0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Jaka powinna być idealna zmywarka do szkła?

  Odpowiednie szkło wymaga odpowiedniej zmywarki

  Czy to w Hongkongu, w Vancouver czy w Dubaju – dzięki napojom można osiągnąć w gastronomii wysokie marże. Obiekty, w których serwowane jest wino, piwo, woda mineralna itp. w odpowiednich naczyniach szklanych, dbają o większą przyjemność i lepsze samopoczucie nie tylko wśród gości. Również menedżerowie barów, restauracji i hoteli czerpią z profesjonalnie prowadzonego zarządzania szkłem konkretne korzyści, ponieważ szkło i inne przedmioty, które są zmywane, stanowią dużą pozycję kosztową w branży hotelarskiej i gastronomicznej, co oczywiście można zaobserwować w rachunku wartości dodanej. Istotnym aspektem jest zmywanie szkła. Nie jest łatwo uzyskać higienicznie czyste szkło o doskonałym połysku, dlatego warto zainwestować w profesjonalne zmywarki gastronomiczne do szkła.

  O idealnych efektach zmywania decyduje wiele czynników. Przede wszystkim jakość szkła odgrywa ważną rolę. Ponieważ szkło jest w gastronomii zmywane bardzo często, musi być wysokiej jakości. Najlepiej, gdy jakość szkła jest taka, że bardziej prawdopodobne jest jego stłuczenie niż zniszczenie w wyniku korozji.

  W zależności od jakości dostępnej wody pomocne mogą być rozmaite metody uzdatniania wody, jak zmiękczanie, częściowe lub pełne odsalanie, co pozwoli zapobiec skutkom korozji. Rzeczywistą poprawę jakości wody można jednak osiągnąć tylko przy użyciu wody odsolonej. Tego zagadnienia dotyczy również tekst „Wysoka jakość wody to wysoka skuteczność zmywania.

  Może się zdarzyć, że woda, która nie została odpowiednio przygotowana pod kątem zmywania, pozostawia na szkle szarą warstwę i osad kamienny nawet po intensywnym cyklu zmywania. Zmywarki gastronomiczne do szkła, jak np. te niemieckiej firmy MEIKO specjalizującej się w technologii zmywania, można dlatego opcjonalnie wyposażyć w moduł uzdatniania wody, np. w postaci instalacji odwróconej osmozy.

  Istotne znaczenie ma ponadto dopasowanie wody i odpowiednich środków chemicznych, jak detergentu i nabłyszczacza, a także właściwej technologii. Perfekcyjnie dobrane ilości środków chemicznych mają decydujący wpływ na efekty zmywania. Na przykład zbyt mała ilość detergentu przyspiesza szarzenie maszyny i prowadzi do wzmożonej korozji szkła. Jednak w przypadku zbyt dużej ilości detergentu całkowite wypłukanie go może okazać się niemożliwe, co powoduje zanik elementów dekoracyjnych na szkle i jego korozję. Podobne ryzyko wiąże się z niewłaściwą dawką nabłyszczacza. Zbyt duża ilość nabłyszczacza powoduje nieestetyczne smugi, zbyt mała może nawet przyczyniać się do zwapnienia kotła i dysz płuczących.

  Wysoka jakość wody to wysoka skuteczność zmywania

  Podczas zmiękczania wody substancje wpływające na jej twardość są wymieniane na jony sodu. W rezultacie twarda woda staje się miękka. To skutecznie zapobiega osadzaniu się kamienia w zmywarce, co może być przyczyną zwiększonego zapotrzebowania na detergent i odkamienianie.

  Częściowe odsalanie usuwa w procesie wymiany jonowej tylko część substancji zatwardzających wodę. W procesie tym do wody nie dodaje się jonów sodu, lecz wodoru, ponieważ te drugie nie powodują powstawania osadów.

  Pełne odsalanie pozbawia wodę wszystkich minerałów i wymienia je na jony, które nie powodują powstawania osadów. Podobnie jak w przypadku pełnego odsalania, instalacja odwróconej osmozy wytwarza niemal czystą, w pełni odsoloną wodę osmotyczną. Pod wysokim ciśnieniem woda jest filtrowana przez membranę, która zachowuje prawie całą zawartość minerałów. Konkretne zalety tej technologii są wielorakie. Nie tylko można w ten sposób osiągnąć doskonałe rezultaty zmywania bez osadów kamienia. Metoda ta zapobiega również uszkodzeniom i usterkom zmywarek gastronomicznych do szkła, powodowanym osadzaniem się kamienia. To z kolei prowadzi do wydłużenia okresów między serwisowaniami. Ponadto do zmywania potrzeba znacznie mniejszej ilości detergentu i nabłyszczacza, co sprawia, że cały proces jest bardziej przyjazny dla środowiska. Warto dodać, że instalacja odwróconej osmozy zwiększa również opłacalność inwestycji, ponieważ ręczne polerowanie szkła i sztućców nie jest już konieczne, w wyniku czego o wiele mniej szkła ulega stłuczeniu.

  Oferując produkt „MEIKOLON” własnej marki, firma MEIKO dostarcza roztwór detergentu idealnie nadający się do zmywarek przemysłowych. Kompatybilność materiałowa i efekty zmywania są ściśle powiązane z technologią urządzenia. Gwarantuje to optymalne efekty zmywania przy możliwie najlepszej ochronie urządzenia. Wysoko skoncentrowane produkty mogą być dozowane w małych ilościach i dlatego są szczególnie ekonomiczne.