0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Czy warto inwestować w branżę barmańską?

  Czy warto inwestować w branżę barmańską?

  Po restauracjach i kawiarniach przyszedł czas na bary koktajlowe oraz te specjalizujące się w winie czy whisky. Polacy coraz częściej wymagają od wieczornego wyjścia na drinka czegoś więcej niż przeciętnych, ogólnodostępnych trunków. Świadomość konsumentów rośnie a wraz z nią pomysłowość branży barmańskiej. Jak inwestować, żeby się opłaciło?

  Bar niejedno ma imię

  Bar to nie tylko drinki piwo i wódka. W naszym kraju przybywa koneserów wina oraz tych, którzy mają ochotę się do niego przekonać. Winebary są obecnie coraz częściej spotykane w dużych miastach, co oznacza, że właściciele widzą na nie popyt. Lokal specjalizujący się w winach oprócz znakomitej selekcji trunków musi przyciągać unikatowym nastrojem. Gra świateł wystrój zapach, to wszystko sprawia, że winebary mamią klientów, a wielu z nich chce tam pojawiać się regularnie. Stworzenie eleganckiego lokalu, w którym można spędzić miło czas przy lampce dobrego alkoholu, to trend, który będzie się umacniał w kolejnych latach. Kolejna kwestia, o której musisz pamiętać to znakomita obsługa, która może pochwalić się wiedzą na temat serwowanych win. Goście będą oczekiwać od Ciebie i Twoich pracowników, że odwiedzając winebar osoba z obsługi doradzi odpowiedni rocznik oraz opowie nieco o danym szczepie. Zanim otworzysz takie miejsce, zadbaj najpierw o to, że dysponujesz odpowiednią wiedzą.

  Koktajl bary

  To dobra propozycja dla znudzonych osób, które szukają świeżego podejścia, czegoś nowego i ekscytującego. Lokal specjalizujący się w koktajlach musi stać na wysokim poziomie i wychodzić zdecydowanie ponad standardowe puby. Zadbaj o niecodzienne koktajle, drinki i desery. Przepisy oraz ich wykonanie i prezentacja muszą przyciągać wzrok. Zadbaj o odpowiedni klimat, który możesz stworzyć poprzez wybranie motywu przewodniego dla Twojego lokalu. Zrób badanie rynku i sprawdź czego szuka klientela w Twoim mieście. Koktajl bar możesz rozpromować za pomocą social mediów. Kilka osób z dużą grupą odbiorców może przysporzyć Ci niemałych tłumów. Przyjrzyj się lokalnej scenie infuencerskiej i nawiąż z kimś współpracę. Sam również poświęć czas na rozkręcenie swoich kont w mediach społecznościowych. Niech będzie o tobie głośno w internecie!

  Specjalizacja

  Branża gastronomiczna w Polsce w roku na rok coraz bardziej się specjalizuje. Kuchnia molekularna, bezglutenowa, knajpy zero waste… Kręgi tematyczne coraz bardziej się zawężają. Podobnie dzieje się z branżą barmańską, która zaczyna dzielić się coraz bardziej. Gusta Polaków zdecydowanie się kierunkują i nastawiają na poszukiwanie najwyższej jakości w danej kategorii. Oczywiście sercem sceny barmańskiej jest Warszawa, jednak atrakcji nie brakuje także w Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku. Wielkomiejskie trendy będą coraz szybciej migrować na przedmieścia, a później do mniejszych miast. Warto przyglądać się zmieniającym się trendom i zastanowić się nad tym co Ty możesz zaoferować swoim klientom.

  Dlaczego warto otworzyć bar?

  Jeżeli kochasz ludzi i jesteś kreatywny, to zdecydowanie jest jeden z powodów, dla których powinieneś zostać barmanem lub prowadzić własny lokal. Co więcej, konsumenci coraz chętniej będą szukać miejsc nie tylko na weekendową imprezę, ale także miejsca gdzie mogą porozmawiać ze znajomymi przy drinku czy winie. Sprawia to, że potencjalna grupa docelowa dla lokalu barmańskiego się powiększa. Bar to biznes w którym możesz w szybki i relatywnie łatwy sposób wprowadzać zmiany oraz testować nowe menu i eksperymentować z różnymi nowościami. Zaskakiwanie klientów nowymi gatunkami win czy ciekawymi koktajlami działa na Twoją korzyść. Jeżeli coś się nie sprzedaje, możesz momentalnie zamienić to na coś innego. Nie potrzebujesz wielu tygodni na komponowanie dań. Wymiana jednego trunku na inny przyjdzie łatwiej.

  Dobre funkcjonowanie lokalu barańskiego zależy w dużej mierze od jakości szkła oraz sposobów dbania o nie. Zmywarki podblatowe do szkła lub takie przeznaczone dla gastronomii to totalny must have w barze, pubie oraz wielu innych tego typu miejscach.