Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  SPEKTAKULARNE MIEJSCE W MAKAU!

  W Galaxy Macau, za zmywanie naczyń odpowiadają zmywarki M-iQ

  MEIKO Galaxy Macau

  Grupa Galaxy Entertainment (GEG), jeden z czołowych azjatyckich podmiotów z branży kasynowo-rozrywkowej, zarządza w Makau trzema nieruchomościami. W dzielnicy Cotai znajduje się Galaxy Macau™, jeden z czołowych kompleksowych centrów rozrywki na świecie, z którym sąsiaduje Broadway Macau™, unikalny ośrodek rozrywkowo-gastronomiczny. Z kolei na półwyspie Makau zlokalizowany jest hotel klasy premium StarWorld Macau, doceniony wieloma nagrodami.

  Galaxy Macau, zlokalizowany w Cotai, szybko rozwijającej się dzielnicy hoteli i kasyn, to w pełni zintegrowany ośrodek wczasowo-rozrywkowy i pierwsza oraz jedyna placówka oferująca sześć hoteli światowej klasy w jednym miejscu: mieszczący wyłącznie apartamenty hotel Ritz Carlton Macau, hotel Banyan Tree Macau, największy w Azji hotel JW Marriot Macau, pierwszy luksusowy japoński Hotel Okura Macau, wielokrotnie nagradzany Galaxy Hotel oraz Broadway Hotel.

  Łącznie, Galaxy Macau ma do dyspozycji swoich gości niemal 4000 pokoi, apartamentów i willi, gwarantując szeroką, luksusową ofertę hotelową. W zajmującym 75 tysięcy metrów kwadratowych aquaparku Grand Resort Deck mieści się Skytop Adventure Rapids - sztuczna rzeka Skytop o rekordowej długości 575 metrów, największy na świecie basen ze sztucznymi falami Skytop Wave Pool oraz nieskazitelnie czysta plaża z białym piaskiem.

  W Galaxy Macau mieści się 120 barów i punktów gastronomicznych, w tym 13 restauracji z gwiazdkami Michelin, oferujących najszerszy wybór autentycznych dań kuchni panazjatyckiej i światowej w Makau.

  ZRÓWNOWAŻONE AMBICJE

  GEG wspiera wizję rządu Specjalnego Regionu Autonomicznego Makau pod hasłem "Budujmy niskoemisyjne Makau, tworząc wspólnie zieloną przestrzeń". Przedsiębiorstwo w sposób aktywny promuje oszczędność energii i zrównoważony rozwój.

  Wdrożony przez GEG program zarządzania odpadami i recyklingu umożliwił wprowadzenie na rynek wielu produktów i usług oraz znacznie zredukował wpływ prowadzonej działalności na środowisko.

  W ciągu wielu lat, sztandarowe projekty GEG otrzymały wiele nagród i certyfikatów dzięki podejmowanym działaniom w zakresie oszczędności energii. Przykładowo, hotel Broadway Macau wdrożył system zarządzania środowiskowego ISO 14001, a Galaxy Macau otrzymał lokalną nagrodę CEM Energy Saving Concept Award. Wszystkie te certyfikaty i nagrody są dowodem uznania dla dokonań GEG w zakresie oszczędnego gospodarowania energią.

  Galaxy Macau Jon Hollands
  Dyrektor Zarządzajacy Galaxy Macau Jon Hollands

  Współpraca MEIKO oraz Galaxy Macau, jednego ze sztandarowych kompleksów wypoczynkowych grupy GEG, rozpoczęła się w 2015 roku, gdy Dyrektor Zarządzający Jon Hollands zainicjował projekt mający na celu znalezienie alternatyw w zakresie zmywania naczyń w największej stołówce dla pracowników. Jej obciążenie zwiększyło się znacznie w miarę upływu lat, ponieważ kompleks Galaxy Macau był stale rozbudowywany, z czym nie radził sobie stary system mycia naczyń.

  Zmywarki pracują 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, a pierwotna specyfikacja przewidywała wdrożenie nowego systemu zmywania naczyń, który miałby średnią wydajność wynoszącą 15 tysięcy tac na dzień, przy maksymalnej wydajności dochodzącej do 18 tysięcy, czyli 12,5 tacy na minutę!

  Pierwszym i najważniejszym wymogiem Galaxy Macau jest higiena i bezpieczeństwo.

  Jak tłumaczy Bruno Correa, wiceprezes odpowiedzialny w Galaxy Macau za napoje i gastronomię, "nowy system MEIKO umożliwił znaczące zwiększenie wydajności oraz higieny w procesie zmywania naczyń. Zapewnienie jednorodnych temperatur oraz dokładnych procedur mycia i spłukiwania gwarantuje, że nasze nakrycia stołowe, naczynia szklane i sztućce schną szybko i są wolne od pozostałości organicznych czy chemicznych".

  Dzięki systemom skraplania z odzyskiem ciepła w nowych zmywarkach, które sprawiły, że wilgotność w pomieszczeniach spadła, środowisko pracy stało się dużo bardziej przyjazne. Średnia temperatura obniżyła się z 32°C do 23-25°C, co znacznie poprawiło warunki pracy. Również podłoga nie jest już tak wilgotna, dzięki czemu wszystkie czynności można wykonać bezpieczniej.

  Firma MEIKO ze swoją renomą i znakomitą jakością zmywarek to teraz ulubiony dostawca grupy GEG. Nowy system zmywania naczyń umożliwił redukcję personelu o 25% w okresie 24 godzin, a zużycie chemii spadło o ponad 10%. Skraplacze systemu odzysku ciepła ograniczają zużycie energii, dzięki czemu rachunki za prąd nie są już tak wysokie.

  Jak mówi dyrektor Correa, "mają oni doświadczenie z wieloma dużymi organizacjami, wymagającymi systemów mycia naczyń o dużej wydajności i krótkim cyklu. Dzięki skróconemu cyklowi mycia możemy zaoszczędzić na zakupie dodatkowego sprzętu, co także pomaga obniżyć koszty i zmniejszyć obciążenie dla środowiska.

  Biuro regionalne MEIKO w Hongkongu jest gotowe świadczyć posprzedażną pomoc techniczną, co było decydującym argumentem na rzecz wyboru właśnie tego dostawcy.

  GEG przywiązuje dużą wagę do ochrony środowiska a MEIKO jest cenionym partnerem pomagającym w osiągnięciu tego celu. MEIKO jest też znakomitym partnerem serwisowym, stale pracującym nad innowacyjnymi i przyjaznymi środowisku technologiami.

  ZARZĄDZANIE PROJEKTEM

  "Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tym projekcie poprzez jego planowanie, logistykę, wdrożenie i serwis posprzedażny oraz jesteśmy dumni, że zyskaliśmy uznanie w oczach grupy Galaxy Entertainment", jak mówi Luis Lam, Dyrektor Generalny MEIKO Clean Solutions Hong Kong Ltd.

  Realizacja projektu rozpoczęła się w 2015 roku, gdy grupa Galaxy Entertainment z Makau skontaktowała się z firmą MEIKO w celu omówienia wymiany istniejącego systemu mycia naczyń.

  Luis Lam oraz Christine Lapp i Frank Polauke z niemieckiego oddziału MEIKO odwiedzili Galaxy po raz pierwszy, aby ocenić zakres projektu. Po etapie projektowania i planowania dostarczono nowy sprzęt, który został zainstalowany pod koniec stycznia 2017 roku, przed Chińskim Nowym Rokiem. Odbiór zakończył się w lutym, po czym nastąpiły szkolenia personelu oraz wdrożenie nowego systemu.

  Jak mówi Luis Lam, "zmiana systemu w tak krótkim czasie była rezultatem zgranej pracy grupowej Galaxy Macau, przedstawiciela MEIKO w Makau, usługodawcy Chiming Engineering oraz przedstawicieli MEIKO w Niemczech i Hongkongu".

  Filia MEIKO w Hongkongu nie tylko na bieżąco wspiera Galaxy Macau swoim doświadczeniem, ale też szybko reaguje na wszelkie problemy lokalne związane z implementacją systemu.

  Wiązało się to z koniecznością inteligentnego przeprojektowania całej strefy zmywalni oraz wprowadzenia pewnych zmian w wyposażeniu.

  Zmiany te obejmowały zmianę pozycji nóg zmywarki do tac BTA 240, aby umożliwić odpowiednie poprowadzenie przewodu odpływowego oraz modyfikację koryta do spłukiwania resztek żywności, tak aby system odprowadzania wody AZP 80 odpowiadał warunkom w miejscu eksploatacji.

  Długa lista zainstalowanego wyposażenia świadczy o ogromnej ilości sprzętu wchodzącego w zakres projektu.

  Głównymi pozycjami były:

  • przenośnik do układania/czyszczenia tac,
  • BTA 240 zmywarka do tac + układarka do tac,
  • układarka do tac,
  • urządzenie do automatycznego sortowania sztućców,
  • M-iQ Bzmywarka L54 V8 N02 P8,
  • M-iQ Bzmywarka do garnków M75 B N08 P8
  • M-iQ Kzmywarka do szkła M54 V8 N04 P6
  • AZP 80 system utylizacji resztek jedzenia z korytem do spłukiwania. Ten system odwadniania zmniejsza objętość resztek jedzenia nawet o 80%, redukując tym samym ilość koniecznych odbiorów odpadów oraz ilość pracowników potrzebnych do transportu odpadów na terenie ośrodka. Znacznie ograniczona została również ilość plastikowych worków na odpady.