0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Bezpieczna procedura mycia w przypadku urządzeń do mycia basenów sanitarnych

  Nowy koronawirus: z MEIKO jesteś po bezpiecznej stronie

  Proces czyszczenia i dezynfekcji w myjniach-dezynfektorach MEIKO został oceniony przez wirusologa i specjalistę w zakresie higieny, dra Friedricha von Rheinbabena jako niezwykle skuteczny w walce z nowym koronawirusem.

  >> do ekspertyzy TopLine
  >> do ekspertyzy TOPIC

  • Dozowanie detergentu zasadowego podczas cyklu mycia ciepłą wodą: liczne badania potwierdzają, że zwłaszcza detergenty o dużej zdolności do emulgowania tłuszczu i gorące, zasadowe roztwory czyszczące o temp. 50 stopni Celsjusza i wyższej, cechują się dużą skutecznością w unieszkodliwianiu wirusów otoczkowych, do których zaliczają się także koronawirusy.
  • Ustawienie procedury dezynfekcji na wartość A0, min. na poziomie 600: w niektórych urządzeniach można zrobić to samodzielnie, w pozostałych w odpowiedniej konfiguracji pomoże doradca MEIKO.
  • Obowiązkowe dodanie nabłyszczacza/zmiękczacza wody: ich dodatkową właściwością jest niszczenie wirusów, co sprawia, że zaleca się je stosować zwłaszcza teraz. Choć w myjniach-dezynfekatorach MEIKO są one i tak powszechnie stosowane w celu zapobiegania osadom kamienia w maszynie i ochronie mytych przedmiotów przed działaniem twardej wody.

  Należy pamiętać o tym, że dotychczasowe badania nie dostarczają jeszcze całkowitej wiedzy o wirusie i jego właściwościach. Dlatego wspólnie z drem Friedrichem von Rheinbabenem wyznaczyliśmy standard, w przypadku którego możemy być pewni skutecznego dezaktywowania patogenu.

  Detergent:

  Liczne badania potwierdzają, że zwłaszcza detergenty o dużej zdolności do emulgowania tłuszczu i gorące, zasadowe roztwory czyszczące o temp. 50 °C i wyższej, cechują się dużą skutecznością w unieszkodliwianiu wirusów otoczkowych, do których zaliczają się także koronawirusy.

  MEIKO  poleca następujące produkty:
  Doyen R100, o łagodnym odczynie zasadowym

  Nabłyszczacz/zmiękczacz:

  Jednym z etapów procedury jest dodanie nabłyszczacza lub zmiękczacza wody, które nie tylko zapobiegają odkładaniu się kamienia w maszynie, ale także osadom pozostawianym przez twardą wodę na mytym wyposażeniu, a jednocześnie dzięki właściwościom rozkładającym działają destabilizująco na wirusy.

  MEIKO poleca następujące produkty:
  Doyen SK22E
  Doyen SK33E

  Instytut Roberta Kocha (RKI) zaleca pracownikom służby zdrowia, by podczas pielęgnowania i leczenia pacjentów z infekcjami nietypowymi, ostrymi i wymagającymi wentylacji zastępczej, nosili następujące wyposażenie:

  • Fartuchy ochronne
  • Rękawiczki jednorazowe
  • szczelnie przylegające maski oddechowe (klasa ochrony FFP2, FFP3 lub respirator, zwłaszcza w przypadku dużej ekspozycji, np. podczas bronchoskopii i innych czynności związanych z powstawaniem dużej ilości aerozolu)
  • Okulary ochronne
  • wodoszczelne fartuchy jednorazowe o długich rękawach, noszone podczas czynności związanych z opieką, diagnostyką oraz leczeniem pacjentów
  Masz dodatkowe pytania?
  Po prostu wypełnij i wyślij formularz.