0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Straż pożarna lotniska Stuttgart

  Ochrona pracy i zdrowia podczas oczyszczania masek w lotniczej straży pożarnej

  Samochód pożarowy lotniska Stuttgart

  "Bez zastosowania TopClean M z pewnością musiałbym rozpocząć proces zatwierdzenia stosowania substancji niebezpiecznych."

  Od roku trzech mechaników urządzeń do ochrony dróg oddechowych przygotowuje wyposażenie za pomocą TopClean M marki MEIKO. Andreas Rudlof tak to podsumowuje: „W zakresie oczyszczania masek panuje w końcu bezpieczeństwo i higiena pracy oraz ochrona zdrowia!” Kierownik lotniskowej straży pożarnej otrzymywał wcześniej nieustanne skargi na ręczną metodę oczyszczania za pomocą roztworu formaldehydu. Ta metoda była bardzo nieprzyjemna zarówno dla skóry, jak i dla dróg oddechowych. „Nasz wewnątrzzakładowy proces zarządzania substancjami niebezpiecznymi podlegał stałemu rozwojowi. Bez zastosowania TopClean M z pewnością musiałbym rozpocząć proces zatwierdzenia stosowania substancji niebezpiecznych” — dodaje Rudlof.

  Na szczęście nie musiał on tego robić. Urządzenie do mycia i dezynfekcji pozwala mechanikom urządzeń do ochrony dróg oddechowych zaoszczędzić przy tym wiele czasu. „Czyścimy maski 40 oddziałów straży pożarnej — wprawdzie tylko po akcjach szkoleniowych. Jeżeli ma miejsce szkolenie na naszym terenie, 100 masek jest następnie do czyszczenia” — relacjonuje Rudlof.

  Trwające zaledwie kilka minut cykle systemu TopClean M, które gwarantują ponadto bardzo wysokie bezpieczeństwo systemowe, sprawiają, że urządzenie do mycia i dezynfekcji firmy MEIKO staje się wiernym towarzyszem w zakładach ochrony dróg oddechowych. A jeżeli coś nie zadziała — przedstawicielstwo przedsiębiorstwa znajduje się w odległości zaledwie pięciu kilometrów i reaguje prawie tak szybko jak straż pożarna. Kierownik służby ratowniczej Moser podsumowuje w typowo szwabski sposób: „Właściwie jesteśmy bardzo łatwi w obsłudze. Zależy nam jedynie na jakości!”