Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Ergonomia stanowi najważniejszy element kuchni zakładowej w firmie DATEV

  Systemy przetwarzania odpadów spożywczych WasteStar firmy MEIKO dbają o ergonomię procesów roboczych w zmywalni

  „Dysponujemy najnowocześniejszą obecnie technologią firmy MEIKO”

  Większość Niemców zna firmę DATEV eG z księgowości płacowej: zielony kwadracik na comiesięcznym powiadomieniu z biura płac pracodawcy oznacza ważną usługę jednej z najważniejszych firm z branży IT świadczoną dla MŚP, konsultantów podatkowych, audytorów i prawników. DATEV eG jest jednym z największych dostawców usług IT i oprogramowania w Niemczech i oferuje wysoce wyspecjalizowane oprogramowanie biznesowe. Firma zatrudnia ponad 7000 osób — większość z nich w swojej pierwotnej siedzibie w Norymberdze, gdzie ma kilka oddziałów.

  Znajduje się tu również oddział cateringowy firmy DATEV eG. Każdego dnia pracownikom i gościom wydaje się tutaj około 1500 posiłków. Rudolf Mann zarządza kuchnią firmową i przygląda się nie tylko doskonale funkcjonującym i nienagannym pod względem higienicznym procesom, ale również niemal całemu portfolio produktów firmy MEIKO do żywienia zbiorowego:
  Linie do zmywania naczyń, zmywarki do garów, zmywarki do tac, systemy transportowe i usuwania odpadów spożywczych. „Dysponujemy najnowocześniejszą obecnie technologią firmy MEIKO”, mówi Rudolf Mann. 

  We współpracy z ekspertami z firmy MEIKO Rudolf Mann główny nacisk kładzie przede wszystkim na ergonomię: „Chcieliśmy w jak największym stopniu zminimalizować wysiłek fizyczny naszych pracowników zmywalni. Istotny wkład w tym zakresie zapewniła integracja systemu usuwania odpadów żywnościowych WasteStar firmy MEIKO: „Praca fizyczna, jaką wykonują teraz nasi pracownicy, uległa diametralnej zmianie. Dzięki systemowi WasteStar, który przejmuje usuwanie odpadów żywnościowych w przepływie pracy, pracownicy obsługujący maszynę nie muszą się już fizycznie obracać o 180 stopni”. Nasi pracownicy mogą teraz znacznie szybciej i łatwiej wstawia naczynia do zmywarki. Właśnie to było naszym celem”, przyznaje Rudolf Mann.

  Volker Suhm, Kierownik regionu w firmie MEIKO ma następujące doświadczenia: „Dla wielu naszych klientów decydującym kryterium jest efektywność ekonomiczna. W następnej kolejności pojawia się kwestia higieny oraz ergonomii, która nabiera coraz większego znaczenia. W firmie MEIKO śledzimy tę zmianę na rynku. Naszą odpowiedzią jest MEIKO eRgOnomics. Jest to zmywanie zorganizowane w sposób ergonomiczny, które opiera się na specjalnie przygotowanym studium stanowiącym motyw przewodni i który pomaga nam zaspokoić potrzeby naszych klientów w zakresie działania”.