0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Znaczenie zarządzania odpadami żywnościowymi

  Każdego roku na świecie wyrzuca się ponad 900 milionów ton żywności

  Odpady żywnościowe są ogólnie definiowane jako żywność zdatna do spożycia, która jednak może być wyrzucana z powodu zepsucia wraz z powiązanymi z nią niejadalnymi częściami usuniętymi z łańcucha dostaw żywności w różnych sektorach, takich jak handel detaliczny, gastronomia i gospodarstwa domowe. Różne rodzaje odpadów żywnościowych (stałe, płynne, itp.) wymagają różnych sposobów ich zagospodarowania. Łatwiej jest jednak to powiedzieć niż zrobić.

  Przy ponad 900 milionach ton żywności wyrzucanej każdego roku na całym świecie, nie jest zaskoczeniem, że marnotrawstwo żywności stało się problemem, który wpływa na sposób, w jaki traktujemy naszą planetę oraz na realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

  W raporcie Programu Środowiskowego ONZ około 61 procent odpadów żywnościowych pochodzi z gospodarstw domowych, 26 procent z branży gastronomicznej, a 13 procent z handlu detalicznego. Choć udział branży gastronomicznej może wydawać się niewielki, to z pewnością ma on wpływ na środowisko.

  Większość odpadów żywnościowych wytwarzanych przez gastronomię w Malezji zazwyczaj trafia na wysypiska śmieci, powodując problemy środowiskowe, takie jak zmiany klimatyczne, utrata bioróżnorodności, spadek jakości wody, degradację gleby i brak bezpieczeństwa żywnościowego. Problem ten może wydawać się daleki od rozwiązania, jednak dzięki odpowiedniej gospodarce odpadami żywnościowymi możemy go rozwiązać raz na zawsze.

  W tym artykule dowiemy się, jak ważna jest gospodarka odpadami żywnościowymi i jakie korzyści płyną z zastosowania maszyn MEIKO do utylizacji w gospodarce odpadami żywnościowymi.

  Dlaczego w komercyjnych kuchniach potrzebne jest profesjonalne zarządzanie odpadami żywnościowymi?

  Niezależnie od skali, odpady żywności są problemem międzynarodowym, który ma konsekwencje finansowe, środowiskowe, prawne i zdrowotne. W przypadku branży hotelarskiej, zarządzanie dużymi ilościami odpadów żywnościowych wymaga rozwiązania, które jest wystarczająco skuteczne, aby rozwiązać problem marnotrawstwa żywności.

  Zarządzanie odpadami żywnościowymi w kuchniach komercyjnych ma wiele aspektów, ponieważ większość odpadów organicznych i nieorganicznych powstaje podczas przygotowywania posiłków i w strefach zmywania naczyń w kuchniach komercyjnych. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu odpadami żywnościowymi można poprawić higienę, chronić środowisko, zminimalizować zagrożenia prawne i zdrowotne.

  I tu właśnie wkracza firma MEIKO GREEN Waste Solutions. Specjalizując się w technologiach zarządzania odpadami żywnościowymi, rozwiązania MEIKO wyznaczają standardy i rewolucjonizują branżę dzięki niezawodnym, zamkniętym systemom, które niczego po sobie nie pozostawiają.

  Rola MEIKO Green

  MEIKO GREEN Waste Solutions pracuje nad zautomatyzowaniem procesu transportu odpadów żywnościowych przez budynek. Zacznijmy od tego, gdzie często trafiają resztki żywności - do śmietnika. Przy dłuższym składowaniu rośnie prawdopodobieństwo inwazji szkodników i wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Ponadto rośnie ryzyko kontaminacji krzyżowej, ze względu na nieprzerwaną logistykę.

  Rozwiązanie MEIKO eliminuje zagrożenia higieniczne i zapewnia pracownikom kuchni lepsze i bardziej ergonomiczne środowisko pracy. Ponadto ułatwia zarządzanie odpadami żywnościowymi i sprawia, że higiena staje się w lokalach gastronomicznych priorytetem.

  W dalszej części przyjrzymy się korzyściom płynącym z zastosowania maszyny MEIKO do utylizacji w gospodarce odpadami żywnościowymi.

  Zalety maszyny MEIKO do utylizacji odpadów żywnościowych

  Podobnie jak zmywarka do szkła zapewnia nieskazitelnie czyste i odkażone naczynia szklane, tak urządzenie MEIKO do utylizacji odpadów żywnościowych oferuje kuchniom komercyjnym wiele korzyści w zakresie zarządzania odpadami żywnościowymi. Oto w jaki sposób może ona przynieść korzyści kuchniom komercyjnym.

  Oszczędność czasu

  Segregacja i odpowiedzialna utylizacja odpadów żywnościowych wymaga czasu. Zamiast poświęcać czas na segregację odpadów żywnościowych, można go zaoszczędzić dzięki urządzeniu MEIKO do utylizacji odpadów żywnościowych.

  Mniej pracy

  MEIKO oferuje trzy rodzaje systemów gospodarki odpadami żywnościowymi, które eliminują konieczność ręcznego transportu odpadów żywnościowych. Systemy te pozwalają na całkowite przepompowanie lub odessanie odpadów spożywczych ze stacji wejściowej bezpośrednio do zbiorników magazynowych lub do dowolnego zakładu utylizacji odpadów żywnościowych.

  Oszczędność kosztów

  Zarządzanie odpadami żywnościowymi może okazać się kosztowne, kiedy nie wiadomo, jak segregować odpady żywnościowe i gdzie one trafiają. Dzięki urządzeniu MEIKO do usuwania odpadów spożywczych można jednak długofalowo zaoszczędzić na:

  • kosztach czyszczenia,
  • kosztach utylizacji,
  • zwalczaniu szkodników,
  • kosztach robocizny i
  • plastikowych workach.

  Ochrona środowiska

  Odpady żywnościowe wyrzucane na wysypiska mogą okazać się szkodliwe dla środowiska, ponieważ w wyniku rozkładu odpadów organicznych powstaje metan - niebezpieczny gaz cieplarniany. Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu odpadami żywnościowymi przez MEIKO można zapobiec powstawaniu gazów cieplarnianych i chronić środowisko.

  Higieniczna utylizacja odpadów żywnościowych

  Odpady żywnościowe, które są przechowywane w kuchni przez dłuższy czas, mają tendencję do rozkładania się w miarę upływu czasu, co może powodować wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. Dzięki niezawodnie zamkniętemu systemowi zagospodarowania odpadów spożywczych MEIKO można zredukować zapachy kuchenne, ponieważ odpady spożywcze są homogenizowane na biomasę w postaci pulpy.

  Są one następnie transportowane do zbiornika zbiorczego, gdzie może być przechowywany w temperaturze pokojowej, nie wydzielając zapachów.

  Zmniejsza kontaminację krzyżową

  Istnieje ryzyko kontaminacji krzyżowej pomiędzy personelem kuchennym a firmą zajmującą się usuwaniem odpadów, co może prowadzić do kontaminacji krzyżowej w całym budynku po powrocie personelu kuchennego z miejsca usuwania odpadów. Dzięki urządzeniu MEIKO do usuwania odpadów żywnościowych i systemowi zarządzania nimi można zredukować ryzyko kontaminacji krzyżowej.

  Indywidualne rozwiązania MEIKO

  W ramach oferty różnych typów rozwiązań, systemy zarządzania odpadami spożywczymi MEIKO można dostosować do rozmaitych wymagań i lokalnych przepisów.

  Maszyna do usuwania odpadów spożywczych jest bez wątpienia dobrym punktem wyjścia do ekologicznego sposobu gospodarowania odpadami żywnościowymi.

  Dzięki tym korzyściom, można mieć odpowiedni system zarządzania odpadami spożywczymi w swoich lokalach gastronomicznych, jednocześnie wspierając globalny cel zrównoważonego rozwoju, jakim jest odpowiedzialne zmniejszanie ilości odpadów. MEIKO, jako jeden z czołowych światowych producentów technologii zmywania, oferuje jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń do usuwania odpadów żywnościowych dostępnych na rynku.

  Dzięki staraniu się, by świat był czystszy dzięki stosowaniu innowacyjnych technologii zmywania, czyszczenia i dezynfekcji, MEIKO gwarantuje czyste rozwiązania w każdym miejscu i czasie.