0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Uznany producent zmywarek gastronomicznych

  W 2018 roku firma Meiko była wielokrotnie nagradzana przez organizacje branżowe

  Higieniczne i czyste naczynia, wysoka efektywność energetyczna, zrównoważony rozwój i ergonomiczne stanowisko pracy – to najważniejsze wymagania, jakie stawia się dziś technologii zmywania w sektorze gastronomicznym na całym świecie. Kto w tej materii próbuje zaoszczędzić, źle na tym wychodzi w ostatecznym rozrachunku.

  Na sali coraz bardziej słychać odgłosy niezadowolonych gości. Zbyt długo czekają już oni na jedzenie i napoje. I to pomimo faktu, że kuchnia i wydawanie dań pracują na maksymalnych obrotach. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być wielorakie: pracownik zatrudniony na zmywaku musiał nagle zostać w domu ze względu na zły stan zdrowia. Przestarzała zmywarka gastronomiczna nie radzi sobie już z duża ilością naczyń, szkła i sztućców. Albo też warunki pracy i procesy w kuchni i zmywalni nie są tak optymalnie zorganizowane, jak to powinno mieć miejsce. Ale po kolei...

  Pracownicy i pracodawcy czerpią korzyści z ergonomicznego miejsca pracy

  Nieobecność pracowników z powodu choroby wiąże się z o wiele wyższymi kosztami. Powodów nieobecności w pracy jest wiele i są one różne. Jedną z najczęstszych przyczyn złego stanu zdrowia pracowników są schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego. W gastronomii dotyczy to szczególnie personelu zmywalni. Oprócz niekorzystnego klimatu panującego w pomieszczeniu, spowodowanego parą i ciepłem z przestarzałych zmywarek kapturowych, problemem dla personelu jest również wysiłek fizyczny związany z obsługą urządzeń. Przede wszystkim otwieranie i zamykanie ciężkich kapturów zmywarek oraz podnoszenie koszy z naczyniami powoduje napięcia, zapalenia stawów i uszkodzenia dysków.

  Najczęstszy skutek: zwolnienie lekarskie!

  Rozwiązaniem może być profesjonalna zmywarka do naczyń ń, która ułatwia pracę dzięki innowacyjnej technice obsługi i zapewnia wysoki poziom komfortu. Wpływa na ograniczenie absencji spowodowanej chorobą i ostatecznie prowadzi do zauważalnej redukcji kosztów. Niemiecki ekspert ds. ergonomii prof. Dr.-Ing. Peter Schwarz nie ma wątpliwości: "Ergonomicznie dobrze wyposażone stanowisko pracy prowadzi do większej satysfakcji wśród ludzi i zwiększa ich akceptację. To z kolei wpływa na zmniejszenie liczby błędów i nieobecności, a tym samym do większą efektywność.

  Srebrna nagroda Kitchen Award 2018 – kategoria Technologia zmywania naczyń

  Prawdziwą innowację w zakresie ergonomii w miejscu pracy zapewnia zmywarka kapturowa do naczyń M-iClean H firmy MEIKO, która już po raz drugi otrzymała prestiżową nagrodę „Kitchen Award” za pomysłową koncepcję ergonomii. Dzięki tej nowoczesnej zmywarce kapturowej pracownik nie musi już niepotrzebnie zużywać energii. Wystarczy jedno dotknięcie palcem, aby otworzyć i zamknąć kaptur. Takie rozwiązanie zapobiega niebezpieczeństwu bólu pleców i barków. Do minimum ogranicza również powstawanie pary wodnej, która z jednej strony uszkadza drogi oddechowe, a z drugiej strony może powodować niebezpieczny rozwój pleśni. W rezultacie pracownicy są zdrowsi i szczęśliwsi, a absencja z powodu choroby ulega wyraźnej redukcji.”

  Ergonomia i inteligentne procesy: firma Meiko wyróżniona nagrodą SCI Equipment Award

  O tym, że zagadnienia jak innowacyjność, komfort i ergonomia zajmują istotne miejsce nie tylko w Europie, świadczą wiodące targi branżowe Food and Hotel Asia w Singapurze. To właśnie tam firma Meiko z Niemiec, specjalizująca się w dziedzinie technologii zmywania, otrzymała za zmywarkę M-iClean H nagrodę SCI Equipment Award, przyznaną przez FCSI Association oraz UBM SES, największego na świecie organizatora imprez B2B. „Nagroda była ukoronowaniem bardzo udanych targów w Singapurze, które zdecydowanie potwierdziły ich pozycję jako wiodących targów w regionie”, powiedział Sebastian Hainz, kierownik ds. sprzedaży i marketingu Grupy Meiko.

  Zrównoważony rozwój i efektywność inteligentnego biznesu

  Od małego bistro, poprzez stołówkę zakładową, aż do kuchni hotelowej w gastronomii z górnej półki – mądrzy restauratorzy na całym świecie stawiają na zrównoważony rozwój. Czyli na zasady, które z jednej strony chronią środowisko, a z drugiej też portfel. Ceny energii i wody są szczególnie w przypadku kuchni gastronomicznych czynnikiem kosztowym, którego nie wolno lekceważyć przy planowaniu i wyposażaniu zmywalni. Profesjonalne zmywarki skracają czas trwania każdego cyklu, oszczędzając energię elektryczną. Ponadto zużywają mniej wody i detergentów.

  Jednak każdy, kto myśli wyłącznie o oszczędzaniu pieniędzy i zapomina o jakości, stawia na niewłaściwego konia. Oczywiście ważne są też efekty zmywania. Nie chodzi tu tylko o czystość talerzy, filiżanek i szkła, co do czego goście mają prawo mieć uzasadnione oczekiwania, ale przede wszystkim o przestrzeganie wytycznych dotyczących higieny w komercyjnym zmywaniu naczyń.

  Również tutaj zmywarka kapturowa M-iClean H firmy Meiko wyznacza nowe standardy. Innowacyjny system odzysku ciepła z wody spustowej oraz jego zatrzymania gwarantuje najlepsze możliwe wyniki przy minimalnym zużyciu energii. Zużycie energii elektrycznej i wody mniejsze o ponad 20% ma bardzo pozytywny wpływ na roczny bilans przedsiębiorstwa. Wniosek: efektywność w zmywalni nie tylko gwarantuje doskonałe wyniki, ale także szybką amortyzację kosztów zakupu.

  Profesjonaliści stawiają na niezawodny serwis

  Zmywarki w kuchniach gastronomicznych są używane mniej więcej przez całą dobę. Nic więc dziwnego, że czasem ulegają usterkom. Czy to z powodu błędu ludzkiego, czy też z powodu problemów technicznych. Szczególnie w przypadku starszych, skomplikowanych urządzeń mogą wystąpić błędy w obsłudze, filtr spustowy może być zapchany lub dozowanie środka płuczącego może działać nieprawidłowo. W takiej sytuacji nie trudno o chaos podczas pracy.

  Aby temu zapobiec, przy wyborze sprzętu kuchennego kluczowe znaczenie ma dalekowzroczne planowanie. Profesjonaliści zwracają uwagę na wybór producenta, który również zapewnia najwyższą jakość usług serwisowych. Bo przecież możliwość kontaktu z serwisem dopiero w poniedziałek to żadna korzyść, skoro zmywarka zepsuła się w sobotę wieczór. Również w tym przypadku ważna jest możliwość polegania na wsparciu ze strony firmy o nienagannej reputacji i międzynarodowej renomie.

  Firma MEIKO zapewnia właśnie taką kombinację wysokiej jakości i bezawaryjnych zmywarek, a także niezawodnego serwisu. Nie bez powodu Brytyjskie Stowarzyszenie Dostawców Wyposażenia Kuchennego (British Kitchen Suppliers Association) dwukrotnie uhonorowało już firmę Meiko, specjalizującą się w dziedzinie technologii zmywania, nagrodą CEDA Award za serwis i wsparcie techniczne. A w tym roku również nagrodą Supplier Award jako dostawcę w kategorii „Sprzęt ciężki”. „Siłą napędową naszego sukcesu jest zaangażowanie na rzecz najwyższej jakości, w tym jakości naszych relacji, komunikacji i zobowiązań wobec naszych dystrybutorów”, mówi Paul Anderson, dyrektor zarządzający w oddziale MEIKO w Wielkiej Brytanii.

  Paul Anderson, zarządzanie MEIKO UK