Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  MS Artania

  Właściwości zmywarki M-iQ w zakresie oszczędzania energii i wody okazały się przekonujące

  Statki wycieczkowe takie jak MS Artania, czarterowane przez organizatora wycieczek — firmę Phoenix Reisen z Bonn, stają się wraz z upływem lat nie tylko piękniejsze, ale mogą także oferować bardziej ekonomiczne rozwiązania.

  Przed sześcioma miesiącami statek Artania, stanowiący własność spółki zarządzającej statkami „V. Ships” z siedzibą w Monako i będący jednym z niewielu statków wycieczkowych bez wewnętrznych kabin, został oddany na trzy miesiące do renomowanej stoczni Lloyd w Bremerhaven celem przeprowadzenia renowacji. W renowację statku zainwestowano 40 milionów euro. Benjamin Krumpen, prezes firmy Phoenix Reise, nie ukrywa swojej radości:

  „MS Artania zawsze był wspaniałym statkiem, ale obecnie jest on jeszcze piękniejszy!”

  Odnawianie statku, który zbudowano w 1984 roku pod nazwą „Royal Princess”, rozpoczęto od nowych silników. Następnie zamontowano nowe balkony, wyremontowano kabiny dla pasażerów oraz całkowicie zmieniono wystrój restauracji „Cztery pory roku”. Również zmywalnia w kuchni na statku została wyposażona od nowa. Fakt ten nie jest tak bardzo istotny dla pasażerów, ma on jednak ogromne znaczenie dla części personelu — oznacza bowiem łatwiejszą pracę i wyższy standard higieny na pokładzie. Przyczyna tej zmiany: „Poprzednia zmywarka z 1998 roku była całkowicie nieekonomiczna” — wyjaśnia Christian Schumann, Fleet Interior Manager w firmie Phoenix Reisen.

  Zdecydowalismy się na zmywarkę M-iQ, ponieważ: „Właściwości tej zmywarki w zakresie oszczędzania energii i wody przekonały nas do wybrania alternatywnego producenta”. Również innowacyjne wzornictwo Meiko stanowiło istotny argument przekonujący do nabycia zmywarki M-iQ: „Im łatwiejsza obsługa maszyny, tym bardziej ograniczone są źródła błędów popełnianych przez personel” — podsumowuje Schumann. Na statku MS Artania myje się codziennie ponad 24 000 naczyń. Większość naczyń myta jest w zmywarce M-iQ; dodatkowo wykorzystywana jest zmywarka uniwersalna do mycia garnków FV 250.2 oraz zmywarka kapturowa DV 80.2 w barze Casablanca.