Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Niemieckie Centrum Badań nad Rakiem

  Zmywarka MEIKO przekonuje w przypadku ograniczonych warunków przestrzennych w DKFZ

  250 z nich chodzi codziennie do „małej stołówki” w DKFZ, a 450 pracowników je posiłki w „dużej stołówce”

  Rak uchodzi za plagę ludzkości – tylko w Niemczech rocznie umiera na niego ponad 220 000 ludzi. Od ponad 50 lat w Niemieckim Centrum Badań nad Rakiem (DKFZ) w Heidelbergu gromadzi się światowa elita naukowa, aby zrozumieć, które czynniki wpływają na raka oraz w jaki sposób można wyleczyć pacjentów. Pracuje tutaj prawie 3000 osób, z tego 1200 naukowców i 400 doktorantów. Osób, dla których praca jest często ważniejsza niż posiłek.

  Jednak mimo to również oni muszą sobie zrobić przerwę obiadową. 250 z nich chodzi codziennie do „małej stołówki” w DKFZ, a 450 pracowników je posiłki w „dużej stołówce”. W café-bar nad małą stołówką praca rozpoczyna się już o 8 rano. Przez 250 dni w roku przygotowuje się tutaj również katering na sympozja, kongresy i konferencje. Kierownik stołówki, Martin Hauschild, dba o to, aby posiłki smakowały wszystkim gościom.

  "O ile wiem, jest to jedyna zmywarka klasy kompaktowej, która jako zmywarka taśmowa zapewnia rezultaty, których oczekujemy"

  Ponieważ mniejszy zakład gastronomiczny pękał w szwach, Martin Hauschild już cztery lata temu zaczął rozglądać się za alternatywą dla podwójnej kapturowej zmywarki do naczyń w obszarze zmywania: „Chcieliśmy taśmową zmywarkę do naczyń, która pomimo naszych ograniczonych warunków przestrzennych umożliwia osiągnięcie dużej wydajności. Znaleźliśmy to w zmywarce UPster firmy Meiko. O ile wiem, jest to jedyna zmywarka klasy kompaktowej, która jako zmywarka taśmowa zapewnia rezultaty, których oczekujemy”. 

  „Osiągamy znacznie lepszy rezultat, ponieważ na naczyniach nie mamy już plam wody”

  Kierownik stołówki docenia nie tylko to, że wydajne urządzenia producenta z Offenburga mogą zajmować niewiele miejsca, lecz przede wszystkim ich wydajność: „Osiągamy znacznie lepszy rezultat, ponieważ na naczyniach nie mamy już plam wody”.

  Przy pomocy relatywnie niewielkiego zespołu, złożonego z dwóch pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin i dwóch pracowników w pełnym wymiarze, Hauschild zarządza zakładem w małej stołówce DKFZ. Nic dziwnego, że nie chciałby nikogo z tego zespołu odsyłać do polerowania sztućców lub naczyń: „Zespół jest potrzebny, aby zadowolić gości!”

  Aby wszyscy mogli ponownie zająć się tym ważnym zadaniem, przyczynił się on do szybkiego montażu zmywarki UPster: „Po zakończeniu pracy stara zmywarka została zdemontowana, następnego dnia pracowała już zmywarka UPster” – przypomina sobie Hauschild, który za serwis wystawił firmie MEIKO również najlepsze oceny.