0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Otwarcie food trucka. Od czego zacząć?

  Otwarcie food trucka. Od czego zacząć?

  Jeszcze 10 lat temu mało kto przewidywał, że popularne budki z jedzeniem zostaną niemal wyparte przez gastronomię na kółkach. Food Trucki są wszędzie, a ich niewątpliwą zaletą jest różnorodność i zmienność. Oryginalne menu oraz brak stałego adresu zdaje się nie przeszkadzać klientom, a wręcz przeciwnie, jest to dużym plusem. Od czego zacząć swoją przygodę z własnym food truckiem?

  Dlaczego warto zainwestować w foodtruck?

  Food truck reprezentuje pewien styl życia, który pozbawiony jest konwenansów czy sztywnych reguł. Jeżeli cenisz sobie indywidualizm i bezpośredni kontakt z klientami, to na pewno jest to opcja dla Ciebie. Co więcej, mobilność, małe rozmiary oraz brak niektórych kosztów stałych sprawiają, że uruchomienie tego typu biznesu jest znacznie tańsze niż w przypadku tradycyjnej restauracji. Nie musisz zatrudniać dużej ilości personelu, żeby prowadzić food truck, co sprawia, że szkolenie i poszukiwanie pracowników jest znacznie prostsze. Nie jest Ci także potrzebna sala restauracyjna. Jedyne, o co musisz się zatroszczyć to pyszne jedzenie i sprawne jego wydawanie.

  Jakie auto wybrać?

  Nie bez znaczenia jest także auto, w którym będzie mieścić się Twoja kuchnia. Oczywiście im ciekawszy jego wygląd, tym lepiej. Jednak musisz pamiętać, że samochód powinien być przede wszystkim praktyczny i wygodny dla Ciebie oraz Twoich pracowników. Rekomendowane modele to między innymi: Citroen Jumper, Fiat Ducato, Mercedes Sprinter i Benz T1, Renault Master, Peugeot Boxer i J5, Volkswagen C4 i T4.

  Wyposażenie food trucka

  Czy da się zrobić prawdziwą kuchnię w aucie? Oczywiście, że tak! Obecnie na rynku znajduje się tak duży wybór sprzętu gastronomicznego, że z pewnością dopasujesz coś co rozmiarami oraz funkcjonalnością będzie pasowało to tego profilu działalności. Zmywarki podblatowe, piece, lodówki oraz inne niezbędne urządzenia są dostępne w odpowiednich rozmiarach, które pozwolą na urządzenie miejsca dostosowanego produkcji i wydawania potraw. Pamiętaj o wybraniu sprzętów wysokiej jakości, które pomogą Ci również oszczędnie gospodarować energią.

  Skąd czerpać pomysły na food truck?

  Zapiekanki i burgery można znaleźć obecnie wszędzie. Warto zatem szukać niestandardowych rozwiązań, które zwrócą uwagę potencjalnego klienta. Zanim jednak sięgniesz po egzotycznie i nietypowe menu, zbadaj najpierw rynek. W zależności od tego, gdzie chcesz promować swój biznes, powinieneś odpowiednio dobrać jadłospis. Inny powinien być food truck w sercu modnej dzielnicy, a inny w sąsiedztwie biurowców. Dlatego niezależnie od tego, czy postawisz na tradycyjną czy nowoczesną kuchnię, pomyśl o charakterystycznej formie podania lub motywie przewodnim.

  Wielu właścicieli czerpie pomysły z popkultury, filmów, książek lub komiksów. Klienci lubią miejsca, które nasuwają im miłe skojarzenia z ulubionymi dziełami. Motyw przewodni może przewijać się nie tylko w daniach, ale także w wystroju czy nazwie potraw, czy same food trucka.

  Nie każda potrawa nadaje się do tego rodzaju restauracji, dlatego wyeliminuj najpierw te, których przygotowanie zajmuje dużo czasu. Modne ostatnio street foody to:

  • ryby i owoce morza
  • dania wegańskie
  • słodkie przekąski: ciastka na ciepło, pieczone kasztany, wafle z karmelem itd.
  • sushi
  • ciepłe i zimne napoje

  Food truck nie musi być jedyną formą prowadzenia gastronomii. Czasami właściciele lokali wykorzystują restauracje na kółkach jako sezonowe rozwiązanie do wykorzystania na festiwalach, piknikach innych imprezach plenerowych. Food truck dzięki swojej mobilności jest świetną reklamą Twojej firmy oraz dodatkowym źródłem przychodu.

  Rynek gastronomiczny ciągle się rozrasta i oferuje coraz to nowe formy prowadzenia biznesu lub metody podawania potraw. Warto przyglądać się tym nowinką i wykorzystywać je, tak aby zbudować własną silną markę.