Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Lycée Français Charles de Gaulle

  Działająca w Londynie szkoła przechodzi całkowitą renowację systemu zmywania... a nawet więcej!

  Dzięki regularnej profilaktycznej konserwacji wykonywanej cztery razy w roku, działająca zmywarka i system transportowy MEIKO osiągnęły sędziwy wiek 26 lat. W końcu nadszedł czas na wymianę, aby móc obsłużyć rosnącą liczbę uczniów.

  Stara zmywarka została zainstalowana w 1989 roku i „ciągle wygląda jak nowa” – twierdzi Nicolas Meunier, szef kuchni w Lycée Français. „Szkoła miała umowę serwisową z MEIKO od czasu zainstalowania pierwszej zmywarki 26 lat temu. W rezultacie maszyna była konserwowana podczas wakacji przez firmę MEIKO, cztery razy w roku, a obszar zmywania naczyń był również dokładnie czyszczony.

  „Gerry, inżynier w firmie MEIKO, zna to miejsce dobrze, jest bardzo ostrożny i postępuje bardzo profesjonalnie. Wie, o jakiej porze dnia przyjść z wizytą, aby nie przeszkadzać w pracy kuchni – doceniamy to zwracanie uwagi na szczegóły.”

  Lycée Français wydaje 2200 posiłków w porze obiadu w czterech turach i zatrudnia 38 pracowników w kuchni i maksymalnie 9 osób w obszarze zmywania naczyń. „Ogłosiliśmy przetarg na nowy system zmywania naczyń i gotowy projekt renowacji. Otrzymaliśmy wyceny od firmy MEIKO i jej głównych rywali. Przy uwzględnieniu wydajności i wszechstronności oferta MEIKO była o wiele lepsza – i najbardziej konkurencyjna pod względem całego kosztu projektu.

  „Nowy system jest zainstalowany zaledwie od kilku miesięcy, ale już zauważyłem, że zużywamy o wiele mniej środków chemicznych niż wcześniej."

  „Główna zmywarka uzyskuje doskonałe rezultaty."

  Nowa zmywarka do szkła zapewnia lśniące naczynia szklane i sztućce, wstępne namaczanie oznacza, że mniej resztek żywności jest dostarczanych do głównej zmywarki do naczyń. Poza zmniejszeniem zużycia środków chemicznych zapewnia to również najlepsze możliwe wyniki zmywania.

  „Gdy szkoła była zamknięta na okres wakacyjny podczas renowacji, firma MEIKO zatrudniła do nadzorowania prac firmę zarządzającą projektami. Firma Rees Associates zapewniła, że prace przygotowawcze i renowacyjne przebiegły zgodnie z planem, ponieważ musieliśmy być absolutnie pewni, że obszar zmywania będzie gotowy na ponowne otwarcie szkoły we wrześniu. Firmy MEIKO i Rees szczegółowo nas informowały za pomocą regularnych raportów przesyłanych pocztą elektroniczną.”

  Renowacja obejmowała również montaż nowej podłogi i sufitów, oraz dodatkową sekcję poza kuchnią zawierającą zsuwy odpadów. Te obszary należało również obłożyć higienicznymi, łatwymi w czyszczeniu i przeznaczonymi do kontaktu z żywnością materiałami.

  Lycée Français Charles de Gaulle, zazwyczaj nazywana Lycée lub French Lycée, to duża, niezależna, koedukacyjna, dzienna, francuska szkoła podstawowa i średnia, której jedynym właścicielem jest francuski rząd. Szkoła z siedzibą w londyńskiej dzielnicy South Kensington ma również trzy szkoły podstawowe-oddziały: André Malraux (Ealing), Marie d'Orliac (Fulham) oraz Wix (Clapham).

  „Recykling ma sens i chcemy bardziej zaangażować uczniów w ten proces.”

  Oprócz nowego systemu zmywania naczyń zostało zainstalowane urządzenie do przygotowania do utylizacji resztek jedzenia AZP 80 z nowym systemem przenośnika tackowego i zespołem do magnetycznego podnoszenia sztućców wraz z dołączonym zbiornikiem do namaczania sztućców. Aby zmieścić rozbudowany przenośnik tackowy i nowy system do recyklingu resztek żywności, firma MEIKO musiała wyjąć i naprawić część istniejącej ściany nośnej.