Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Zum goldenen Engel

  Zum goldenen Engel używa zmywarki kapturowej M-iClean H

  Po czym Michael Mannel poznaje, że jest w posiadaniu nowej zmywarki? „Gdy widzę karty godzin pracy mojego pracownika zmywalni, to zauważam, że pracuje on krócej." On, czyli Mamazougou Nadijou. Urodził się w Togo, a od ośmiu lat pracuje w najstarszej gospodzie w Glottertal, Goldener Engel. Teraz ma mniej do czynienia z brudnymi naczyniami - Michael Mannel mówi o udogodnieniu dla swojego pracownika. „Chodzi o to, by żyć i pozwolić żyć innym“, stwierdza z przekonaniem Michael Mannel.

  Ta recepta na życie naprawdę się sprawdza, co potwierdza się również podczas rekrutacji pracowników - uwieńczonej sukcesem. Recepta ta jest całkiem prosta: przyjazne podejście do ludzi i dobry nastrój panujący w kuchni! Atmosferę rodzinności w miejscu pracy zna on z własnej pracy sezonowej w restauracji Auberge de l’Ill, gdzie wraz z żoną pracował u rodziny Haeberlin cieszącej się światową sławą, zanim w roku 2006 przejęli od rodziny żony pana Mannela przedsiębiorstwo Goldener Engel.

  Restauracja Goldener Engel posiada ponad 80 miejsc à la carte, z możliwością rozszerzenia do 120 podczas przyjęć, a przy dobrej pogodzie dodatkowo o 60 miejsc dla gości w ogrodzie. Do tego dochodzi działalność hotelowa. Goldene Engel cieszy się popularnością nie tylko wśród turystów przybywających do Schwarzwaldu. Również mieszkańcy Glottertal cenią sobie to szacowne miejsce jako idealny wybór na uroczystości rodzinne czy stypę po pogrzebie.

  Kuchnia Michaela Mannela ma charakter mieszczański z wyraźnymi wpływami francuskimi i śródziemnomorskimi. Widoczne są tu ślady pobytu szefa we fryburskim hotelu Colombi i w romantycznym hotelu w Bad Hersfeld. Profesjonalizm w prowadzeniu działalności przez Michaela Mannela przekłada się również na profesjonalizm w wyposażeniu kuchni.

  Dzięki urządzeniu M-iClean H firmy MEIKO dysponuje on zmywarką kapturową najnowszej generacji - i jest nią zachwycony:

  „Funkcja automatycznego otwierania kaptura zapewnia nam nie tylko sprawniejszą pracę, ale i wspaniałe rezultaty zmywania."

  „Powierzchnia naczyń nie jest już tak twarda i szorstka w dotyku, sprawia wrażenie miękkości i lśni. Również nasza zmywarka do szkła to od niedawna urządzenie M-iClean firmy MEIKO, które odciąża nas w znacznym stopniu, gdyż nie trzeba już polerować", cieszy się pan Mannel.

  Nawet jeśli idealna czystość naczyń jest celem pana Mannela, to czynniki, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, mają dla niego równie duże znaczenie: „Stosujemy tutaj agregat kogeneracyjny i zwracamy uwagę na zrównoważone zakupy artykułów spożywczych. Zmywarka M-iClean H wyposażona jest w funkcję zatrzymania pary w urządzeniu po otwarciu kaptura, co szczególnie mi się podoba - również dlatego, że przekłada się to na znacznie lepsze warunki temperaturowe w kuchni.

  Niskie zużycie ma równie duże znaczenie co wykonanie przewodów rurowych ze stali szlachetnej dla długiej żywotności". Ale pan Mannel nie byłby sobą, gdyby jako klient firmy MEIKO nie wspomniał o innym ważnym czynniku:

  „Serwis jest naprawdę świetny. Gdy mamy problem, natychmiast zjawia się pomoc!“