Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Icon Gemeinschaftsverpflegung

  Umwelt Arena Szwajcaria

  WasteStar CC firmy MEIKO to stały element długofalowej koncepcji

  Dzięki WasteStar CC firma MEIKO stawia na zrównoważony rozwój i higienę oraz wyznacza techniczne standardy.

  W okolicy Zurychu wszystko kręci się wokół ochrony zasobów naturalnych, Umwelt Arena Schweiz to bowiem wyjątkowe centrum wydarzeń i miejsce wystaw. W centrum uwagi znajduje się zrównoważony rozwój, energia odnawialna i żywność, a także pytanie, jak to wszystko połączyć w przyszłości z mieszkaniem i mobilnością. Swoistą osobliwością jest fakt, iż nie chodzi tu tylko o pomieszczenia wykorzystywane w trakcie wydarzeń, odwiedzane w trakcie wystaw przez licznych gości – imponujący budynek jest przykładem wcielenia idei zrównoważonego rozwoju w życie. Instalacja fotowoltaiczna na budynku jest jednym z czynników pozwalających na eksploatację bez emisji CO2 i wytwarzanie większej ilości prądu niż wynika z zapotrzebowania – to jakby mała elektrownia. Wiedza i wrażliwość na kwestie ochrony środowiska przekazywane są wszystkim grupom gości – zarówno w temacie pojedynczych produktów, jak i zastosowanych w budynku technologii zrównoważonego rozwoju.

  Firma MEIKO związana jest z obiektem Umwelt Arena, od lat projektując rozwiązania w dziedzinie gospodarowania resztkami żywności. Dzięki WasteStar CC firma MEIKO stawia na zrównoważony rozwój i higienę oraz wyznacza techniczne standardy.

  Z odpadów powstających w kuchni obiektu pozyskiwany jest za pomocą urządzenia WasteStar CC biogaz, który następnie w elektrociepłowni blokowej przetwarzany jest na energię cieplną i elektryczną. Oznacza to możliwość częściowego odzyskania energii, która została zużyta do produkcji żywności. Taka idea jest całkowicie zgodna z koncepcją budynku Umwelt Arena, ponieważ funkcjonowanie interaktywnej wystawy powinno być z zasady neutralne dla klimatu i na najwyższym poziomie pod względem ekologicznym. Każdy gram resztek żywności przetwarzany jest w urządzeniu WasteStar CC na tzw. substrat i odprowadzany do zamontowanej w budynku instalacji biogazu – bez transportu drogowego, bez składowania – czysta energia odnawialna z biogazu na potrzeby Umwelt Arena to idealne miejsce pracy dla personelu kuchennego.

  Max Chopard, kierownik projektu ds. wystaw w Umwelt Arena, tak podsumowuje współpracę: „Jesteśmy zadowoleni z innowacyjnego i efektywnego pod względem energetycznym recyklingu resztek żywności dzięki urządzeniu WasteStar CC produkcji naszego partnera wystawowego, firmy MEIKO. Ten przyszłościowy produkt aktywnie wspomaga recykling resztek jedzenia. Wszyscy jesteśmy dzisiaj zobowiązani do minimalizacji ilości generowanych resztek w możliwie najszerszym zakresie. Tam, gdzie nie jest to możliwe, trzeba zastosować przyszłościowy recykling resztek żywności.” Udana integracja urządzenia WasteStar CC z budynkiem Umwelt Arena Schweiz wyraźne pokazuje, jak należy wcielać w życie ideę ochrony zasobów, zrównoważonego rozwoju i dobrych warunków pracy.