Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Szpital Kivelä

  Znaczne oszczędności każdego roku dzięki zmywarce taśmowej M-iQ

  M-iQ jest jedną z najbardziej przyjaznych maszyn dla użytkowników, a pracownicy bardzo szybko nauczyli się ją obsługiwać.

  Należące do miasta Helsinki przedsiębiorstwo Palmia jest odpowiedzialne za zaopatrywanie szpitala w żywność. W specjalnym oddziale pracuje 21 pracowników, którzy serwują około 1400 porcji w godzinach posiłków.

  Minna Väkiparta, specjalistka ds. żywienia, opisuje swoje doświadczenie w następujący sposób: „Od ponad 15 lat pracuję jako specjalistka ds. żywienia w kuchni i poznałam wiele różnych zmywarek. M-iQ jest jedną z najbardziej przyjaznych maszyn dla użytkowników, a pracownicy bardzo szybko nauczyli się ją obsługiwać. Dotykowy interfejs jest łatwy, zrozumiały i wyświetla wiele danych potrzebnych do codziennych, rutynowych zadań.

  Przed wprowadzeniem maszyny M-iQ absencja pracownicza w naszych oddziałach zdarzała się często, ponieważ pracownicy kaleczyli dłonie o ostre krawędzie maszyny. Ten problem obecnie w ogóle nie istnieje.

  Nowa maszyna M-iQ ma pozytywny wpływ na otoczenie pracy, gdyż pracuje w cichy sposób oraz bez generowania emisji pary. W przeciwieństwie do wcześniejszej maszyny dajemy sobie teraz doskonale radę bez oddzielnego wyciągu wentylacyjnego. Po usunięciu starego okapu obszar pracy jest przestronniejszy i jednocześnie czyściejszy, gdyż stare rozwiązanie przyciągało bardzo dużo zabrudzeń.

  Praca stała się bardziej higieniczna.

  Dzięki M-iQ oszczędzamy rocznie 208 780 litrów wody, co daje kwotę rzędu 208 € na rok (1 m3 kosztuje około 1,00 €). W przypadku opłat za ścieki (1,50 €/m3) oszczędzamy kolejne 312 €, co daje roczne oszczędności w wysokości 520 €.

  Codziennie używamy około 80 pojemników. Dzięki M-iQ możliwe jest umycie pojemnika w mniej więcej 30 minut. Oszczędności czasu, pracy i wody są widoczne także podczas wstępnego zmywania naczyń. Wcześniej konieczne było bardzo dokładne usunięcie resztek jedzenia z naczyń. Obecnie wystarczy jeżeli usuniemy tylko te największe. Ze względu na ciepło i wilgoć niniejsza czynność była wcześniej skrajnie wyczerpująca dla pracowników. Teraz jest już inaczej.

  Praca stała się bardziej higieniczna. Dzięki oznakowaniu ważnych elementów maszyny kolorem niebieskim mogę bez wątpliwości zdemontować je i dokładnie wyczyścić. Z jednej strony jest to bardzo ważne dla zmywarki, a z drugiej strony osiągamy dobre wyniki . Również proces czyszczenia jest łatwo przyswajalny dla pracowników. Powierzchnie w obrębie maszyny można w łatwy sposób utrzymać w czystości. A powierzchnie zewnętrzne czyścimy za pomocą ściereczek z mikrowłókna.”