Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Zmywarka przelotowa Mi-Q w regionie Zillertal: jazda pierwszą klasą dla naczyń

  W restauracji Mountain View brudne naczynia transportowane są na odległość 100 m

  Schultz Gruppe am Gipfel des Berges

  Kiedy goście wydają ponad 50 euro na dzienny karnet do ośrodka narciarskiego, ta cena musi przekładać się na jakość. Dla Heinza Schultza jest to zrozumiałe. Jego grupa należy nie tylko do największych, ale także do najlepiej prosperujących prywatnych operatorów wyciągów w Austrii. Celem rodzinnego przedsiębiorstwa z Zillertal jest nie tylko niesienie ludziom radości z pobytu w górach – udaje im się także idealne połączenie architektury, natury, poczucia pełni życia oraz turystyki.

  Heinz Schultz pokazuje, jak to możliwe między innymi w górskiej restauracji Mountain View (ośrodek narciarski Hochzillertal) lub w ośrodku narciarskim Spieljoch/Fügen – to dwa z łącznie pięciu ośrodków należących do grupy. Pozostałe liczne hotele oraz punkty gastronomiczne, w których zatrudnienie znajduje około 1000 pracowników, są tak samo wyraźnym świadectwem powodzenia rodzinnego przedsiębiorstwa.

  Burgery, potrawy z makaronu, pizza lub tradycyjne specjały z regionu Zillertal? Goście, którzy chcą się nimi cieszyć w restauracji Mountain View, znajdą się w jednym z najmodniejszych i najbardziej stylowych lokali w austriackich Alpach. Z restauracją Albergo firma Schultz Gruppe weszła natomiast na sam szczyt: tutaj goście mogą podziwiać widok z najwyższego punktu widokowego ośrodka narciarskiego. Wszystkie ośrodki należące do Schultz Gruppe łączy jedno: chęć dążenia do najwyższej jakości dla gości. „W poprzednich latach poczyniliśmy wiele inwestycji w tym kierunku” – opowiada Heinz Schultz, który czuje, że wysiłki jego oraz jego rodziny i pracowników „spotykają się z doskonałym przyjęciem gości”. 

  Receptą na sukces jest dla nich połączenie interesującej architektury oraz górskiej scenerii. Dziedziną, w której Heinz Schultz nie życzy sobie jednak żadnych niespodzianek, jest jakość. Dotyczy to także partnerów biznesowych. To właśnie dlatego podczas wyposażania kuchni w Mountain View oraz Albergo zdecydował się on na MEIKO. Tym sposobem przez restaurację Mountain View prowadzi aż 100 metrów niewidocznej taśmy transportowej. Brudne naczynia znikają niezawodnie, cicho i pewnie – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie ma nieporządku, a na stołach nie zalegają zużyte talerze i resztki żywności. Programowalne sterowanie umożliwia natychmiastowe zlokalizowanie usterki w przypadku zatoru na taśmociągu.

  „Podczas procesu projektowania uwzględniliśmy wystarczająco duży dostęp do taśmy transportowej dla gości, tak aby w razie znacznej ilości odwiedzających nie czuli oni dyskomfortu związanego z utrudnionym dostępem do taśmy” – wyjaśnia Manfred Fauler. To właśnie on jest odpowiedzialny za sprzedaż produktów MEIKO w Tyrolu i współpracował z przedstawicielami Schultz Gruppe przy planowaniu projektu. Szef firmy jest zadowolony: „Technologia zmywania jest istotna, ponieważ stanowi część obszerniejszego zagadnienia, jakim jest utrzymanie czystości. Naczynia muszą być całkowicie czyste, a goście nie chcą spędzać czasu przy brudnych talerzach i szklankach. Na szczęście udało nam się idealnie pogodzić trudną architekturę naszej placówki z najnowocześniejszą technologią zmywania od MEIKO. Firma MEIKO sprostała wszystkim wymaganiom w dziedzinie zapewniania komfortu gościom, które stawiamy także sobie sami” – mówi Heinz Schultz.

  Poza naczyniami na taśmach lądują także opakowania zwrotne. Skrzynka z pustymi butelkami waży ponad dziesięć kilogramów. Płynne zarządzanie opakowaniami zwrotnymi zapewnia rozwiązanie niestandardowe – technologia czterotaśmowa od MEIKO. 

  W zmywalni kuchni centralnej, położonej na środkowym piętrze trzykondygnacyjnego budynku w ośrodku Spieljoch, zmywane są także naczynia z mniejszej restauracji na pierwszym piętrze. Transport rolkowy przenosi je na zmywarkę przelotową M-iQ od MEIKO; wkrótce podobna instalacja zamontowana zostanie na trzecim piętrze. Tam przygotowywana jest właśnie przestrzeń imprezowa. Schultz Gruppe jest obecnie synonimem tego, co najlepsze w austriackich sportach zimowych. Jak twierdzi Heinz Schultz, jest to możliwe dzięki jednej, bardzo prostej zasadzie: „jakość powinna być wyższa niż cena”. To kolejne uzasadnienie współpracy z MEIKO.