Kontakt
Welcome to MEIKO.
Please select a country and click "confirm".
  The clean solution
  Icon Gastronomie

  Jungfraujoch, Szwajcaria

  Zmywarki gastronomiczne M-iQ – efektywna technologia zmywania na przełęczy Jungfraujoch

  Jungfrauenjoch

  Jungfraujoch jest „punktem kulminacyjnym” każdej wycieczki do Szwajcarii. Turyści z całego świata spotykają się na „wierzchołku Europy”, aby podziwiać lodowcowe, śnieżne i skalne pejzaże Alp z wysokości 3454 m n.p.m. Górskie jeziora, wodospady, lodowce, masywy Eiger, Mönch i Jungfrau: odwiedzający mogą podziwiać zapierający dech w piersiach widok, który przy dobrej pogodzie rozciąga się aż po Wogezy i Schwarzwald.

   

  Turyści docierają na przełęcz Jungfraujoch kolejką zębatą, która pokonuje prawie 1400 metrów wysokości, zanim dotrze do ulokowanej w tunelu, najwyżej położonej stacji kolejowej w Europie.

  Wszystkie restauracje wyposażone są w zmywalnie – ale tylko restauracja Eiger posiada zmywarkę M-iQ.

  Jest to najwyżej położona zmywarka MEIKO w Europie, która doskonale radzi sobie nawet w rozrzedzonym powietrzu.

  Pracuje ona przez pięć godzin dziennie i myje w krótkim czasie tysiące naczyń i sztućców.

  Wszystkie restauracje, a wraz z nimi zmywarki do naczyń, latem zaopatrywane są w wodę z topniejącego śniegu i lodu. „W szczycie sezonu potrzebujemy około 60 000 litrów”, wyjaśnia Andreas Wyss (kierownik techniczny), „zbiorniki wodne na górze mają 1000 metrów sześciennych.

  W kwestii gospodarki wodnej jesteśmy w dużej mierze samowystarczalni. Zimą woda źródlana przepompowywana jest w górę tunelem kolejowym i miesza się na górze z przechowywaną tu wodą z roztopionego śniegu i lodu. Zanim w rurach popłynie wysokiej jakości woda, jest ona filtrowana, sterylizowana promieniowaniem UV i uzdatniana.

  Celem jest maksymalne ograniczenie zużycia wody pompowanej tu 1300 m pod górę, aby oszczędzać energię. Dzięki niskiemu zużyciu wody również zmywarka gastronomiczna M-iQ może przyczynić się do ograniczenia wykorzystania zasobów, również ze względu na wysoką efektywność energetyczną”. Andreas Wyss wyjaśnia: "Wybraliśmy zmywarkę M-iQ z odzyskiem ciepła, ponieważ dbamy o oszczędność zasobów i rozważne wykorzystanie energii. Ponadto automatyczna zmywarka z transportem koszowym myje szybko i dokładnie. Spełnia ona nasze wymagania w zakresie energooszczędnej technologii zmywania”.