0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution

  Straż pożarna Kehl

  Maski do ochrony dróg oddechowych i aparaty tlenowe są przygotowywane w urządzeniu TopClean M

  Ile czynności można wykonać w sześć minut? Dla Karlheinza Fimeyera nie ma to już znaczenia. Mechanik aparatowy straży pożarnej Kehl nie zajmuje się teraz — w przeciwieństwie do przeszłości — już żadnymi innymi zadaniami, gdy przygotowuje maski do ochrony dróg oddechowych i aparaty tlenowe za pomocą urządzenia TopClean M.

  Minimalny program urządzenia do mycia i dezynfekcji trwa sześć minut. Wcześniej musiało upłynąć nawet 45 minut, nim wszystko było czyste. Uprzednio maski były jednak oczyszczane w zmywarce do naczyń. „Koledzy w zakładzie ochrony dróg oddechowych w Kehl odegrali ważną rolę w zakresie dalszego rozwoju urządzenia.

  Wspólnie udoskonalaliśmy kosz, w którym są zawieszane maski. Nasz dział ds. rozwoju skonstruował pojemniki na małe elementy masek i intensywnie wymienialiśmy z Karlheinzem Fimeyerem doświadczenia dotyczące techniki czyszczenia automatów tlenowych w tym samym urządzeniu w ciśnieniu poniżej osiem barów.” — relacjonuje Frank Hoffmann, kierownik dystrybucji techniki czyszczenia i dezynfekcji w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

  Nie ma się zatem czemu dziwić, że Karlheinz Fimeyer wspomina o wielkim postępie w zakresie oczyszczania masek: „Teraz nie muszę już odchodzić od maszyny, aby zająć się czymś innym. Mogę wszystko wykonać za jednym zamachem!”

  Wyposażenie na miarę czasów — oczyszczanie tak szybkie jak straż pożarna!