Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Uniwersytet Minnesoty, Stany Zjednoczone

  Na całym campusie znajduje się kilkanaście zmywarek

  University of Minnesota Twin Cities jest publicznym uniwersytetem badawczym „bliźniaczych miast" – Minneapolis i St. Paul w stanie Minnesota. Ma on najstarszy i największy campus w „systemie University of Minnesota" i w roku akademickim 2012/2013 wraz z 51 853 studentami był szóstą pod względem ilości studentów uczelnią w Stanach Zjednoczonych.

  Na całym campusie znajduje się kilkanaście zmywarek. W 2013 uniwersytet zainstalował pierwszą taśmową zmywarkę do naczyń M-iQ, która w porównaniu do czołowego konkurencyjnego produktu tej samej wielkości przyniosła roczne oszczędności prawie 4000 dolarów. Szacowana oszczędność kosztów była oparta na średnich wartościach zużycia i wydajności w roku akademickim obejmującym 266 dni.

  „Temat »oszczędzanie energii« ma zasadnicze znaczenie dla całego uniwersytetu”

  Kierownik kontraktu, Nelson Hard, objaśnia: „Temat »oszczędzanie energii« ma zasadnicze znaczenie dla całego uniwersytetu. Dlatego podczas kupowania maszyn i urządzeń patrzymy przede wszystkim na ekonomiczność. Firma MEIKO wywarła na mnie duże wrażenie. Otrzymaliśmy oferty od MEIKO i innych producentów i po porównaniu ilości oszczędzanej energii dla naszych techników stało się jasne, że wyższa cena zmywarki MEIKO zamortyzowałaby się w ciągu około roku.


  Nie wliczyliśmy do tego jeszcze bieżącego zużycia środków myjących, wody i ścieków, które jeszcze bardziej zwiększają oszczędność kosztów. Ze względów finansowych uważam za fantastyczne, że zmywarka M-iQ oszczędza wodę i prąd. Jestem jednak przede wszystkim pod wrażeniem ekologiczności. Wszystkie urządzenia wymagające do pracy wody powinny obchodzić się z nią możliwie najbardziej oszczędnie.”