Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution

  Rive Gauche, Baden-Baden

  W domu kultury w Baden-Baden stoi uniwersalna, kompaktowa zmywarka

  „Podczas wymiany zmywarek wszystko płynnie się zazębiło”

  Obszar zmywania w „Rive Gauche” jest skierowany w przyszłość. Wraz z najnowszą serią zmywarek „UPster” firmy MEIKO w „Rive Gauche” postawiono na model, który można całkowicie dostosować i „zmniejszyć”, aby bardziej był dopasowany do potrzeb: „Dotychczasowy obszar zmywania stał się definitywnie zbyt mały” – wyjaśnia Josephine Geiger, która wraz z szefem kuchni, Rudolfem Pellkoferem, bez namysłu wymieniła dwie małe zmywarki kapturowe MEIKO i zastąpiła je najnowszą generacją zmywarek „UPster”.

  „Nasza nowa koncepcja, która zapewnia ożywiony ruch gości aż do godzin nocnych, wymusiła ten krok”. W „Rive Gauche” była potrzebna zmywarka, która jest naprawdę uniwersalna: kompaktowa, sprawna nawet w najmniejszym kącie i przede wszystkim gotowa do pracy w okamgnieniu: „Naszą cierpliwość wykorzystujemy chętnie w innym miejscu – ale zmywarki muszą po prostu działać” – dodaje Josephine Geiger i objaśnia na jednym oddechu: „Podczas wymiany zmywarek wszystko płynnie się zazębiło”.

  Wygląd zmywarki UPster był na początku dla zespołu kuchennego „Rive Gauche” obojętny. Ale: „Gdy stała tutaj taka ładna, cieszyliśmy się już z jej doskonałego wyglądu!”

  Co sprawia, że restauracja „Rive Gauche” jest tak szczególna?

  Co sprawia, że restauracja „Rive Gauche” jest tak szczególna? Z jednej strony jest to położenie, bezpośrednio przy Lichtentaler Allee – reprezentacyjnej promenadzie Baden-Baden. Więc adres brzmi również całkiem prosto „LA8” – kryje się za tym jedna z najpiękniejszych posiadłości uzdrowiskowych nad rzeką Oos. Zaprojektowany dawno temu przez ówczesną gwiazdę architektury, Friedricha Weinbrennera, mały pałac został zaprojektowany dla królowej Fryderyki Badeńskiej. Pałac ma salę kryształową i salę lustrzaną, dzisiaj nadal mieści „Internationaler Club” Baden-Baden oraz muzeum łączące sztukę i technikę.

  „Kuchnia śródziemnomorska to więcej niż francuskie i włoskie przysmaki”

  Z drugiej strony: Jest to Brenners Park Hotel i Spa, który wydzierżawiła restauracja „Rive Gauche”. Jakość jest tutaj również oczywistością! „Kuchnia śródziemnomorska to więcej niż francuskie i włoskie przysmaki” – tłumaczy Josephine Geiger. Kierowniczka ds. gastronomii Rive Gauche objaśnia wyraźnie zachwycona koncepcję szefa kuchni Rudolfa Pellkofera: „Dla nas do obszaru śródziemnomorskiego zalicza się również Afryka i część świata arabskiego”.

  Z tego powodu Josephine Geiger poleca również jako przystawkę orientalne mezes: humus z oliwą, marokańska sałatka z kuskusem, muhammara (ostry dip z orzechów włoskich i papryki), pierożki fatayer z fetą i bazylią oraz jako główne danie medaliony z żabnicy i krewetki tygrysie na rożnie na langostino sugo ze szpinakiem liściastym i kuskusem z limonką... Kuchnia z Księgi tysiąca i jednej nocy pojawiła się w naszych czasach!