Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Koszary Bundeswehry w Stetten am kalten Markt

  Maszynowe oczyszczanie przynosi znaczne oszczędności czasowe przy maskach do ochrony dróg oddechowych

  W koszarach wojska niemieckiego w Stetten am kalten Markt, wysoko w Jurze Szwabskiej, znajduje się jedno z centrów usługowych wojska. Tutaj znajduje się nie tylko centrum likwidacji środków bojowych, ale także centralne Miejsce Szkoleń Bundeswehry w zakresie ochrony przeciwpożarowej. 

  Przeprowadzona w niedalekiej przeszłości restrukturyzacja w niniejszej lokalizacji przyczyniła się do podwojenia liczby masek z 200 na 400: „W związku z tym musieliśmy zmierzyć się z dużym problemem. Dlatego też szukaliśmy rozwiązania umożliwiającego płynne oczyszczanie masek” — wspomina Grum. 

  Specjalista ds. ochrony przeciwpożarowej i kierownik zakładu urządzeń ochrony dróg oddechowych udowodnił za pomocą dokumentacji, że maszynowe oczyszczanie pozwala znacznie zaoszczędzić czas podczas przygotowywania około 60 masek tygodniowo.

  Przy 25 maskach potrzebne było uprzednio około dziewięć godzin pracy. Urządzenie do mycia i dezynfekcji firmy MEIKO czyści maski w 3 godziny i 20 minut.

  Od stycznia 2014 roku maszyna firmy MEIKO znajduje się także w zakładzie ochrony dróg oddechowych szkoły „ABC-Abwehr und Gesetzliche Schutzaufgaben”, do tej pory maszyna przepracowała już 1900 godzin.