Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Chaim Sheba Medical

  Firmie MEIKO udało się wymienić maszyny bez przerywania trybu zmywania

  Wyzwaniem dla Nyga Chef, przedstawiciela MEIKO w Izraelu, było utrzymanie procesów zmywania

  Centrum Medyczne Chaim Sheba w Tel HaShomer, znane również jako Szpital Tel HaShomer, to największa klinika w Izraelu, skupiająca niemal wszystkie specjalizacje medyczne.

  Wyzwaniem dla Nyga Chef, przedstawiciela MEIKO w Izraelu, było utrzymanie procesów zmywania i jednoczesne zastąpienie zmywarek „karuzelowych” — a to wszystko w szpitalu z ponad 6000 pracownikami i 1850 łóżkami dla pacjentów.

  Podczas przygotowania przetargu szpital współpracował z Systhema Global Foodservice Consultants, jednym z wiodących biur konsultingowych ds. serwisów żywnościowych w Izraelu, i ich Design Division Manager, doradcą FCSI — Ori Lief. W rozpisanym przetargu podkreślono, że proces zmywania podczas modernizacji nie może zostać przerwany. Każda ze zmywarek musiała być przez cały czas aktywna!

  Odwiedziny sali bankietowej Agadata w centralnym Izraelu, na której można serwować nawet 1100 nakryć jednocześnie, przyczyniły się do tego, że szpital przekonał się o jakości zmywania i aspektach ekologicznych oferowanych przez maszyny M-iQ. Podczas współpracy Nyga Chef, MEIKO i Systhema uzgodniono, że optymalna pod względem wydajności konstrukcja będzie stanowiła połączenie 360-stopniowego systemu karuzelowego do odprowadzania tac i dwóch zmywarek do transportu taśmowego M-iQ firmy MEIKO.

  Instalacja i uruchomienie odbyły się w ciągu czterech dni. Cały proces został sfilmowany i udostępniony na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=bKX1EHLAxb8

  Dwie maszyny MEIKO zostały specjalnie stworzone do wspierania pracy w szabat. Jedna maszyna ma 750 mm szerokości, a druga jest wyposażona w bardzo szeroką taśmę przenośnikową (980 mm). Elastyczna konstrukcja M-iQ z dużą wysokością wlotu sprawia, że jest ona najchętniej wybieraną maszyną do zmywania utensyliów szpitalnych wszelkiego rodzaju, pudełek izolacyjnych i tac.

  Dror Nuri, kierownik ds. zarządzania rozdzielaniem posiłków w Tel HaShomer: „Dzięki zainstalowaniu maszyny MEIKO cały obszar zmywania przeszedł pozytywną zmianę. Nagle uzyskaliśmy więcej miejsca, a hałas został zredukowany.

  System odzysku ciepła M-iQ znacznie polepszył warunki pracy. Stary system usuwania nie był w stanie poradzić sobie z ciepłem i wilgocią produkowanymi przez starą zmywarkę. Ten problem nie jest już jednak aktualny.” Ori Lief, doradca FSCI, dodaje: „Mając na względzie moje wcześniejsze doświadczenia z firmą MEIKO i Nyga Chef nie zaskoczył mnie w ogóle fakt, że instalacja przebiegła w szybki i profesjonalny sposób, a proces zmywania maszyn

  M-iQ wyróżnia się taką dokładnością.”