Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  NOWOCZESNA SZKOŁA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA W SZKOCKIM STIRLING

  Aby poprawić warunki pracy w zmywalni, konieczne było wyeliminowanie wysokich temperatur i uciążliwej pary.

  Wallace High School to nowoczesna szkoła o profilu ogólnokształcącym mieszcząca się w centrum szkockiego Stirling. Uczęszcza do niej około 950 uczniów, a do tej liczby należy również dodać kadrę nauczycielską oraz pomocniczą.

  Wallace High jest zarazem pierwszą szkocką szkołą sportową: jej kadra skupia się na rozwijaniu talentów i umiejętności w dziedzinie piłki nożnej, rugby, pływania, tańca i koszykówki. 

  Jak wyjaśnia Helene Roebuck, kierownik ds. obiektów w Radzie hrabstwa Stirling, okres eksploatacji leciwej szkolnej zmywarki (innego producenta) dobiegł końca w 2018 r.

  „Musieliśmy zakupić nową zmywarkę i rozwiązać pewne problemy, które stwarzało nam poprzednie urządzenie... Szczególnie jeśli chodzi o wysoką temperaturę panującą w zmywalni” – tłumaczy pani Roebuck.

  Kierownik ds. cateringu w Wallace High School, Zoe Brown, w porozumieniu z Radą hrabstwa Stirling oraz firmą FES FM zdecydowała się na wybór zmywarki z transportem koszowym UPster K-M250 firmy MEIKO. Firma FES FM świadczy usługi zarządzania obiektami na rzecz szkół średnich w hrabstwie Stirling, co obejmuje konserwację zmywarki po upływie gwarancji.

  Dzięki nowej zmywarce obsługa kuchni może cieszyć się lepszymi rezultatami z jednoczesnym przyspieszeniem całego procesu mycia. Natychmiast rozwiązała też problem wysokiej temperatury w zmywalni, zmniejszając ją z 40 stopni C w okresie szczytowej aktywności do bardziej komfortowego poziomu 20 stopni C.

  W ramach projektu realizowanego w czasie letniej przerwy wakacyjnej w sierpniu 2018 r. przez partnerskiego dystrybutora MEIKO, firmy James Scott & Sons, w zmywalni mieszczącej zmywarkę MEIKO K-M250 wykonano nowe posadzki, ściany i sufit.

  Zmywarka z transportem koszowym MEIKO K-M250 jest w stanie ograniczyć wpływ na otoczenie dzięki integralnej funkcji odzysku ciepła. Umożliwia ona zastosowanie wtórnego obiegu ciepłego powietrza oraz pary z wnętrza i otoczenia zmywarki, aby wstępnie odgrzać doprowadzaną do niej zimną wodę. Zmniejsza również obciążenie układu wentylacji w zmywalni, co pozwala na ustawienie zmywarek w miejscach wcześniej uznawanych za nieodpowiednie, na przykład w ciasnych kątach czy miejscach o ograniczonej wysokości stropu.

  W ramach swoich obowiązków kierownika ds. cateringu Zoe Brown kieruje w kuchni zespołem, który podczas 40-minutowych przerw serwuje ponad 600 porcji obiadowych.

  Po zainstalowaniu nowej zmywarki z transportem koszowym natychmiast odnotowała zwiększoną wydajność pracy. „Praca jest znacznie szybsza – zmywanie jest teraz gotowe w ciągu godziny, a poprzednio potrzebowaliśmy na to 80 minut”.

  Szkolna zmywarka z transportem koszowym radzi sobie z naczyniami, sztućcami i tacami uczniów, a także garnkami, patelniami i narzędziami kuchennymi.

  Zoe Brown zauważyła również, że dzięki programowi samoczyszczenia i elementom oznaczonym niebieskim kolorem nowa zmywarka jest łatwiejsza do utrzymania w czystości. Obsługa również jest uproszczona: ekran dotykowy nie wymaga dodatkowych objaśnień, a większa wydajność oznacza zmniejszenie zużycia detergentów o połowę.

  Jednak największym postępem, jaki zauważyła Zoe i jej zespół – poza wyraźnym zmniejszeniem temperatury w miejscu pracy – „było usprawnienie suszenia. Teraz naczynia, sztućce i tace schną jeszcze zanim na dobre opuszczą maszynę, dzięki czemu całość pracy odbywa się jeszcze szybciej”.