu potrzebujesz?
  Posiadamy szeroki wybór produktów: od niewielkich modeli szafkowych po zmywarki przelotowe w wersji XXL.
  24
  Meiko Massblatt Untertischspülmaschine UPster
  Czy na wybór produktu wpływają takie ograniczenia jak jego wysokość czy szerokość?
  Jak szeroka/długa ma być maszyna? Rozmiar standardowy czy dostosowany do indywidualnych wymagań? Dobierzemy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.
  24
  grün Button
  Interesujesz się konkretnym modelem?
  Jeśli znasz już nasze produkty, możesz zaznaczyć wybrany model.
  24
  Bistrogeschirr MEIKO
  Jaki typ naczyń będzie myty?
  Znajdź zmywarkę, która optymalnie pasuje do najczęściej wykorzystywanego typu naczyń.
  24
  24
  Gastro Spülmaschine MEIKO
  Zależy Ci na wyeliminowaniu ręcznego polerowania szkła?
  Brak smug, zacieków i zabrudzeń: zdecyduj się na system odwróconej osmozy poprawiający jakość wody.
  24
  Energie Konzept M-iQ
  Chcesz zaoszczędzić energię i ograniczyć ilość pary w kuchni?
  Wybierz opcję odzysku ciepła zapewniającą odpowiedni klimat wewnętrzny i lepszą wydajność energetyczną.
  24
  Touch Display
  Czy zakupiona maszyna ma być maksymalnie prosta w obsłudze?
  Nasze kompleksowe technologie są tworzone z myślą o zapewnieniu jak największej intuicyjności obsługi.
  24
  Airsteam Ansicht in Maschine
  Czy wyjmowane z maszyny umyte przedmioty mają być maksymalnie suche?
  Umyte przedmioty schną bardzo szybko, przez co bezpośrednio po umyciu nadają się do ponownego użycia.
  24
  Meiko Tellerspülmaschine M-iClean H
  Czy ergonomiczny kaptur z funkcją automatycznego otwierania i zamykania jest dla Ciebie ciekawym rozwiązaniem?
  Stworzony przez nas automatyczny kaptur ułatwia czynności robocze i sprzyja ergonomii w zmywalni.
  24
  Der Industriegeschirrspüler FV 250.2
  Czy często mierzysz się z dużym stopniem zabrudzenia mytych przedmiotów?
  Jeśli przeznaczone do mycia przedmioty posiadają bardzo uporczywe zabrudzenia lub nie mogą być myte dostatecznie szybko po użyciu, należy uwzględnić to przy wyborze zmywarki.
  24
  Umkehr-Osmose-Anlage - GiO-Modul
  Czy w związku z jakością wody, do jakiej masz dostęp, lub podwyższeniem efektów mycia potrzebujesz funkcji zmiękczania lub demineralizowania wody?
  W zależności od jakości dostępnej wody w osiągnięciu idealnego rezultatu zmywania pomocne mogą być rozmaite metody jej uzdatniania, jak zmiękczanie czy częściowe lub pełne odsalanie.
  24
  Korbtransportspülmaschine M-iQ
  Potrzebujesz zmywarki przelotowej lub zmywarki z transportem koszowym, które będą w stanie uporać się z maksymalnie dużą ilością przedmiotów przeznaczonych do mycia?
  Branże, w których występują godziny wzmożonego ruchu, potrzebują zmywarek, które będą dostosowane do zwiększonej intensywności pracy.
  Spülgut: Gemischtes Geschirr
  Odpowiednie produkty
  Znaleziono maszyny 24, które spełniają twoje kryteria:
  Skontaktuj się z nami w celu uzyskania indywidualnej oferty
  Hygiene im Krankenhaus TopLine
  W jakim rodzaju miejsca myjnia-dezynfektor znajdzie zastosowanie?
  Każda branża i każdy obszar zastosowania mają inne potrzeby i wymagania. Znajdź maszynę, która spełni je najlepiej.
  26
  Steckbeckenspüler TopLine 40 B
  Co musi być umyte i zdezynfekowane?
  Znajdź myjnię-dezynfektor najbardziej odpowiedni do zakresu zastosowania.
  26
  Steckbeckenspueler TopLine
  Jaki rodzaj myjni-dezynfektora jest odpowiedni do zastosowania w strefie brudownika lub w pokoju pacjenta?
  Nasza oferta obejmuje niewielkich rozmiarów modele szafkowe, kompleksowe jednostki łączone z modelem wolnostojącym, a także rozwiązania do stosowania w strefie brudownika i w pokoju pacjenta.
  26
  26
  Czy chcesz, aby drzwi myjni-dezynfektora otwierały i zamykały się automatycznie?
  Wystarczy, że przytrzymasz dłoń przed wyświetlaczem, a drzwi otworzą się automatycznie. Takie rozwiązanie zapobiega skażeniu rąk i zwiększa bezpieczeństwo higieniczne. Potem takim samym ruchem ręki wystarczy po prostu zamknąć drzwi i w zależności od ustawienia parametrów myjni-dezynfektora program myjący uruchamia się automatycznie.
  26
  Czy chciałbyś mieć dokładny przegląd wszystkich istotnych danych Twojej myjni-dezynfektora?
  Wszystkie istotne dane myjni-dezynfektora MEIKO są stale dokumentowane. Informacje te można odczytać, wydrukować lub zapisać w razie potrzeby i w każdej chwili w formie protokołu na komputerze centralnym. Dowiedz się więcej
  26
  Szukasz sposobu na ochronę pacjentów przede wszystkim przed bakteriami Clostridioides difficile?
  Nasze myjnie-dezynfektory są wyjątkowo skuteczne w zwalczaniu C. difficile. Zalecamy także zamontowanie urządzenia w łazience, z której korzystają pacjenci. Takie rozwiązanie wpływa na skrócenie drogi i utylizację bezpośrednio w miejscu zastosowania, co zapobiega transmisji zarazków.
  26
  Szukasz myjni-dezynfektora do skutecznego zwalczania gronkowca złocistego?
  Nasze myjnie-dezynfektory potrafią skutecznie radzić sobie ze szczepami gronkowca złocistego. Zalecamy także zamontowanie urządzenia w łazience, z której korzystają pacjenci. Takie rozwiązanie wpływa na skrócenie drogi i utylizację bezpośrednio w miejscu zastosowania, co zapobiega transmisji zarazków.
  26
  Detail Steckbeckenspüler TopLine
  Chcesz mieć możliwość otwierania i zamykania myjni-dezynfektora pedałem nożnym?
  Przełącznik nożny, który pozwala łatwe otwieranie myjni-dezynfektora nogą, co zapobiega skażeniu rąk i zapewnia większe bezpieczeństwo higieniczne. W zależności od ustawienia parametrów myjni-dezynfektora program myjący uruchamia się automatycznie po zamknięciu drzwi komory mycia.
  26
  Szukasz sposobu na usuwanie brudnej wody ze strefy brudownika?
  Oferowany przez nas zlew użytkowy do zastosowań wymagających zachowania maksymalnych parametrów higienicznych zapewnia możliwość bezpośredniego usuwania wody z kwiatów i ze sprzątania na miejscu. W łatwy sposób można go zintegrować z myjnią-dezynfektorem naszej produkcji, tworząc kompleksową jednostką łączoną. Dowiedz się więcej
  26
  Chcesz zadbać o usunięcie COVID 19?
  Proces mycia w naszych myjniach-dezynfektorach działa skutecznie na koronawirusa. Zalecamy także zamontowanie urządzenia w łazience, z której korzystają pacjenci. Takie rozwiązanie wpływa na skrócenie drogi i utylizację bezpośrednio w miejscu zastosowania, co zapobiega transmisji zarazków. Dowiedz się więcej
  26
  Oberbauten KD
  Potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania basenów, kaczek i innych przyrządów sanitarnych?
  Nasza oferta obejmuje także wszystkie niezbędne akcesoria: od osprzętu, takiego jak uchwyty akcesoriów pielęgnacyjnych i narzędzia komunikacyjne, po szafy i regały. A wszystko w jednym celu: dla zapewnienia maksymalnego poziomu higieny. Dowiedz się więcej
  26
  Steckbeckenspüler TopLine hoch
  Potrzebujesz swobody w zakresie doboru wartości A0 (60, 600 lub 3000)?
  Możliwość elastycznego sterowania wartościami A0 oraz nadzorujące się wzajemnie czujniki temperatury to gwarancja bezpieczeństwa higienicznego w maszynach naszej produkcji.
  26
  Chcesz zadbać o możliwość umycia rąk bezpośrednio w strefie brudownika?
  Nasze myjnie-dezynfektory w połączeniu z umywalkami stwarzają szerokie możliwości lepszej higieny rąk w strefie brudownika.
  Spülgut: Gemischtes Geschirr
  Odpowiednie produkty
  Znaleziono maszyny 26, które spełniają twoje kryteria:
  Skontaktuj się z nami w celu uzyskania indywidualnej oferty
  Jak dobrać odpowiednie środki chemiczne do wykorzystywanej technologii zmywania?
  Od złożonych linii myjących po małe zmywarki do szkła – w ofercie MEIKO ACTIVE zawsze znajdą się idealnie dopasowane środki chemiczne, zapewniające optymalne wykorzystanie stosowanej technologii zmywania.
  20
  Czy wiesz, że dobór środków chemicznych ma bezpośredni wpływ nie tylko na wyniki zmywania, ale również na koszty operacyjne?
  Właściwy dobór i prawidłowe dozowanie środków chemicznych mają decydujący wpływ na wyniki zmywania. Mogą one jednak również wpłynąć na koszty operacyjne. Środki stałe i płynne, detergenty do na maczania i inne produkty – w ofercie MEIKO ACTVE zawsze znajdzie się właściwe rozwiązanie.
  20
  Steckbeckenspüler TopLine 40 B
  Co musi być umyte i zdezynfekowane?
  Znajdź myjnię-dezynfektor najbardziej odpowiedni do zakresu zastosowania.
  20
  Poszukujesz produktów zapewniających higienę i czystość, wykraczających poza technologię zmywania, np. do czyszczenia wrażliwych powierzchni?
  W gastronomii najważniejsze są czystość i higiena. Dotyczy to również podłóg i powierzchni – w ofercie MEIKO ACTICE znajdują się liczne rozwiązania, którym można zaufać w każdej kuchni.
  20
  Jak poradzić sobie z przedmiotami przeznaczonymi do mycia wykonanymi z najróżniejszych materiałów?
  Od srebra stołowego poprzez kubki z tworzywa sztucznego i aluminium aż po najszlachetniejsze kieliszki i płyty ceramiczne – różnorodność materiałów w kuchni jest ogromna. Środki MEIKO ACTIVE zapewniają krystaliczną czystość i higienę dla wszystkich materiałów – niezawodnie i w sposób idealnie dostosowany do potrzeb.
  20
  Przywiązujesz szczególną wagę do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju?
  My też! W naszej ofercie znajdziesz środki chemiczne opatrzone prestiżowym oznakowaniem EU Ecolabel, wyróżniającym ich działanie, opakowanie oraz składniki. To skuteczne czyszczenie bez żadnych kompromisów.
  20
  20
  20
  Czy często miewasz problemy z osadem z kawy i/lub herbaty na mytych przedmiotach?
  Składniki detergentów, takie jak aktywny tlen, wspomagają usuwanie przebarwień spowodowanych kawą lub herbatą.
  20
  Sztućce i naczynia nie zawsze można umyć od razu. Jak poradzić sobie z uporczywymi zaschniętymi zabrudzeniami?
  Im dłuższy czas przechowywania, tym trudniej usunąć zaschnięte pozostałości. Środki chemiczne do zmywania MEIKO ACTIVE poradzą sobie z nimi jednak w mgnieniu oka.
  20
  20
  Wytrzymałe tworzywa sztuczne mogą przyczynić się do ochrony środowiska. Jakie jednak stwarzają one wymagania dla środków chemicznych do zmywania?
  Niezwykle ważnym aspektem mycia kubków wielokrotnego użytku jest suszenie. Bez niego nie jest bowiem możliwe ich higieniczne przechowywanie. Jednak również mycie sztućców, naczyń, kloszy i tac z tworzyw sztucznych wymaga specjalnych środków chemicznych. Opracowane przez nas do tego celu detergenty i nabłyszczacze zapewniają niemal całkowitą eliminację pozostającej wilgoci.
  20
  Jak wyeliminować problem korozji szkła i na dłużej zachować jego połysk oraz nienaruszone elementy dekoracyjne?
  Szklanki i kieliszki to wizytówka gastronomii i znacząca pozycja na liście wydatków. Z naszą technologią szkło pozostanie równie lśniące, a elementy dekoracyjne tak samo wyraźne jak pierwszego dnia.
  20
  20
  20
  Pozostałości po maściach na naczyniach medycznych?
  Nasze sprawdzone, wysoko skuteczne substancje czyszczące bez problemu poradzą sobie z pozostałościami po maściach, pozostawiając czyste i higieniczne naczynia.
  Spülgut: Gemischtes Geschirr
  Odpowiednie produkty
  Znaleziono maszyny 20, które spełniają twoje kryteria:
  Skontaktuj się z nami w celu uzyskania indywidualnej oferty