0
Koszyk
Kontakt
  The clean solution
  Icon Atemschutz

  Zawodowa Straż Pożarna w Bernie: doskonały przykład dla całej Szwajcarii

  Straż pożarna ze stolicy Szwajcarii używa sprzętu do czyszczenia i dezynfekcji masek firmy MEIKO

  Atemschutzwerkstätten

  Zawodowa Straż Pożarna ze stolicy Szwajcarii – Berna jest pod wieloma względami wzorem dla służb pożarniczych z pozostałych regionów. Zatrudnienie pierwszego pracownika odpowiedzialnego za sprzęt strażacki w 1908 r. to wydarzenie, które uznaje się za narodziny straży pożarnej w Bernie. Od tego czasu wiele wody upłynęło w Aarze. Wcześniej strażaków wzywano zawołaniem „Füürio – äs brönnt!”, dziś natomiast wystarczy wybrać numer alarmowy 118, by wprawić w ruch potężną technologię. Zalicza się do niej również – zupełnie niewidoczna, ale tym ważniejsza – najnowsza technologia w warsztacie sprzętu ochrony dróg oddechowych. „Natrafiliśmy na urządzenie TopClean M firmy MEIKO podczas poszukiwań w Internecie”, mówi Markus Kummer. Oprócz Kummera za sprzęt ochrony dróg oddechowych odpowiedzialnych jest jeszcze pięcioro innych pracowników, konieczne jest bowiem przygotowanie około 400 masek. Pomaga w tym teraz technologia czyszczenia i dezynfekcji masek firmy MEIKO, stworzona specjalnie dla warsztatów do sprzętu ochrony dróg oddechowych.

  TopClean M z jednej strony optymalnie wpasował się w wyposażenie naszego warsztatu, z drugiej zaś strony także wydajność urządzenia idealnie pasuje do naszych potrzeb”

  Przed rozpoczęciem używania urządzenia na początku 2019 r. maski i automaty oddechowe straży pożarnej w Bernie były oczyszczane ręcznie. Przejście na czyszczenie automatyczne stanowi wielkie ułatwienie dla pracowników odpowiedzialnych za sprzęt ochrony dróg oddechowych, a dla strażaków – gwarancję większego bezpieczeństwa. 

  „Najpierw wstępnie oczyszczamy maski ręcznie. Robimy to na stanowisku mycia

  – opowiada Markus Kummer. Następnie sprzęt ochrony dróg oddechowych jest dostarczany do „obszaru brudnego” warsztatu. Urządzenie do czyszczenia i dezynfekcji masek TopClean M, podobnie jak w wielu innych warsztatach sprzętu ochrony dróg oddechowych, oddziela tutaj strefę brudną od strefy czystej. Gdy wszystkie maski i automaty oddechowe są już higienicznie czyste, są umieszczane w plastikowym worku i czekają na kolejne użycie.us Kummer.