Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Klinika uniwersytecka w Innsbrucku

  Urządzenie do automatycznego opróżniania wózków, zmywarka do wózków i zmywarki taśmowe M-iQ w Innsbrucku

  Klinika uniwersytecka Innsbrucku

  "Dzięki nowej serii zmywarek taśmowych M-iQ zużycie zasobów w klinice zostało zmniejszone przynajmniej o jedną trzecią."

  Klinika uniwersytecka w Innsbrucku dysponuje prawie 1600 łóżkami i zatrudnia 5500 pracowników. Również inne dane liczbowe wywierają wrażenie:

  • przeciętna liczba wydawanych potraw dziennie: 5500
  • przeciętna liczba czyszczonych wózków na godzinę: 35
  • liczba czyszczonych elementów na dzień: ok. 40 000
    

  Kuchnia w klinice jest jedną z pierwszych w Austrii, która wprowadziła system „Cook and Chill”, w którym jedzenie odgrzewane jest bezpośrednio na oddziałach. Potrawy są dostarczane za pomocą 100 wózków do tac, które dwa razy dziennie trafiają do zmywalni. Według danych Hofera oznacza to dla personelu konieczność codziennego mycia około 40 000 elementów takich, jak naczynia, sztućce itd. oraz samych wózków transportowych.

   

  Celem odnowienia głównej zmywalni w podziemiu firma MEIKO dostarczyła w 2010 roku sześć wysokowydajnych zmywarek, w tym między innymi urządzenie do automatycznego opróżniania wózków, zmywarkę do wózków oraz trzy zmywarki taśmowe M-iQ.

  Dzięki nowej serii zmywarek taśmowych M-iQ zużycie zasobów w klinice zostało zmniejszone przynajmniej o jedną trzecią, co w porównaniu z poprzednim systemem oznacza oszczędności w wysokości 100 000 euro rocznie.

  Jako uzupełnienie zainstalowano próżniowy system utylizacji organicznych odpadów kuchennych WasteStar. Za pomocą tego systemu klinika zaopatruje instalację biogazową w 14 metrów sześciennych odpadów mokrych tygodniowo, co może pokryć zapotrzebowanie energetyczne 100 gospodarstw domowych z czteroma osobami.