Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Icon Atemschutz

  Tysiące masek oddechowych stosowanych w przemyśle wymaga czyszczenia na wysokim poziomie

  Firma Total Safety postawiła na wydajne urządzenie do czyszczenia masek oddechowych TopClean M marki MEIKO

  Hygienische Aufbereitung von persönlicher Schutzausrüstung

  Od Ludwigshafen po Kolonię, od Karlsruhe po Rotterdam:

  Firmy zajmujące się produkcją przemysłową i petrochemiczną w kwestii bezpieczeństwa swoich pracowników zdają się na doświadczenie Total Safety. Tzw. pomieszczenia czyste wyglądają zupełnie inaczej na platformach wiertniczych, a inaczej w rafineriach! Tam, gdzie korzystanie ze środków ochrony indywidualnej oraz sprzętu ochrony dróg oddechowych jest na porządku dziennym, wymagane jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

  „Oferujemy naszym klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu ochrony dróg oddechowych, które polegają nie tylko na dostarczeniu masek, lecz również na ich przygotowaniu do ponownego użycia” –

  tłumaczy Guido Koch. Reprezentujący to amerykańskie przedsiębiorstwo manager ds. materiału i serwisu na Niemcy i Austrię, z biura zlokalizowanego w zachodnioniemieckim Dorsten, kieruje procesem zaopatrywania klientów z branży przemysłowej w najróżniejsze typy masek oddechowych, wszystkich wiodących producentów: maski nadciśnieniowe czy filtrujące są dostarczane w tysiącach sztuk. Po użyciu wracają do warsztatów Total Safety znajdujących się w Dorsten oraz w Leuna, w celu wyczyszczenia i przygotowania do kolejnego zastosowania w wymagającym i przede wszystkim zanieczyszczonym środowisku produkcyjnym.

  Maska oddechowa

  Jednym ze zleceń rzędu XXL był projekt rewizyjny realizowany w jednym z przedsiębiorstw paliwowych. Prace w zakładzie zostały przerwane na dwa miesiące, by w tym czasie można było przeprowadzić gruntowne czyszczenie, kontrolę i konserwację.

  „W najgorętszym okresie w ciągu siedmiu dni przez nasz warsztat zajmujący się wyposażeniem do ochrony dróg oddechowych przeszło 4500 sztuk elementów ochronnych. Ręczna realizacja tego zadania nie byłaby możliwa”

  – podsumowuje Guido Koch. Maszynowy pomocnik wykonał na szczęście lwią część pracy, będąc w użyciu 24/7: chodzi tu o urządzenie do czyszczenia masek oddechowych TopClean M od MEIKO.

  „W naszym zespole pracują również osoby należące do ochotniczej straży pożarnej, które nie mogły sobie wyobrazić, jak w tak krótkim czasie można wyczyścić tak dużą ilość wyposażenia do ochrony dróg oddechowych”

   – wspomina Guido Koch. W Dorsten daliśmy radę – a to wszystko, jak przystało na Total Safety, na najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

  Warsztat konserwacji sprzętu ochrony dróg oddechowych należący do Total Safety
  Czyszczenie środków ochrony indywidualnej

  Możliwość pracy ciągłej urządzenia do czyszczenia masek oddechowych TopClean M zrobiła duże wrażenie na załodze warsztatu, co potwierdzają słowa Guido Kocha:

  „Jeden z tak intensywnych tygodni przekonał nas o zdolnościach maszyny, ale wrażenie robi również codzienna eksploatacja w systemie ośmio- lub dziesięciogodzinnym przez pięć dni w tygodniu bez żadnych awarii na przestrzeni dwóch lat! Nasi pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki dokładnie, szybko, a przede wszystkim bezpiecznie!”