Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Crowne Plaza Dubai

  Hotel Crowne Plaza przy Dubai Creek zaufał firmie M-iQ

  Hotel Crowne Plaza bierze udział w kampanii IHG „Green Engage” (Postępuj ekologicznie).

  Hotel Crowne Plaza, należący do sieci hotelowej Intercontinental Hotel Group, znajduje się bezpośrednio obok centrum handlowego Dubai Festival Centre, w pobliżu dubajskiej dzielnicy biznesowej. Położony na łuku zatoki Dubai Creek hotel oferuje niesamowite widoki na panoramę miasta i dysponuje 316 designerskimi pokojami i apartamentami, dwoma restauracjami i belgijskim pubem.

  Marka Crowne Plaza jest jedną z wielu marek sieci hotelowej Intercontinental Hotel Group (IHG). Do sieci tej należą takie marki jak Holiday Inn, HUALUXE Hotels & Resorts, EVEN Hotels, Staybridge Suites Hotels, Hotel Indigo oraz Candlewood Suites.

  Hotel Crowne Plaza bierze udział w kampanii IHG „Green Engage” (Postępuj ekologicznie) — zakrojonych na dużą skalę, światowych starań grupy hotelowej o polepszenie zrównoważonego rozwoju w swoich obiektach. Łącznie w kampanii „Green Engage” bierze udział ponad 4400 hoteli w 100 państwach i regionach. W ramach tej kampanii, obejmującej ponad 656 000 pokoi hotelowych, nadzoruje się zużycie energii i wody oraz utylizację odpadów pojedynczych obiektów i rekomenduje się odpowiednie działania mające na celu zoptymalizowanie oszczędności energii i bilansu CO2.

  Zaplanowany na lata 2010-2012 trzyletni plan redukcji zużycia energii o 6-10% w pokojach hotelowych został przewyższony już w trzecim roku o łączną wartość 11,7%.

  We wszystkich własnych i zarządzanych hotelach grupy IHG ślad węglowy CO2 na każdy wynajęty pokój został obniżony o 19%. Całkowita redukcja CO2 wyniosła 76 000 ton rocznie!

  Kampania „Green Engage” rozciąga się na wiele obszarów zarządzania hotelami, przykładowo oświetlenie, ekologiczne środki czyszczące i ... technologia zmywania. Przy tak mocnym ukierunkowaniu na zrównoważony rozwój maszyna M-iQ stanowiła optymalny wybór dla obszaru zmywania w hotelowej restauracji „Zaytoun”, w której przez cały dzień oferuje się śródziemnomorskie potrawy dla ponad 200 gości.

  „Liczne hotele chcą wymieniać swoje dotychczasowe zaplecze techniczne na nowe rozwiązania, a w przypadku M-iQ zwrot inwestycyjny jest bardzo wysoki” — wyjaśnia Hilary Barreto, Operations & Commercial Manager w partnerskim przedsiębiorstwie MEIKO — Elenco General Trading, które zajmuje się instalacją M-iQ na miejscu.

  „Dzięki 30% oszczędnościom wody, energii i środków chemicznych po zakupie M-iQ można zaoszczędzić około 25 000 dirhamów (ok. 5000 €) rocznie, jeżeli maszyna jest eksploatowana w zmianach sześcio- i ośmiogodzinnych. Nowa technika filtracji M-iQ pozwala również zaoszczędzić do 50% środków chemicznych. Ponadto nowoczesny system kontroli przepływu powietrza obniża ilość powietrza wylotowego o nawet 90%, co sprawia, że tradycyjny okap staje się zbędny.”

  Mohamed Zeid, kierownik techniczny w Crown Plaza, dodaje: „M-iQ uzyskuje lepsze wyniki również pod względem jakości czyszczenia, dzięki czemu możemy polepszyć serwis dla gości. A automatyczne suszenie naczyń sprawia, że dodatkowa czynność staje się zbędna. W ciągu ostatnich siedmiu miesięcy maszyna była bardzo mocno eksploatowana i do tej pory nie było żadnej awarii. Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni.”