Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Icon Hotellerie

  Ergonomia w zmywalni ułatwia integrację osób niepełnosprawnych

  Fair Resort w Jenie czerpie podwójne korzyści z technologii MEIKO

  Fair Hotel Jena Page Hero

  Integracja – a co za tym idzie, zatrudnienie osób o znacznym stopniu niepełnosprawności – to potężne wyzwanie. Przykładowo w samej Turyngii tylko ok. 25% z 4600 przedsiębiorstw spełnia wymagania ustawowe i włącza w swoją działalność osoby niepełnosprawne. Jednym z nich jest Sport & Wellness Hotel Fair Resort w Jenie.

   

  To miejsce, w którym organizowane są spotkania dla kadry menedżerskiej i duży nacisk kładzie się na wellness i spa, jest znakomitym przykładem integracji, koleżeńskości i sprawnej współpracy urzędów z sektorem prywatnym – coś, co dzieje się za kulisami, w sposób niezauważony przez gości. Istotny udział ma w tym pewna maszyna, a dokładnie zmywarka kapturowa M-iClean H marki MEIKO. Pod względem ekonomii i ergonomii należy do najnowocześniejszych w swojej klasie, a dzięki temu ma duży potencjał w zakresie integracji. Ivo Knoll, kierownik F&B w Fair Resort, precyzuje: „Ciągle szukamy osób zainteresowanych pracą w zmywalni. Gdy pięć lat temu zgłosił się do nas Leon K. z zamiarem odbycia praktyki w branży hotelarskiej i gastronomicznej, uznaliśmy to za wspaniałe wydarzenie”. W trakcie rozmowy rekrutacyjnej Leon, który dzisiaj ma już 22 lata, nie wspomniał jednak o jednej kwestii: o swoim upośledzeniu. „Nie chciał, żebyśmy sugerowali się głównie jego niepełnosprawnością. Zależało mu na tym, aby dostać się na praktyki ze względu na posiadane umiejętności.” I to mu się udało!

  Dla kierownictwa hotelu oznaczało to wówczas jedno: więcej biurokracji, ale też nowe możliwości! „Musieliśmy zainwestować w zmywalnię. Firma MEIKO była dla nas synonimem niezawodnego producenta i najlepszej technologii zmywania. Zmywarka M-iClean H była niczym stworzona na potrzeby Leona i nasze, a urząd ds. integracji partycypował w kosztach inwestycji.” Nasz nowy, nie w pełni sprawny kolega otrzymał ponadto dodatki do pensji, podobnie jak osoba sprawująca nad nim opiekę.

   

  Zmywarka kapturowa M-iClean H pozwala nie tylko na utrzymanie kosztów eksploatacji na niskim poziomie. Pomaga także stworzyć stanowisko pracy przystosowane do osoby niepełnosprawnej. Dlatego to nie tylko Leon K. jest odpowiedzialny za dobrą atmosferę w firmie. Swój wkład ma tu bowiem również zmywarka kapturowa M-iClean H, która generuje zredukowaną ilość pary, a dzięki zastosowaniu automatycznego kaptura i wykrywania kosza umożliwia sprawną i szybką realizację standardowych procesów.