Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Marienhospital Stuttgart

  Myjnie do kaczek i basenów w szpitalu Marienhospital

  Chodzi nie tylko o zadowolenie pacjentów. Dla zarządu kliniki ważne jest również zadowolenie personelu pielęgnacyjnego.

  Gdy miłość bliźniego spotyka profesjonalizm, powstaje medycyna ludzi dla ludzi. I dokładnie takie jest wymaganie, z którym pracuje się w szpitalu Marienhospital w Stuttgarcie. Ponad 300 lat po Wincencie à Paulo, któremu ślubują siostry zakonne w szpitalu Marienhospital, a wraz z nimi ponad 1 900 pracowników, ciągle postępuje się zgodnie z maksymą „Niech miłość stanie się czynem”.

  Katolicka klinika w centrum stolicy Badenii-Wirtembergii była wielokrotnie wyróżniana za świadczone usługi: W 2012 roku magazyn Focus umieścił szpital na liście najlepszych centrów leczenia chorób piersi w Niemczech, kasa chorych Techniker Krankenkasse przyznała w 2011 roku „Klinikus” – wyróżnienie dla szpitali, które we wszystkich obszarach są oceniane przez pacjentów jako ponadprzeciętnie dobre. 

  Ale w szpitalu Marienhospital są nie tylko pacjenci, których chce się zadowolić. Silne ukierunkowanie kierownictwa kliniki na opiekę wynika stąd, że szpital został założony w 1890 roku przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia w Untermarchtal – przez dekady służba pielęgniarska była kierowana przez same siostry. Dzięki temu każdy pokój spełnia techniczne i konstrukcyjne standardy, które są pożądane również z punktu widzenia opieki.

  W szpitalu Marienhospital postawiono wyłącznie na firmę MEIKO jako dostawcę

  Ciągłe inwestycje i prace budowlane mają na celu wyposażenie szpitala wyłącznie w pokoje jedno- lub dwułóżkowe. Dlatego każdy pokój jest wyposażony na przykład również w zintegrowaną w toaletę dla pacjentów myjnię do kaczek i basenów firmy MEIKO. Z jednej strony służy to podwyższeniu standardów higieny, z drugiej strony przede wszystkim jednak również ułatwieniu pracy personelu pielęgniarskiego, który w ten sposób nie musi już pokonywać dłuższych odcinków z naczyniami pacjentów do pomieszczenia w strefie „brudnej”. 

  W szpitalu Marienhospital postawiono wyłącznie na firmę MEIKO jako dostawcę. Przekonującymi argumentami była długa gwarancja urządzeń, niezawodny serwis i większe bezpieczeństwo procesu poprzez niedopuszczenie podczas zakupu tego produktu medycznego żadnych wariantów.